1. בעוד הממשלה מתעכבת בחלוקת המענקים לאזרחים, ראשי ופעילי עמותות פונים ברשת החברתית לאלו שלא זקוקים למענק, להעבירו הלאה. ג'ודי ניר-מוזס שיתפה כי אין באפשרותה של עמותת 'חום', המסייעת לנצרכים, לתת מענה לכל הפונים אליה, וביקשה מכל אחד מחברי העמותה לגייס חמישה חברים טובים שיעבירו את המענק לעמותה. יעל אלמוג- זכאי הזמינה את כל מי שתחום בריאות הנפש קרוב לליבו, להעביר את המתנה מביבי לעמותת 'אנוש'. תמיר גילת הזכיר לחבריו שהקורונה תעבור אך הסרטן יישאר והזמין את חבריו להציל חיים, לדאוג לעתיד הילדים והדורות הבאים, ולתרום לקרן חקר הסרטן בישראל. רני רהב הציע רשימה משלו להעברת המענק שכללה את: אלו"ט, אגודת 'עזרה למרפא' מייסודו של הרב אלימלך פירר, ו'וראייטי ישראל'. 

ג'ודי ניר מוזס (צילום: רפי דלויה)ג'ודי ניר מוזס (צילום: רפי דלויה)
יעל אלמוג-זכאי (צילום: ללא)יעל אלמוג-זכאי (צילום: ללא)
תמיר גילת (צילום: פרטי)תמיר גילת (צילום: פרטי)
רני רהב  (צילום: אביב חופי)רני רהב (צילום: אביב חופי)

2. בסוף השבוע שעבר ציין איש העסקים מת'יו ברונפמן את יום הולדתו, במפגש עם בני משפחה וחברים קרובים שנערך בגינת ביתו בהמפטונס שבמדינת ניו יורק. על ההפקה המוקפדת והברכות ניצחה רעייתו האוהבת מלאני ברונפמן.

מלאני לביא ומת'יו ברונפמן (צילום: אביב חופי)מלאני לביא ומת'יו ברונפמן (צילום: אביב חופי)

3. במתחם הקולינרי החדש POP & POPE  המשקיף אל רחבי גוש דן ממרומי הקומה ה-14 של מגדלי הארבעה היוקרתיים בתל אביב, תיפתח בקרוב לקהל, מסעדת יוקרה, אשר עוצבה על ידי מעצב העל האיטלקי ג’ורג’יו ארמאני. במהלך תקופת ההרצה הזמינו בעלי המקום – האחים עידו וצחי חג'ג', חברים ושותפים לארוחות ערב אינטימיות. האורחים הוזמנו להתרשם ולטעום ממעשה ידיו של השף שחף שבתאי, ונהנו מתפריט ייחודי ועשיר המדלג בין המטבח האסיאתי לאיטלקי.

 שרית ועידו חג'ג'  ורותם וצחי חג'ג' ארחו שורה של אנשי עסקים, ושותפים, שנהנו מארוחת טעימות ומסיור פרטי במתחם הכולל גם חלל לאירועים, חדר VIP, ולאונג' בר בסגנון ניו-יורקי עדכני. הגיעו להתרשם מהחוויה ומהנוף: אמיר דיין, איציק דיין, יוסי אברהמי, רון צוקרמן ומיכאלה ברקו, עמוס לוזון ועירית רחמים, עופרה וישראל רייף, ניר ויצמן, תמיר ויצמן, רוני ואייל בקשי ועוד. 

עידו ושרית חג'ג' (צילום: יח''צ)עידו ושרית חג'ג' (צילום: יח''צ)
עופרה וישראל רייף (צילום: אביב חופי)עופרה וישראל רייף (צילום: אביב חופי)
איציק דיין, מבעלי חברת מלונות אפריקה ישראל (צילום: תמר מצפי)איציק דיין, מבעלי חברת מלונות אפריקה ישראל (צילום: תמר מצפי)

4.הקורונה עדיין כאן ואוניברסיטת תל אביב וארגון בוגריה ממשיכים במסורת של מפגשים מקוונים מעוררי השראה, עם בוגרות ובוגרים של המוסד שעשו את זה.

בשני התייצב בפלטפורמה המקוונת התסריטאי והבמאי גדעון (גידי) רף - זוכה פרס האמי ובוגר בית הספר על שם סטיב טיש ללימודי קולנוע וטלוויזיה באוניברסיטת תל אביב, אשר שיתף בעשייתו. רף, שהצליח מאוד בזירה הבינלאומית, הוא יוצר הסדרות הטלוויזיוניות המצליחות ועטורות הפרסים: "חטופים", "אלי" (סיפור חייו של המרגל אלי כהן) ו"הרודן" ומפיק הסדרה האמריקנית המצליחה Homeland.  רף שוחח עם משתתפי המפגש על אתגרי התעשיה בימי הקורונה, ועל המקורות מהם הוא שואב את הרעיונות ליצירותיו. 

גדעון (גידי) רף  (צילום: צילום מסך)גדעון (גידי) רף  (צילום: צילום מסך)

5. יו"ר הדירקטוריון של חברת החשמל, אלוף (מיל') יפתח רון-טל, צרף לישיבת הדירקטוריון האחרונה את המשתתף הצעיר בתולדות הישיבות של דירקטוריון חברת החשמל הישראלית לדורותיה. מדובר בעומר רון-טל, הנכד הצעיר ביותר של רון-טל הסבא, בן ארבעה שבועות בלבד. הפעוט נכח בישיבה משום שהסבא שימש כבייביסיטר לשעה, בזמן החופש הגדול.

  יפתח רון טל ונכדו עומר (צילום: פרטי)  יפתח רון טל ונכדו עומר (צילום: פרטי)

6.צבי ימיני עדכן את חבריו בפייסבוק כי נולדה לו נכדה ראשונה - אביגיל, מבתו יעל ובן זוגה טל. 

צבי ימיני (צילום: אביב חופי)צבי ימיני (צילום: אביב חופי)

7. בעקבות מאבק המסעדנים השבוע העלה השף ישראל אהרוני פוסט אופטימי: "אני נפעם מכם, מאנשי האוכל, דורות של שפים ומסעדנים מכל הארץ, בכל הגילאים, על הדרך המרגשת שמצאתם לנכון למחות על המצב אליו נקלע הענף. אני מצדיע לכם על היוזמה ועל הביצוע, היה לי הכבוד לקחת חלק במיזם הזה ולהיות חלק מהמחאה המבורכת הזו. יצאתם גדולים. השאלה הגדולה היא, האם מישהו בממשלה הזו מקשיב? כדי להשאיר את הפוסט הזה אופטימי, נשאיר את השאלה פתוחה".

ישראל אהרוני (צילום: אריאל בשור)ישראל אהרוני (צילום: אריאל בשור)