1. הנהלת אגודת ידידי בית התפוצות אישרה את מינויים של בני הזוג רינת ומוטי כוזהינוף לתפקיד היו"רים של אגודת הידידים בישראל. בני הזוג כוזהינוף - דור חמישי בארץ, והורים לארבעה ילדים, הם מבעלי מגדל 'בראשית בבלי' ופועלים למען מוסדות שונים בתחומי התרבות, הספורט, הרפואה, המורשת וכו'. עדי אקוניס - מנכ"לית אגודת הידידים, ברכה על המינוי. 

2. MIT אחד ממכוני הטכנולוגיה המפורסמים והנחשבים בעולם שנמצא במסצ'וסטס, ארה"ב ‏בחר באמן ניר הוד ליצור שלושה ציורי כרום ענקיים שיוצבו בכניסה לבניין החדש של המכון בבוסטון. בבניין המדובר יפתח מוזיאון MIT וכן תתמקם בו יחידת המחקר Aurora Flight Boeing של יצרנית המטוסים 'בואינג'. המוזיאון החדש של MIT ישתרע על פני שלוש קומות בבניין, ויכלול גלריות שתוכננו על ידי האדריכלים המקומיים: הוולר ויון, בהן יוצגו אוספים חדשים שאצרו מומחים. האמן הישראלי ניר הוד הביע את התרגשותו ושמחתו על כך שציוריו: "החיים שהשארנו מאחור", יהיו במוסד החדשני. 

ניר הוד (צילום: רחל רובינשטיין)ניר הוד (צילום: רחל רובינשטיין)
הציורים של ניר הוד (צילום: רחל רובינשטיין)הציורים של ניר הוד (צילום: רחל רובינשטיין)

3. עשרים שנים לאחר הבציר הראשון של יקב רקנאטי - הונחה השבוע אבן הפינה, והחלו עבודות התשתית, להקמתו של יקב רקנאטי החדש בפארק התעשיות דלתון שבצפון הארץ. אבן הפינה הונחה על ידי בעלי היקב – לני רקנאטי ואורי שקד. במהלך הטקס חתמו השניים על בקבוק יין הדגל של היקב – "רקנאטי ספיישל רזרב" - מבציר 2000, וביחד עם עמית סופר - ראש מועצת מרום הגליל ובני בן-מובחר - ראש מועצת מבואות החרמון, טמנו אותו באדמה שעליה ייבנה היקב החדש.

לני רקנאטי ואורי שקד (צילום: אביהו שפירא)לני רקנאטי ואורי שקד (צילום: אביהו שפירא)

4. שמעון באבו מבעלי מסעדת הסושי "קיוטו", החביבה על רבים מחברי האלפיון העליון, שיתף את חבריו ברשת בהשקת המקום החדש עליו הוא עמל בשנה האחרונה. חובבי האוכל היפני ישמחו בוודאי לדעת שבאבו פתח השבוע את OOMAI - מעדניית אוכל יפני בשדרות רוטשילד בתל אביב. את טקס קביעת המזוזה במקום ערך הרב מרדכי חסידים. 

שמעון באבו ומרדכי חסידים (צילום: צילום מסך אינסטגרם)שמעון באבו ומרדכי חסידים (צילום: צילום מסך אינסטגרם)

5. היזם ואיש ההיי-טק ינקי מרגלית ביקר השבוע בדובאי ושיתף את חבריו בפייסבוק בתגלית. מרגלית סיפר שגילה כי בדובאי יש שר לבינה מלאכותית, אבל אין להם שר למים ושר להשכלה גבוהה.

ינקי מרגלית (צילום: אפי שמח)ינקי מרגלית (צילום: אפי שמח)

6. קרן אלסטום (Alstom Foundation) של ענקית התחבורה הבינלאומית אלסטום, הפועלת בישראל כשלושה עשורים, ומנוהלת בישראל על ידי שרון קדמי, תתרום כרבע מיליון שקלים, לתוכנית 'מיפנה', של ארגון בעצמי הפועל למען העצמה כלכלית ושילוב בתעסוקה של נשים מעוטות הזדמנויות בישראל.

שרון קדמי (צילום: אורן כהן)שרון קדמי (צילום: אורן כהן)

7. האמנית הרב-תחומית - אורית פוקס, החווה הצלחה בינלאומית, הוציאה מהדורה מוגבלת של פאזל אלף חלקים של יצירה שלה. 

אורית פוקס  (צילום: רפי דלויה)אורית פוקס  (צילום: רפי דלויה)
הפאזל של אורית פוקס (צילום: צילום פרטי)הפאזל של אורית פוקס (צילום: צילום פרטי)

8. מעצבת התכשיטים והאמנית גיל זהר, התרגשה לגלות שמנהלת מחלקת התכשיטים של כריסיטאן דיור, פרסמה את העבודות שלה בעמוד האינסטגרם שלה.

גיל זהר  (צילום: מאיר כהן)גיל זהר  (צילום: מאיר כהן)

9. דרורית ניצני מנהלת קשרי הקהילה בתוכנית לחיילים בודדים חסרי עורף משפחתי בעמותה ע״ש מייקל לוין, הודתה לזמר בן-אל תבורי על תרומה של עשרות פריטי לבוש שלו מהופעותיו, עבור חיילי עמותה.