חמישי שעבר, טקס הסרת הלוט משלט סמוך לדירתו של שמוליק קראוס ברחוב טשרניחובסקי בתל אביב. שתי הנשים הדומיננטיות בחייו של קראוס, גרושתו ג'וזי כץ ואלמנתו חנה קופלר, העדיפו לשבת במרחק מה זו מזו. יודעי דבר, שמספרים על קרב ירושה, עיזבון ותמלוגים שהותיר אחריו קראוס, דיווחו על הפרדת כוחות מוחלטת בין קופלר, שישבה בשורה הראשונה, לבין כץ, שהתעקשה לעמוד ליד מזנוני האוכל. הספידו את המנוח: יענקל'ה רוטבליט, נועם שריף וערן סבאג. בלטו בהיעדרם: בניו של קראוס, שם ובן.

ג'וזי, התשמע קולי?

"אין תגובה".


ובן קראוס, הבן של שמוליק קראוס, סירב להגיב.

ומיד אחרי הטקס הגיעה ג'וזי כץ לתיאטרון הקאמרי לצפות בפרמיירה של "פשוט לאהוב", המחזה שבו משולבים שיריו של אריק איינשטיין, לא לפני שווידאה שקופלר לא מוזמנת.עוז זהבי, ג'וזי כץ ואליאנה תדהר (צילום: איציק בירן)עוז זהבי, ג'וזי כץ ואליאנה תדהר (צילום: איציק בירן)


לא משעמם בפונדק הבייגל'ה של חיים הכט שעל שפת הכנרת. תמצית אירועי הפרקים הקודמים: הכט, הצדיק של קשת ובעליה של תחנת הרדיו הצפונית קול רג"ע, פתח מסעדה בבית גבריאל בשם "חכמת הבייגל'ה". השבוע צילמו שם סרטון תדמית שבמרכזו הכט (עם הרבה יידיש וקמח על כל הפנים) יחד עם משגיח הכשרות של המקום, שנראה כמו דף המסרים של אריה דרעי.


חיים הכט חיים הכט