1. פסטיבל הקיץ של וויקס

אחרי זינוק מרשים בפעילות מאז תחילת משבר הקורונה, ועם שווי של 15.1 מיליארד דולר, חברת וויקס  (WiX) בראשות נשיא החברה - ניר זוהר, קיימה בחמישי בערב את אירוע הקיץ המסורתי שלה. מטבע הדברים האירוע נערך במתכונת קצת אחרת מכרגיל: אל עובדי החברה שוגרה מבעוד מועד קופסה שהכילה דרינקים וכיבוד, ממותגת "פסטיבל הקיץ של וויקס", והפסטיבל עצמו שודר בלייב מגג החברה לכל העובדים, וכלל הופעות של עדן בן זקן, ברי סחרוף ושלומי שבן. 

עדן בן זקן תמונת ארכיון (צילום: אור גפן)עדן בן זקן תמונת ארכיון (צילום: אור גפן)
ברי סחרוף תמונת ארכיון (צילום: מאור קינסבורסקי, פלאש 90)ברי סחרוף תמונת ארכיון (צילום: מאור קינסבורסקי, פלאש 90)

2. שמוניס משקיעים במחקר

אוניברסיטת תל אביב השיקה את בית הספר למחקר ביו–רפואי וסרטן ע"ש שמוניס.

בית הספר החדש הושק בהשקעה נדיבה - תרומת משפחת שמוניס, לטובת חקר וטיפול משופר במחלת הסרטן, ולמען פיתוח מחקר ביו-רפואי שיסייע להתמודד עם נגיף הקורונה ומחלות אחרות. בני הזוג ולד וסנה שמוניס, שעמדו מאחורי התרומה הנדיבה, הביעו תקווה כי היא תסייע לחזק את מעמדה של ישראל כמובילה עולמית בחקר הסרטן ובמחקר ביו-רפואה מולקולרית. שר המדע והטכנולוגיה, יזהר שי ונשיא אוניברסיטת תל אביב, פרופ' אריאל פורת הודו על התרומה הנדיבה והחשובה. 

 יזהר שי ואריאל פורת (צילום: חן גלילי) יזהר שי ואריאל פורת (צילום: חן גלילי)
ולד וסנה שמוניס (צילום: אוניברסיטת תל אביב)ולד וסנה שמוניס (צילום: אוניברסיטת תל אביב)

3. הנדל והרכב האוטונומי בבר אילן

שר התקשורת יועז הנדל, הגיע בחמישי האחרון לאוניברסיטת בר-אילן, כאורח של "מרכז ערים חכמות", שם הוצגו בפניו ניסויים טכנולוגיים מתקדמים. השר התרשם מתצוגת רחפנים שיאפשרו אופטימיזציה לרשת 5G וגם מרכב אוטונומי שעתיד להיכנס לשימוש בשנת הלימודים הקרובה כ'שאטל' המסיע סטודנטים, ללא שימוש בנהג. מדובר בניסויים שכבר מתקיימים בקמפוס וצפויים להתרחב עם סיום המכרז הממשלתי לרשת ה-5G שבו לקחו חלק ספקיות הסלולר הגדולות. ליוו את הביקור: פרופ' אריה צבן - נשיא אוניברסיטת בר-אילן, זהר ינון - מנכ"ל האוניברסיטה, ופרופ' איל יניב - ראש מרכז ערים חכמות.

זהר ינון, איל יניב, אריה צבן ויועז הנדל (צילום: חגי אורן )זהר ינון, איל יניב, אריה צבן ויועז הנדל (צילום: חגי אורן )

4. ויצמן בזום

בחמישי האחרון, התקיים מפגש אונליין משותף של WeibmannVibe- מועדון דור ההמשך של אגודת ידידי מכון ויצמן למדע, ושל המועדון המדעי של אגודת ידידי מכון ויצמן למדע, בראשות יו"ר מועצת המנהלים של המכון - שמשון הראל, מבעלי אמריקה ישראל, ומנכ"לית אגודת הידידים - יעל גורן-וגמן. במסגרת האירוע המקוון, נפגשו ידידי המכון ב״זום״, עם ד"ר נעמה חריט-יערי, אשר מובילה את תחום הפיזיקה ביחידת החדשנות של מכון דוידסון לחינוך מדעי - הזרוע החינוכית של מכון ויצמן למדע. ד"ר חריט-יערי, בעלת דוקטורט בפיסיקה, משמשת כפקחית קרינה ומדריכה במסגרת האמנה לאיסור ניסויים בנשק גרעני מטעם האו"ם, שוחחה עם המשתתפים אודות פעילותה הייחודית במסגרת האמנה. עלו להאזין: אלון קפלן, חנה פרי-זן, ינון ברכה, אילן הורוביץ, רות ארנון, רות גורשטיין, שרה להט, שלמה ינאי ועוד.

נעמה חריט-יערי (צילום: יח''צ)נעמה חריט-יערי (צילום: יח''צ)
חנה פרי-זן  (צילום:  בני פריזן)חנה פרי-זן (צילום: בני פריזן)

5. נפלאות סופהשבוע

יצחק (בוז'י) הרצוג ורעייתו מיכל ציינו בשישי 35 שנות נישואים. הרצוג העלה תמונה מתחילת הזוגיות ותמונה עדכנית מלווה בפוסט לחשבון הפייסבוק שלו וכתב: "35 שנה אבל באהבה שלנו כלום לא השתנה. יום נישואים שמח מיכלי". 

יצחק ומיכל הרצוג (צילום: צילום מסך פייסבוק)יצחק ומיכל הרצוג (צילום: צילום מסך פייסבוק)

סמסו מזל טוב לג'ודי ניר-מוזס שחגגה בסוף השבוע האחרון את יום הולדתה. בן זוגה של כלת השמחה - אבי רוטברג, הפתיע אותה בסופ"ש במלון 'מצפה הימים'. 

בטקס הנחת פינה לבית אינובייט באבן יהודה, שנערך בחמישי בבוקר, לקחו חלק עמוס לוזון, אבנר קינל, האדריכל פיצו קדם ואסף לופו. 

עמוס לוזון (צילום: אביב חופי)עמוס לוזון (צילום: אביב חופי)

אופטימי 

יעקב בן דור – מנכ"ל יקב יתיר

כרם מרלו, בגודל אפון, מחכים לבוחל, שינוי צבע מירוק לאדום. הכרמים מחייכים מהלילות הקרים ביער יתיר. 

יעקב בן דור (צילום: יח''צ)יעקב בן דור (צילום: יח''צ)
האופטימי, הלאונג' (צילום: יח''צ)האופטימי, הלאונג' (צילום: יח''צ)