העונה הנוכחית של "הישרדות VIP" גרפה הישגים גדולים של רייטינג והפכה לתוכנית הנצפית ביותר על המסך, כשהצליחה לעקוף את התכנית המתחרה ב"קשת 12" לאורך כל העונה. למרות ההצלחה העונה גם הביאה איתה לא מעט ביקורת ותגובות מצד הצופים שהמשחק מכור מראש ומכוון על ידי הפקת התכנית.

מי שהציץ בערך של "הישרדות" באתר ויקיפדיה רגע אחרי שידור הגמר הגדול אמש (מוצ"ש), נדהם לקרוא כי הערך שונה על ידי צופה שפחות אהב את מה שראה על המסך וכתב כי מדובר במשחק מכור וכי המתמודד אסי בוזגלו הוא הפייבוריט של ההפקה. למי שפספס את חלקו הראשון של הגמר אמש, נעדכן כי בוזגלו אכן זכה בפרס בחירת הקהל ואלינה לוי היא המודחת שלא תזכה להשתתף בחלקו השני של הגמר ותצטרף לספסל המושבעים.

אלה איילון, שינוי השם והניצחון הגדול שלה: הדברים שלא ידענו על אלינה לוי - לחצו כאן. 

אלינה לוי ברגע ההדחה בגמר הישרדות (צילום: אור דנון)אלינה לוי ברגע ההדחה בגמר הישרדות (צילום: אור דנון)

לא ברור מי האחראי לדברים שנכתבו באתר, שכן כל גולש רשאי לערוך ערכים בויקיפדיה, אבל יממה אחרי השינויים כבר תוקנו והערך של "הישרדות" חזר להיות כפי שהיה לפני השינויים. הספקנו לצלם את השינויים לפני שהערך תוקן וכך נכתב: "התוכנית היא מכורה מאד וזה ברור שמשלמים כסף למישהו, כי זה פשוט מכור ואני חותך ביצה אם אסי לא זוכה. כפי שזה נראה הפורמט מבוסס על המשחקים של ריאל מדריד בליגת האלופות - מכור".

עידן חביב נחשף: "הכל היה מאד מביך סביב הדבר הזה של הבעת רגשות, כי אני לא כזה" - לחצו כאן. 

הישרדות, ויקיפדיה (צילום: צילום מסך מתוך ויקיפדיה)הישרדות, ויקיפדיה (צילום: צילום מסך מתוך ויקיפדיה)

בקטגוריית "הפקה" נכתב: "אני יכולתי לצלם יותר טוב מהם. מה קשה לשים לב שפותחים בגמר מעטפה של השורד האהוב ואז גיא זוארץ מחכה דקה עם הפתק ביד בשביל המתח, אבל מה שכתוב בפתק משתקף מאחורה בגלל שאיזה טמבל לא יודע לכוון אור נכון". בקטגוריית "תוכניות נלוות" נכתב: יעל בר זוהר קיבלה פרוטקציה כי בעלה הוא המנחה, אז גם היא קיבלה תוכנית.

הישרדות, ויקיפדיה (צילום: צילום מסך מתוך ויקיפדיה)הישרדות, ויקיפדיה (צילום: צילום מסך מתוך ויקיפדיה)
יעל בר זוהר (צילום: צילום מסך רשת 13)יעל בר זוהר (צילום: צילום מסך רשת 13)

בקטגוריית "שיטת המשחק" נכתב: בשלב ההתחלה אסי מקבל שבט לא טוב אבל עובר שבט. בקתת המשא ומתן: אסי מנצח במשא ומתן. משימת החסינות השבטית: השבט של אסי זוכה ואם לא, הוא זוכה באישית. בשלב האיחוד : אסי בונה ברית עם האיש הכי חזק באיחוד. משימת הוטו: אסי זוכה כי ככה הוחלט. חבר מושבעים: אנשים שיצביעו לאסי בגמר. שלב סופי: אסי זוכה". 

אסי בוזגלו זוכה בחביב הקהל בגמר הישרדות (צילום: אור דנון)אסי בוזגלו זוכה בחביב הקהל בגמר הישרדות (צילום: אור דנון)
הישרדות, ויקיפדיה (צילום: צילום מסך מתוך ויקיפדיה)הישרדות, ויקיפדיה (צילום: צילום מסך מתוך ויקיפדיה)