האסטרונאוט NASA דון תומאס, ביקר ביום שני במדעטק - המוזיאון הלאומי למדע, טכנולוגיה וחלל, לרגל פתיחת פסטיבל "המדריך לגלקסיה". באירוע שאירחו יו"ר מדעטק ליאון רקנאטי, והמנכ"ל אלי שרמייסטר, סיפר תומאס שראה את ישראל "מהחלל החיצון, אך זו הפעם הראשונה שאני רואה אותה מהקרקע". רונה רמון, נשיאת קרן רמון, ריגשה את המבקרים בנאום בדבר חשיבות טיפוח דור העתיד של חוקרי החלל למען עתיד טוב יותר.

בין אלה שבחנו את מוצגי תערוכת החלל, בהם גם אלבומים שלקח איתו האסטרונאוט אילן רמון ז"ל למעבורת קולומביה, הגיעו גם בכיר NASA ומנהל אוניברסיטת החלל הבינלאומית ,ISU ג'ון קונולי, יו"ר קרן היינלין ארתור דולה, ענת פרידמן - נציגת קרן היינלין לישראל, ראש אגף מטענים באל על רונן שפירא, פרץ וזאן - מנכ"ל משרד המדע, הטכנולוגיה והחלל, האוצר ד"ר טל ברמן ופרופ' יואב יאיר.


טל ברמן, ליאון רקנאטי ורונה רמון (צילום: איל אמיר ומושון תמיר)טל ברמן, ליאון רקנאטי ורונה רמון (צילום: איל אמיר ומושון תמיר)


נעלי המלכה החדשות
עובדי מפעל "טבע נאות" זכו ביום שלישי לביקור נוצץ, כאשר מלכת היופי לשנת 2016 קארין עליה ונערת ישראל, ים קספרס אנשל, הגיעו לקיבוץ נאות מרדכי שבצפון, לסדנה בת שלוש שעות לייצור וצביעת נעליים. מנכ"ל השוק הישראלי של "טבע נאות", גיל הראל, פגש את היפהפיות וסיפר להן שבחודשים הקרובים ייצרו דגם מיוחד על שמה של מלכת היופי ונעל אחרת על שמה של נערת ישראל.

קארין עליה, גיל הראל וים קספרס אנשל (צילום: מורג ביטון)קארין עליה, גיל הראל וים קספרס אנשל (צילום: מורג ביטון)

ונטורה ופלד ביוקר
מאות סקרנים הגיעו השבוע למתחם שרונה שבתל אביב, שם נערך אירוע המכירות של מתחם "יונייטד שרונה". המארחים מוטי פלד ושלמה ונטורה, מבעלי מינהל מגורים ישראל, ואדריכלי הפרויקט ערן לשם וערן שקד, ממשרד סי.טי.בי אדריכלים, שמחו לגלות כי עשר יחידות מגורים ומסחר נמכרו בפרויקט, שזכה לכינוי "המתחם היקר ביותר במדינה".

מוטי פלד, שלמה ונטורה, ערן לשם וערן שקד (צילום: שרונה גיא)מוטי פלד, שלמה ונטורה, ערן לשם וערן שקד (צילום: שרונה גיא)


פטנט ישראלי, הישג בינלאומי
הסטארט-אפ EyeControl של היזמים אור רצקין, איתי קורנברג ושי ראשוני, מביא כבוד לישראל. המיזם הגיע למקום השלישי בתחרות הבינלאומית "The Venture" של וויסקי שיבאס ריגאל, שנערכה בניו יורק במטרה לאתר מיזמים בעלי השפעה חברתית בעולם לשנת 2016.

המיזם הישראלי שגבר על יותר מ-3,000 מיזמים שונים מ-26 מדינות, הוא מוצר תקשורת לחולים ה"נעולים בגופם" כתוצאה ממחלות ניוון שרירים שונות, שבץ ועוד, שמתרגם את תנועות העין וכך מאפשר להם לתקשר עם סביבתם. השופטים, בהם אלכסנדר ריקאד - יו"ר ומנכ"ל פרנו ריקארד, סונאל שאה - סגנית עוזרת לשעבר של נשיא ארה"ב, ג'ו הוף - מייסד חברת הסאונד LSTN והשחקנית אווה לונגוריה, העניקו לסטרט-אפ פרס לפיתוח המיזם בשווי של 132,000 דולר.


(צילום: יח"צ)סונאל שאה, אלכסנדר ריקאד, ג'ו הוף ואווה לונגוריה עם הזוכים בהם אור רצקין עם דגל ישראל(צילום: יח"צ)סונאל שאה, אלכסנדר ריקאד, ג'ו הוף ואווה לונגוריה עם הזוכים בהם אור רצקין עם דגל ישראל


סוויס סופרייז
מנכ"ל חברת התעופה SWISS בישראל, אבנר גורדון, הרצה בפני אורחי מפגש בכירים שנערך לרגל סיום כהונתו של שגריר שוויץ בישראל, אנדראס באום. באירוע שאירח גדעון המבורגר, נשיא לשכת המסחר ישראל-שוויץ-ליכטנשטיין, הרצה גורדון על חדשנות ושינויים בעולם התעופה, ואף הפתיע את השגריר באום במתנה לרגל סיום הכהונה: דגם מטוס שמעוטר בשמו.


אבנר גורדון ואנדראס באום (צילום: יח"צ)אבנר גורדון ואנדראס באום (צילום: יח"צ)


תאוות הבשר של בן אדרת
השף שאול בן אדרת ואשתו אורית, בעלי מסעדת "התרנגול הכחול" ומסעדות אחרות שחביבות על אנשי עולם הבידור והעסקים, הדרימו עם משפחתם לחופשה באילת. במהלך הנופש, משפחת בן אדרת הגיעה למסעדת "קאזה דו ברזיל", שם הזמינו עבור הרעבים ארוחת "צ'ורוסקריה" מסורתית, שמונה כ-11 סוגי בשר ברזילאי.

שאול ואורית בן אדרת עם ילדיהם (צילום: יח"צ)שאול ואורית בן אדרת עם ילדיהם (צילום: יח"צ)


המלצת השף | משה שגב, קיטשן גארדן

שגב משה (צילום: אנטולי מיכאלו)שגב משה (צילום: אנטולי מיכאלו)

שף מסעדת "קיטשן גארדן" ממליץ על מנת הנבטים של המסעדה. "מנת הדגל שלנו, עם הטעמים המגוונים, מוגשת בכל מסעדות שגב עוד מתחילת הדרך. היא מורכבת מנבטים, צנון, קולורבי, כוסברה, אפונה וואסבי, קשיו ועד מספר מרכיבים שממש אי אפשר לגלות", מספר משה שגב, "אנשים מזמינים אותה ולאחר הביס הראשון פשוט מאוהבים בה".


(צילום: אנטולי מיכאלו)(צילום: אנטולי מיכאלו)