1. מוזיאון תל אביב לאמנות, היה השבוע בין המוזיאונים הראשונים בעולם המערבי לפתוח מחדש את שעריו, פוסט חנק הקורונה. טרום הפתיחה הרשמית לציבור הרחב,  ערך המוזיאון אירוע מחווה מיוחד לאמנות ישראלית בתל אביב ובניו יורק. 

במסגרת האירוע שנועד לציין את המחויבות המתמשכת של המוזיאון לאמנים ולאמנות בישראל, הוקרנו סרטונים ועבודות וידאו, של עשרות אמנים ישראלים, על חזית הבניין הראשי של מוזיאון תל אביב לאמנות ובו זמנית על מסכי ענק בטיימס סקוור, בניו-יורק. המוזיאון השיק גם את פרויקט DeskTop  "שולחן עבודה" – שמציג יצירות של אמנים בגוף ראשון בתקופת הקורונה. פרויקט זה נערך  בתמיכת קבוצת הרכישה של המוזיאון שאותה מובילה היו"ר יעל בראון, ובמסגרתו התקיימו  הקרנות וידאו ארט של אמנים ישראלים בשיתוף עם מיזם התרבות הניו-יורקיZAZ10TS   אותו מובילה הגלריסטית והפילנתרופית צילי צ'רני. 

חגגו אמנות ישראלית בערב שנערך בחסות, איך לא, בירה קורונה:  טניה כהן-עוזיאלי - מנכ"לית המוזיאון, האוצר הראשי - דורון רבינא, אוצרת האמנות הישראלית - דלית מתתיהו, מ"מ יו"ר הדירקטוריון של המוזיאון - חיים סאמט ורעייתו ורדה; יעל ורוני בראון, נעם סמל, אורנה שסטוביץ', ועוד. 

טניה כהן-עוזיאלי  ודורון רבינא (צילום: גיא יחיאלי)טניה כהן-עוזיאלי  ודורון רבינא (צילום: גיא יחיאלי)
יעל בראון, חיים וורדה סאמט (צילום: גיא יחיאלי)יעל בראון, חיים וורדה סאמט (צילום: גיא יחיאלי)
אורנה שסטוביץ' ורוני בראון (צילום: גיא יחיאלי)אורנה שסטוביץ' ורוני בראון (צילום: גיא יחיאלי)

2. רון וקסלר - מנכ"ל קבוצת ישראכרט, אירח את אורני פטרושקה - יו"ר ומייסד 'עיגול לטובה', ואת שלומי צדקי - מנכ"ל 'עיגול לטובה', בהרמת כוסית חגיגית לציון 200,000 מעגלים לטובה מישראכרט.

אורני פטרושקה ורון וקסלר  (צילום: ירון שגב)אורני פטרושקה ורון וקסלר (צילום: ירון שגב)

3. ביום רביעי האחרון התקיים באוניברסיטה העברית בירושלים טקס ייחודי ומצומצם (בצל משבר הקורונה) של תוכנית המלגות !IMPACT של ארגון ידידי צה"ל בארה"ב ובפנמה (FIDF). במהלך הטקס העניקה מנהלת התוכנית, אורנה פסח, לנשיא האוניברסיטה העברית, פרופ' אשר כהן, את מגן ההוקרה על שיתוף הפעולה ומעורבותו הרבה בתוכנית.

 אשר כהן ואורנה פסח (צילום: אלון סין משה, האוניברסיטה העברית) אשר כהן ואורנה פסח (צילום: אלון סין משה, האוניברסיטה העברית)

4. אחרי תקופה ארוכה שבה לא התקיימו אירועים, אירחו בשלישי ויוי אירני, ויפעת ורוני אירני - בעלי 'פקטורי 54', אירוע בוקר בחנות המותג בקניון רמת אביב. באירוע הושק פרויקט ראשון, מתוך סדרה של שיתופי פעולה, של מותג האופנה עם יוצרים ואמנים צעירים מתחומים שונים. מטרת שיתופי הפעולה היא לתת במה ליוצרים אלו, לעודד את עשייתם, ולהעניק פרשנות חדשה לאלמנטים מתחומי האופנה, התרבות, החברה והמגדר. מי שנבחרה להציג ראשונה היא הפסלת והצלמת נועה קלגסבלד שהציגה את פרויקט  “You are my flower”.
ה״פרחים״ המוצגים נעשו בעבודת יד מחולצות בעיצוב בית האופנה הבריטי BURBERRY ומחולצות ג׳ינס מבית המותג האמריקאי POLO RALPH LAUREN. אותם פרחים מהווים חוט מקשר בין עולם האמנות לעולם האופנה. הגיעו להתרשם ולפרגן: הוריה של האמנית - הסופרת יעל טבת-קלגסבלד ועו"ד דורי קלגסבלד, יוסי וריבי אירני, איתן וגילי אירני, תומר אירני, דור אירני, ליאורה עופר, אודי אנג'ל, אורי אנג'ל, טלי בן-עובדיה, הדס מוזס, עפרה רייף, ג'ודי ניר-מוזס, מירי טוכמאייר, האמנית סיון שטרנבך ובנה נדב,  גילה לימון, אורית אפרתי, רז'ין גנזי, יהודית טיומקין, נירית ירון-פרידן, לימור בלדב, רונית שניידמן, האוצרת יערה קידר, יפעת גוריון - יזמית ומייסדת יריד האמנות "צבע טרי" ועוד.

נועה קלגסבלד וליאורה עופר (צילום: לנס הפקות)נועה קלגסבלד וליאורה עופר (צילום: לנס הפקות)
עפרה רייף (צילום: לנס הפקות)עפרה רייף (צילום: לנס הפקות)
מירי טוכמאייר (צילום: לנס הפקות)מירי טוכמאייר (צילום: לנס הפקות)
יפעת אירני (צילום: לנס הפקות)יפעת אירני (צילום: לנס הפקות)

5. ניר ויצמן - מבעלי רשת מלונות הבוטיק 'בראון הוטלס', חגג במוצאי השבת את יום הולדתו במסיבה רבת משתתפים על גג מלון BoBo  החדש של הרשת, ברחוב יבנה בתל אביב. חברים רבים הגיעו לאחל לויצמן מזל טוב ולחגוג עמו ועם רעייתו מיכל. חגגו על הגג: האח תמיר ויצמן, השותף ליאון אביגד, עמוס לוזון ועירית רחמים, סתיו ודן נפתלי, אבי זמיר, ארנון בר-דוד, יקיר שעשוע, דנה דנקנר וטל אנגלנדר, דור קרובינר, גלעד קינן, אלינור אנג'ל ועוד ועוד. 

סתיו ודן נפתלי (צילום: אביב חופי)סתיו ודן נפתלי (צילום: אביב חופי)
גלעד קינן (צילום: אביב חופי)גלעד קינן (צילום: אביב חופי)
דנה דנקנר וטל אנגלנדר (צילום: אביב חופי)דנה דנקנר וטל אנגלנדר (צילום: אביב חופי)
ניר ויצמן וליאון אביגד (צילום: אביב חופי)ניר ויצמן וליאון אביגד (צילום: אביב חופי)