אם גם אתם ראיתם את קאבר הדואט החדש של עומר ואחיו גל אדם - "אחים בדם" והייתה לכם תחושת דה ז'ה וו, ולא הבנתם מאיפה, זה לא סתם. עטיפת הסינגל שיצא אתמול (שני) בה משתרעים באומנות חצי פנים של עומר וחצי של אחיו הקטן גל, המתחברים לאחד, זהה לעטיפה אחרת שעוצבה לפני חמש שנים של שיר אחר, "חתונת השנה" של הזמרים הגדולים איתי לוי ואייל גולן שיצא ב-17 ביולי 2017.

גל אדם ועומר אדם (צילום: צילום מסך)גל אדם ועומר אדם (צילום: צילום מסך)

הדואט של גולן ולוי כבר הספיק לצבור למעלה מ-16 מיליון צפיות רק ביוטיוב, כך שקשה להגיד שמישהו פספס אותו. לא מדובר בהעתקה ראשונה לכאורה בשיר החדש של עומר אדם, כי מעבר לעטיפת הסינגל החדש,  אמש דווח כי גם הקליפ של אותו השיר שביים רומן בוצ'אצ'קי, מועתק לכאורה מהקליפ של קניה ווסט - through the wire שיצא ב-2004 ומככב בדוקו על ווסט בנטפליקס. 

איתי לוי ואייל גולן (צילום: צילום מסך)איתי לוי ואייל גולן (צילום: צילום מסך)

זו לא פעם ראשונה שהזמר אדם מואשם בהעתקה לכאורה בשיריו בתקופה האחרונה, בשנה שעברה גולשים ברשת זיהו כי הפזמון של הלהיט שלו "חורף באוטו" ,מזכיר מאוד את השיר של מאור אדרי "סרט רע". אז אתם מוזמנים לראות ולהחליט בעצמכם, האם מדובר בהעתקה או בהשראה?

טרם נמסרה תגובתו של הזמר השוהה בניו יורק.

מעצב העטיפה אבירן אבוקס בחר להגיב: ״חשוב להדגיש שהעטיפה לא זהה לא בצבעים, לא בקונספט הרעיוני של ההפכים של השחור והלבן בין עומר וגל, אצל גל ועומר התמונות בשחור לבן. באייל ואיתי זה צבעוני ויותר שמח.  בנוסף גרפיקות של שני חצאי פנים זה דבר מאוד נפוץ בהמון גרפיקות בכל העולם.  לא היתה שום כוונה להעתיק. זה פשוט התחבר לרעיון ולקונספט. שמח רק לציין את העובדות ולא לצייר את זה כעתקה כי זה לא נכון ולא הוגן. תודה״