היום לפני שלוש שנים החיים של מיכל אנסקי התהפכו על פיהם, כשלקתה בשיתוק על שם בל בפניה, והמשיך בסיבוך הנקרא סינקנזיס. מאז עברו הרבה מים בנהר, אנסקי עברה טיפולים וניתוחים רבים בארץ ובחו"ל הספיקה להינשא לאייל אמיר, ולהביא לעולם שתי בנות.

לחצו כאן וקבלו את עיתון מעריב לחודש מתנה למצטרפים חדשים>>> 

לאור הניסיון שצברה והטעויות שעשתה, תורמת אנסקי מהמידע שצברה ומשיקה היום מכון רפואי הנקרא "לחייך בחזרה". בפוסט ששיתפה, העלתה תמונה עכשווית ותמונה מלפני שלוש שנים וכתבה: "מדי פעם הפלאפון שלי מזכיר לי על דעת עצמו מה קרה היום לפני שנה, לפני שנתיים, היום לפני שלוש, ארבע, חמש שנים. ובכל פעם מחדש אני מתכווצת כשההצעה שלו מופיעה לי על המסך. כי יש לי שבר, טראומה".

מיכל אנסקי (צילום: דודי חסון)מיכל אנסקי (צילום: דודי חסון)

"והיום", כתבה עוד, "אחרי עבודה קשה ומתוך תחושת שליחות עצומה, נפתח המכון לטיפול בפציאליס וסינקנזיס. כשהשיתוק היכה בפניי עשיתי, כנראה, כל דבר שהציעו לי חברים ומכרים, אנשים שעברו את זה וכתבו לי. חלק הקל, אבל הרבה ממה שעשיתי בסופו של דבר הזיק בדיעבד להחלמה שלי. אני חיה מאז בתווך שבין הרצון לשנות את העבר (למרות שזה לא אפשרי - זה בלתי נמנע) לבין תחושת השליחות והרצון הכנה למנוע מאחרים לעשות את הטעויות שאני עשיתי. לאפשר לכל מי שחס וחלילה לקה בשיתוק, או כמוני בהמשך גם בסיבוך שלו (סינקנזיס), לקבל את הטיפול הנכון".

"היום הזה משמעותי מאד עבורי", המשיכה, "כי זה היום הראשון שאני נעה בפועל מתחושת התסכול והכעס, לעבר תיקון והגשמה. אף פעם לא שאלתי למה זה קרה לי? הבנתי מהר מאד שיש לי פה שיעור ללמוד ושינוי לעשות. בדרך שלי להחלמה עשיתי המון טעויות שהמקור שלהן הוא פשוט, חוסר מידע - מתוך המקום הזה פתחתי ביחד עם דני שפירא וצוות הרופאים, הפיזיוטרפיסטים, המדקרים והפסיכולוגים שאיתנו, את המכון הרפואי Smile Back - זוג מילים שרק מי שעבר או שעובר מה שאני עברתי יכול להבין".