דם, צפרדע, ברד או חושך? אם תחזרו בזמן בערך 2000 שנים אחורה, אין ספק שבכורות היא המכה הזכורה ביותר בין העשר שהוטלו על מצרים - עליהן בני ישראל קוראים מדי שנה בהגדה של פסח. עכשיו חזרו להווה, ישראל 2016: תתפלאו, אבל ישנם כמה אנשים מאוד מפורסמים בישראל, שחושבים גם הם שהופעת הבכורה האישית שלהם בביצת הבידור המקומית היתה לא פחות ממכה, גרועה כמעט כמו ארבה או ערוב.

לכבוד חג החירות, מערכת TMI החליטה לשחרר כמה מהופעות הבכורה המרגשות ביותר של הכוכבים המקומיים, להוציא מהבוידעם סרטונים נושנים ולשחזר איפה גל גדות, בר רפאלי ועומר אדם התחילו, הרבה לפני שהגיעו למעמד שלו הם זוכים היום. מוכנים? כי מדובר בכמה רגעים שיגרמו לכם להתגרד יותר משחין.

הפעם הראשונה של יעל בר זוהר | תשדיר מטעם המועצה לזהירות בדרכים, 
1989אי שם בסוף האייטיז, כשהייתה בת תשע, בר זוהר הופיעה בתשדיר "עצור בטרם תעבור" - מטעם המועצה לזהירות בדרכים. מאז, הקריירה של יעל רק פרחה וזכינו לראות אותה לא מעט פעמים על המרקע. בין הפרויקטים שלקחה בהם חלק, היו הסדרות "רמת אביב ג'" ו"חשופים", בתכנות שונות בערוץ הילדים ועל במת מופעי הפסטיגל, כמו גם במחזמר "מרי לו" ובסרט "בננות". היא אפילו והובילה קמפיינים לחברות בגדי ים, אופנה וטיפוח. 

הברקה או מכה? 
כבר בהופעת הבכורה שלה בטלוויזיה, בר זוהר כל כך פופולרית, עדי כדי כך שהחברות צריכות שתחצה את הכביש מבין המכוניות. נבואה חברתית שמגשימה את עצמה? הברקה!

הפעם הראשונה של בר רפאלי | פרסומת לסינרים חד פעמיים, 1986
 

A photo posted by Zipi Refaeli (@zipirefaeli) on


התופעה ושמה בר רפאלי, נחשפה לעולם ב-1986, אז הייתה רק בת שמונה חודשים. רפאלי, שעוד לא ידעה אפילו לומר "בלי תמונות", הופיעה בפרסומת ועל אריזות המוצרים של חברת סינרים חד פעמיים. בהמשך קריירת המשחק שלה, הופיעה בקלטת "כמו גדולים" של אריק איינשטיין ובגיל שמונה כבר הפתיעה בתפקיד אורח בסדרה שהתבססה על ספרי הילדים "קופיקו". מאז, היא כבר ריגשה את העולם באין ספור קמפיינים, בהם לחברות בגדי ים והלבשה תחתונה, בושם של "אסקדה" ואיך לא, כיכבה בלי הרבה בגדים על שער המגזין האמריקני המדובר "ספורטס אילוסטרייטד".

הברקה או מכה? 
הכי הברקה! לא ברור אם זה הפוני הבלונדיני או השפתיים המשורבבות, אבל אפשר לזהות שכבר מגיל קטן היה לה את הסטאר קוואליטי הנדיר - שגורם לכך שאין מצב שרפאלי תצלם תמונה פחות מוצלחת.

הפעם הראשונה של יהודה לוי | "זולגות הדמעות מעצמן", 1996


יהודה לוי אמנם התחיל לשיר ולרקוד כבר בגיל 14, כחבר בלהקה "השכנים של צ'יץ'", אבל ההופעה הטלוויזיונית הראשונה שלו הייתה אחרי סיום שירותו הצבאי בשנת 1996, בתפקיד קטן בסרט "זולגות הדמעות מעצמן". מאז, הופיע עוד כמה תפקידים קטנים - כשהתפקיד הראשון המדובר שלו היה בשנת 2001, כדמות משנית בטלנובלה "לחיי האהבה". לאחר מכן כיכב בסרט "יוסי וג'אגר", בסדרות "אהבה מעבר לפינה", "האלופה", "הבורר" ו"איש חשוב מאוד". 
 
הברקה או מכה? מכה! תודה לאל שיודה נכנס לחיינו, אבל בסערה כזאת? האגרסיביות והצעקות של לוי הצעיר לא הולמת אותו, והשיער, אבוי לקוקו שממש לא גורם לו להיראות קשוח יותר.

הפעם הראשונה של נינט טייב | תחרות "קולות וצלילים", 2000


מי שכונתה לימים "המאמי הלאומית", אמנם הפכה לקונצנזוס בעונה הראשונה של "כוכב נולד" - אבל זו לא הייתה תחרות הכישרונות הראשונה שבה נינה השתתפה (או זכתה). טייב, הופיעה לראשונה על המסך בתחילת המילניום, כשזכתה במקום הראשון בתחרות הכישרונות "קולות וצלילים" של הטלוויזיה החינוכית. לאחר מכן, נחשפה שוב בתחרות "המלך הבא" בהנחיית דידי הררי, שם הגיעה למקום השלישי. כמובן שמאז שהוכרזה ככוכב נולד, העשייה רק החלה, וטייב כיכבה בסדרה "השיר שלנו", השתתפה בקמפיין לנז'רי ובפרסומת סלולרית שעבורה גילחה את ראשה. אה, טייב גם שחררה ארבעה אלבומים משלה.
 
הברקה או מכה? נינט, אם רק היית נראית כך גם בתקופת "כוכב נולד", במקום ללבוש פאייטים וכוכבים, לא היו זוכרים לך את המחדל ההוא עד היום. בסדר, כיום שמלה כזו לא הייתה עוברת בשקט, אבל יחסית לשנת 2000 אפשר להגיד שמדובר בהברקה. 

הפעם הראשונה של גל גדות | טקס מלכת היופי, 2004את גל גדות, כיום שחקנית בינלאומית, ראיתם לראשונה בתחרות מלכת היופי של ישראל - בה זכתה אי שם לפני עשור וקצת. לאחר מספר קמפיינים, גדות זכתה בתפקיד ראשון בתור שחקנית בטלנובלה "בובות" - שם חזיתם לראשונה בכישורי המשחק של וונדר וומן הישראלית. בהמשך, כבר שיחקה בין השאר ב"מהיר ועצבני 4", "הפמליה", "עספור", וכמובן, "סופרמן נגד באטמן: שחר הצדק" ומצלמת בימים אלה את הפיצ'ר הענקי בכיכובה - "וונדר וומן".

הברקה או מכה? 
במבט לאחור, סביר להניח שההתרגשות המוגזמת של גל גדות הייתה מביכה אותה. נכון שזה היה לפני יותר מעשר שנים, אבל שחקנית ברמה של גל אמורה להפגין כישורי משחק כבר מתחילת הדרך. מכה! 

הפעם הראשונה של עומר אדם | מופע "שיר נולד", 2005


רבים טועים וחושבים שהפעם הראשונה של עומר אדם היתה בתכנית הכישרונות "כוכב נולד", כשזייף את גילו והשתחל לתחרות בגיל 15 - אבל ההופעה הראשונה שלו הייתה בכלל שלוש שנים לפני, כשהיה בן 12 ושר על הבמה לצד טל מוסרי את השיר "ילד פלא", במסגרת תחרות השירים "שיר נולד". תחרות הכשרונות, שנים ספורות אחר כך, שימשה כפריצה הגדולה שלו - אבל מאז, עד גיל 22, הספיק אדם להוציא ארבעה אלבומים עם עשרות להיטים. ריספקט.

הברקה או מכה?
 בן 12 היית, ב"כוכב נולד" לא זכית, אבל עוד לפני שהפך לגבר מחוספס - עומר אדם היה ילד טוב ועם קלאס. רגע, אז לא היתה להם בעיה עם הילד החמוד? הברקה.

הפעם הראשונה של אגם רודברג | פרסומת למשקה דובדבנים, 2001
(צילום מסך)(צילום מסך)


היא אולי זכורה בעיקר מהדרמה השמאלצית "אהבה מעבר לפינה", אבל השחקנית אגם רודברג בכלל הופיעה לראשונה בפרסומת ל"צ'רי קוקה קולה" כשהייתה בת 15. מאז, קריירת המשחק שלה כללה סרטים כמו "אבא שחור לבן"ה, סדרות (בהן "פצועים בראש", "מתים לרגע", "האלופה"), תכניות וקלטות ילדים - וכל זה לצד קריירת דוגמנות מרגשת.

הברקה או מכה? בהחלט מכה, כמו שבטח חושבת גם אגם. הענטוז עם חגורת הפחיות, מרמזת על אווירת הצהלולים שלא ברור איך בדיוק מתקשרת לקולה בטעם דובדבן. אה, ואם אפשר להוסיף - מה לעזאזל חשבו המאפר או מעצב השיער על הסט? לא מדובר באנשים בלי חוש טעם. כנראה. 
 
הפעם הראשונה של דנה פרידר | "נולד לרקוד", 2005


דנה פרידר היא אחת מכוכבות הילדים האהובות והעסוקות בתעשיית הבידור, אבל זוכר שאת הדרך הארוכה שלה היא התחילה בכלל בשנת 2005 - בעונה הראשונה של הריאליטי "נולד לרקוד". פרידר, שאפילו לא זכתה באותה תחרות, שבתה את לב הצופים והחלה לקבל תפקידים בסדרות ילדים כמו "הפיג'מות", "גאליס" ובסדרות למבוגרים כמו "האלופה" או "עספור", לצד קמפיינים שונים אופנתיים פחות או יותר.

הברקה או מכה? התכנית שודרה לפני יותר מעשור - אבל פרידר כל כך מגניבה בה, שנדמה כאילו בכלל לא חלפו 10 שנים. התנועות והמראה של פרידר מרגשים כמעט כמו הכוראוגרפיה שלה בפסטיגל הבא. או משהו.

הפעם הראשונה של אושרי כהן, "ג'ינג'י", 1996


כהן התחיל לשחק בתאטרון מאז שהיה ילדון ואפילו החליף את תום אבני בהצגה "ספר הג'ונגל" (סקובידיבובו!). אבל למרות שאתם זוכרים אותו מהסרט "הכוכבים של שלומי", האמת היא שהפעם הראשונה שכיכב על המרקע הייתה בשלהי 1996, אז היה בן 12 ושיחק בסדרה המבוססת על ספרי הנוער "ג'ינג'י". את כהן אתם בטח ראיתם גם ב"מדורת השבט", "בופור", "לבנון", "נויורק", ככוכב ריאליטי ב"הישרדות VIP", ואפילו בעונה החמישית של "הומלנד" האמריקנית. יס.

הברקה או מכההברקה, כי אושרי לא נלחם בפושעים ויצא להרפתקאות לבד, מזל שלחבורת ג'ינג'י הצטרף אליו כוכב העבר רן בכור.


הפעם הראשונה של רן דנקר | פרומו לערוץ 10, 2002


אז לא, רן דנקר לא הופיע על המסך לראשונה בסדרה "השיר שלנו", אלא נחשף לציבור (במלוא מובן המילה) בשנת 2002 -  בפרסומת לרגל להשקת ערוץ 10 כשהוא ערום לגמרי! מאז, קריירת המשחק שלו פרחה, גם בזכות הקשר שניהל באותה תקופה עם נינט טייב וגם בזכות כזוכה פרס מסך הזהב על תפקידו בסדרה. מאז, דנקר  כיכב גם בסדרה "דני הוליווד", בסרט "עיניים פקוחות" וכיום משחק במחזמר "אוויטה". בנוסף למשחק, טיפח קריירה מוזיקלית יחד עם עילי בוטנר והחל לנהל זוגיות מרגשת עם גבר.

הברקה או מכה? אף פעם לא מזיק לראות על המסך את הפיגורה החשופה של אחד הכוכבים החתיכים בביצה המקומית. אם כבר לפרוץ לתודעה של אנשים - רק ככה (במידה ויש לכם גוף כמו של דנקר, כן?).