כוכבי המוזיקה הכי גדולים בעולם תמיד מחפשים סיבה למסיבה? כי נדמה שמדי קיץ, רגע לפני שהחמסין חולף, טקס פרסי הווידאו של MTV הוא חגיגה אמריקאית רותחת של הופעות (היי, קווין בי), תלבושות חושפניות (קרדשיאן, מישהו?) נאומים חוצבי להבות (של קניה) ורגעים בלתי נשכחים בשידור חי (רי-רי. תמיד רי-רי). בשידור חי!

טקס ה-VMA שנערך הלילה (שני, שעון ישראל) בניו יורק לא היה שונה מהרגיל וגם הפעם סיפק כמה רגעים בלתי נשכחים, בחסות כמה מהפרצופים הכי מוכרים בעולם בעשור הנוכחי. כלומר, אלא ממש הרגשתם בחסרונה של טיילור סוויפט, שלא זכתה להראות את זיו פניה באיוונט (שהתעלם מקיומה בחלוקת המועמדויות) של רשת המוזיקה הוותיקה - אבל חגג את היצירה של הנמסיס קניה ווסט ושותפתו לפשע קים קרדשיאן, על שלל חבריהם ניקי מינאז', די ג'יי קלווין האריס, הראפר דרייק, ריהאנה ומעל כולם - מיס ביונסה. זה בערך כל מה שאתם צריכים לדעת על מה שקרה שם.

 

A photo posted by Prisca (@priscamoyesa) onהיוש, הגענו. ביונסה עם בלו אייביהיוש, הגענו. ביונסה עם בלו אייבי

ביונסה והמיני-מי
אם יש ספק, הטקס השנתי עמד כולו בסימן קווין בי, ביונסה - ששברה שיא כשזכתה בלא פחות משמונה פרסים מרגשים, בהם על הקליפ של השנה עבור הלהיט "Formation". אז ככה זה מרגיש אחרי שסיפרת לכל העולם שלקחת לימון (בעלך הבוגדני, ג'יי זי, שנשאר בבית) וסחטת אותו ללימונדה באלבום יומרני פלוס סרט מוזיקלי תואם, הא?

עוד לפני שעלתה על הבמה, ואז שוב ושוב, קווין בי צעדה על השטיח האדום בשמלה סמי-שקופה עם צווארון דרמטי מעוטר נוצות של המעצב פרנצ'סקו סקונמיליו פלוס עגילי ברקת, אבל לא שכחה להביא איתה עוד אקססורי אופנתי: את בתה בת ה-4, בלו אייבי, בשמלת נסיכות מרגשת שעלתה 11,000 דולר (!), כתר נוצץ וזוג סניקרס תואם. לא, הבייבי בלו הכי לא חסכה את הפרצופים הביקורתיים שלה על המעריצים שהריעו לשתיים על השטיח האדום.

מנופפת לשלום למעריצים. בלו אייבי עם מאמא ביונסהמנופפת לשלום למעריצים. בלו אייבי עם מאמא ביונסהרגע, אבל בלו לא היתה היחידה שצעדה איתה על השטיח האדום. חשבתם שסוויפט לא היתה? כי נראה שדווקא היא זו שנתנה לביונסה השראה להביא איתה לטקס לא אחת, לא שתיים, אלא חבורה של מלוות, שכללה את הדוגמנית וויני הארלו ואמהות שחורות, שילדיהן נהרגו כתוצאה מאלימות ושימוש בנשק. כי הגברת החזקה תמיד ידעה לשלב את המסר עם ישבן חצי חשוף, ככה מוכרים אותם היום.

 

A photo posted by Beyoncé (@beyonce) on


 

A photo posted by Beyoncé (@beyonce) onגירל פאוור. ביונסה וחבורת המלוות שלהגירל פאוור. ביונסה וחבורת המלוות שלה

וגם על הבמה. ביונסה זוכהוגם על הבמה. ביונסה זוכה


 

A photo posted by Beyoncé (@beyonce) onמשתגעים מאהבה לרי-רי

לא משנה כמה שעות הקהל ימתין שתעלה לבמה, ריהאנה יודעת לספק את הסחורה על הבמה. רק שהפעם, כשעלתה מול הקהל כדי לקבל את פרס מפעל החיים (ברור לכולם שהיא רק בת 28, כן?) של MTV, מי שגנב ממנה את הצומי היה דווקא זה שהגיש לה את הפסלון - הראפר דרייק. הסיבה: הזמיר הלוהט שפעם היה בן הזוג של רי-רי ואולי (אבל אולי לא) מתחמם איתה בפרטיות עד עצם היום הזה, הודה שהוא מאוהב בה מאז שהיה ילדון בן 22. אל תתרגשו, הוא בסך הכל בן 29!

ילדה רעה וילד מאוהב. ריהאנה ודרייקילדה רעה וילד מאוהב. ריהאנה ודרייק

כמעט נשיקה. רק כמעטכמעט נשיקה. רק כמעט

אבל רק כמעט!אבל רק כמעט!


אבל אצל הילדה הרעה מברבדוס, כמו אצל הבאד גירל, היא זו שקובעת את הכללים. כך שדרייק ניסה לתת לה נשיקת אהבה על השפתיים והיא הפנתה לו את הראש ונתנה לו לגעת רק בלחי המפורסמת שלה - מה שמהר מאוד גלש לליקוק בצוואר מול המעריצים המשתגעים שלה, לפחות עד שנפנפה מעצמה את המעריץ הכי מפורסם שלה. רטוב? מאוד.

זה נגמר בצוואר. רי-רי ודרייקזה נגמר בצוואר. רי-רי ודרייק

"כפרה. מה נשיקה, מה!". ריהאנה"כפרה. מה נשיקה, מה!". ריהאנה


קרדשיאן את ווסט פיימוס

אם קים קרדשיאן הוציאה רק שיר אחד (אל תחפשו אותו ביוטיוב) יחיד ובודד בחייה, איך זה שרשת המוזיקה מזמינה אותה לטקס בכל שנה מחדש? אה, בגלל שהיא נשואה לראפר קניה ווסט, שנראה כאילו הוא משמש בתור המלווה שלה על השטיח האדום. בכל זאת שמלת המיני הקרועה במראה הרטוב, עם הקשר המינימלי שמונע מהמחשוף שלה להתפקע, קצת קצרה מלפנים, מאוד קצרה מאחור, נטולת הלבשה תחתונה, מושכת קצת יותר תשומת לב מהמוזיקה של בעלה.

הגעתי! קים קרדשיאן במראה רטובהגעתי! קים קרדשיאן במראה רטוב

ברור שגם קניה ווסט שםברור שגם קניה ווסט שם
ד"ר של כבוד באיך לגעתד"ר של כבוד באיך לגעת


אבל אז, קניה עלה על הבמה כדי להציג את הקליפ, סליחה, היצירה החדשה שלו ועל הדרך הסביר את משנתו על עולם הזמר המודרני, עף על עצמו, הזכיר את שותפה של אשתו האוהבת לקלטת הסקס המגה-ממפורסמת שלה (הראפר ריי ג'יי), עף על עצמו, מלמל על האקסית הטראשית שלו שישבה בקהל (אמבר רוז), עף על עצמו ומנה את שלל תחלואי החברה הלבנה מול זו השחורה. אה ואז הכתיר את עצמו למנהיג, אחרי שקרא לקים "גנגסטרית" על הבמה. עוד קלאסיקה מבית ווסט.


צוחקים על כולנו. קים וקניהצוחקים על כולנו. קים וקניה

זו שוב בריטני, ביץ'
איטס בריטני ספירס, על כל הגלורי שלה והיא לא צריכה לעשות הרבה יותר מלהגיע לשטיח האדום כדי שתשומת לבו של כל העולם הבידור תופנה אליה. במיוחד כשנסיכת הפופ לא רק נראית טוב יותר משנראתה בעשור האחרון, אלא גם כשהיא גונחת, משתטחת, מלהיבה את הראפר שהביאה לעשות כמה שורות בלהיט האחרון שלה על הבמה במהלך הטקס. כן, העובדה שאת שפויה (יחסית), שרה (יחסית) ועירומה (יחסית), עוזרת למכור אלבומים.

לפני. בריטני ספירסלפני. בריטני ספירס
ואז... או! בריטני על הבמהואז... או! בריטני על הבמה


יס, היט מי בייבייס, היט מי בייבי

דוהרת! בריטני ספירסדוהרת! בריטני ספירס


מינאז' חשה את עצמה
מיס אנקונדה שמרה על שתיקה יחסית בחודשים החולפים, אבל כעת נחשפה הסיבה: ניקי מינאז' מאוהבת, ולא רק בעובדה שבכל פעם שהיא משוויצה בישבן העולם עובר לדום. רק תראו כמה היא נהנתה עם הבויפרנד מיק מיל, שממש מישש אותה מול הפלאשים על השטיח האדום. מתברר שכל מה שצריך הוא אהבה, כן?

היי, מיס דיווה. ניקי מינאז'היי, מיס דיווה. ניקי מינאז'
קודם מסתדרים, נכון מראה-מראה?קודם מסתדרים, נכון מראה-מראה?

ואז לכמה פוזותואז לכמה פוזות
אהבה. ניקי מינאז' עם מיק מילאהבה. ניקי מינאז' עם מיק מיל


אה, וגם זה קרה על השטיח האדום של ה-VMA 2016:

ריטה אורה שחטה עוף נדיר כלשהוריטה אורה שחטה עוף נדיר כלשהו

נעמי קמפבל צועדת על המסלול. תמידנעמי קמפבל צועדת על המסלול. תמיד

אלישיה קיז הכי אמא אדמהאלישיה קיז הכי אמא אדמה


(צילומים: רויטרס, Getty images)