אחת מכוכבות הבידור הגדולות ביותר בטלוויזיה כיום, ג'וליה לואי-דרייפוס, הודיעה הערב (חמישי) כי היא חלתה בסרטן השד. בהודעה שפרסמה כוכבת הסדרות "סיינפלד ו-VEEP" בחשבון הטוויטר שלה, היא כתבה: "אחת מכל שמונה נשים תחלה בסרטן השד, היום אני האחת", בנוסף לכך ציינה דרייפוס כי "החדשות הטובות הן שיש לי משפחה וחברים נהדרים ותומכים, וביטוח נהדר. החדשות הרעות הן שלא לכל הנשים יש מזל דומה, אז בואו נילחם נגד כל סוגי הסרטן ונהפוך את הרעיון של ביטוח בריאות ממלכתי למציאות", לואי-דרייפוס לא פירטה את השלב בו אובחנה המחלה.

הווידוי של לואי-דרייפוס מגיע מעט לפני חודש המודעות לסרטן השד שיתחיל ב-1 לאוקטובר. השבוע, פרסמה האגודה למלחמה בסרטן בשיתוף משרד הבריאות נתונים עדכניים על אודות המחלה בישראל. על פי הנתונים, 21,671 נשים שחיות היום בישראל אובחנו בסרטן השד בארבע השנים האחרונות, בהן כאלה שהחלימו וגם כאלה שעדיין מתמודדות עם המחלה.

על פי הנתונים, מדי שנה מאובחנות כ־5,000 נשים בסרטן השד, מהן כ־4,400 עם גידול חודרני וכ־600 עם גידול ממוקד. סרטן חודרני של השד הוא הגורם השכיח ביותר לתמותה מסרטן בקרב נשים - כשישית מכלל התמותה מסרטן בקרב נשים יהודיות וכחמישית מכלל התמותה מסרטן בקרב נשים ערביות. בשנת 2014 נפטרו מהמחלה כ־1,000 נשים בישראל, כ־90% מהן יהודיות והשאר ערביות.