במוצאי השבת האחרונה, לאחר שנה וחודשיים שבמהלכם לא נפגשו באולם התיאטרון, הגיעו חברי  אגודת הידידים של תיאטרון בית ליסין ע"ש ברוך איבצ'ר, לצפות יחד בפרמיירה להצגה: "סינית אני מדברת אליך". מדובר בעיבוד בימתי לסיפור שכתבה סביון ליברכט, הסופרת הנודעת וזוכת הפרסים, המאחד בתוכו דרמה אישית מרגשת עם אמירה חברתית. ההצגה עולה כעת בגרסה מחודשת בבימויה של מנהלת תיאטרון בית-ליסין ציפי פינס. החזרות על ההצגה התקיימו בתקופת הקורונה, והעלאתה הוקפאה עד לפתיחתו המחודשת של עולם התרבות.

את הערב המרגש פתחה פינס בדקת דומיה לזכר נספי אסון מירון. יו"ר אגודת הידידים - הילה רהב, עלתה לבמה והודתה לידידים על תמיכתם גם בשנה שבה התיאטרון היה סגור. התרגשו לחזור ולצפות ביצירה ישראלית: ראש העיר ת"א רון חולדאי ורעייתו יעל; מיכל ואברהם כדר המחלקים את זמנם בין ניו יורק לתל אביב וזכו לתודות על תרומתם למלגות לעובדים, שחקנים ויוצרים מצטיינים; ליאורה עופר, זיו אבירם, ליזיקה ועמי שגיא, ציפי ויגאל לנדאו, ליאורה ומיקי פדרמן, עדיה סוארי, יובל ומיכל רכבי, רני רהב, בלה לוסטיג וישראל מקוב, נאוה ואמנון דיק, נפתלי שפיצר וציפי לבני, נאוה ברק ושלום זינגר, דורית וארז מלצר, חלי ועמוס שפירא, רותי ואברהם (לולו) אסף, אילן ו-ורד גרינבוים, אלקס ואסתי הרטמן, ועוד.

מיקי וליאורה פדרמן (צילום: אביב חופי)מיקי וליאורה פדרמן (צילום: אביב חופי)
מיכל ויובל רכבי (צילום: אביב חופי)מיכל ויובל רכבי (צילום: אביב חופי)
חלי ועמוס שפירא (צילום: אביב חופי)חלי ועמוס שפירא (צילום: אביב חופי)
עמי וליזיקה שגיא  (צילום: אביב חופי)עמי וליזיקה שגיא  (צילום: אביב חופי)
ארז ודורית מצלר (צילום: אביב חופי)ארז ודורית מצלר (צילום: אביב חופי)
יעל חולדאי, ציפי פינס, רון חולדאי (צילום: אביב חופי)יעל חולדאי, ציפי פינס, רון חולדאי (צילום: אביב חופי)

צוק פרונטלי

חברת בזק בינלאומי חזרה לארח כנסים פרונטליים בהשתתפות לקוחות מחוסנים. את האירוע הראשון החברה ערכה ב'יקב נבו' כאשר האורח המרכזי היה המייסד וה-CTO של חברת פאלו אלטו, ניר צוק. את הכנס אירח רון גלב, סמנכ"ל חטיבת פתרונות לעסקים ועסקים גלובליים בבזק בינלאומי. האורחים, נהנו מסקירה נרחבת של צוק על פתרונות חדשניים של חברת הסייבר המובילה בעולם והופתעו לשמוע כי 40% מהעובדים במרכז הפיתוח של פאלו אלטו בישראל הן נשים וחצי מהאנליסטים ב-SOC הן נשים". 

רון גלב וניר צוק (צילום: באדיבות בזק בינלאומי)רון גלב וניר צוק (צילום: באדיבות בזק בינלאומי)

רוברטס בכיכר
אלון ועופר יונסוף, בעל המותג JB תכשיטנים, והנציגים הבלעדיים של מותג היוקרה שופארד בישראל, מזה כ -25 שנים, מציגים כעת בחנות בכיכר המדינה בתל-אביב, את התכשיטים החדשים של  שופארד מקולקציית Happy Diamonds . השקת הקולקציה לוותה בקמפיין בכיכובה של השחקנית ההוליוודית ג'וליה רוברטס. תכשיטי היוקרה עשויים זהב 18 קראט ומשובצים יהלומים ואבני חן ברמות גימור גבוהות במיוחד. מחירי התכשיטים בקולקציה החדשה מתחילים באלפי שקלים ויכולים להגיע גם עד חצי מיליון עבור תכשיט מעוטר יהלומים.

עופר ואלון יונסוף (צילום: אביב חופי)עופר ואלון יונסוף (צילום: אביב חופי)

אורן בברצלונה
ד"ר הלה אורן, מנכ"לית קרן תל־אביב, השתתפה לאחרונה בכנס Barcelona React , שערכה עיריית ברצלונה בהשתתפות ראשת עיריית ברצלונה, שלושה ראשי ערים נוספות, ומומחים בפיתוח עירוני מכל העולם. הכנס עסק בהשפעות משבר הקורונה על עירוניות ובאסטרטגיות לבניה מחודשת של הכלכלה העירונית בתום המשבר. 

 ד"ר אורן הוזמנה לכנס, שנערך בהתאם למגבלות בעיר בהשתתפות 200 איש בלבד, על מנת לדבר על המענה המיידי, של קרן תל־אביב ועיריית תל־אביב-יפו, לאוכלוסיות השונות בעיר במהלך משבר הקורונה. היא חלקה את רעיונותיה בתחום שבו היא מתמחה – חשיבה ותכנון מחדש של המרחב הציבורי העירוני, בהתאם לצרכים המשתנים של תושבי העיר.

קפה לצוותים
במפגש שהתקיים במטה הארצי של מגן דוד אדום, עוד לפני אסון מירון, העניקה חברת 'פזגז' ערכות קפה לצוותי האמבולנסים ורכבי הטיפול הנמרץ, הפזורים ברחבי הארץ. מטרת הפעילות היא להוקיר תודה לפרמדיקים ולצוותים התורנים של מד"א, שעובדים יום יום בעזרה לקהילה ובהצלת חיי אדם, ובמיוחד בשנה האחרונה, כאשר עמדו בחזית המאבק בנגיף הקורונה.

השתתפו במפגש: הדס וגמן עוזר מנכ"ל פזגז; אילן קליין - סגן מנהל המחלקה הבינלאומית במד"א; אורלי אריאל - מנכ"לית אגודת ידידי מד"א; וחגי בלומנטל מנהל השיווק של פזגז.

תפסו ג'וב

 >מינויים חדשים באירועי חבר הנאמנים של האוניברסיטה העברית: פרופ' מונא חורי-כסאברי נבחרה לכהן כסגנית נשיא האוניברסיטה לאסטרטגיה ומגוון. פרופ' חורי-כסאברי היא האישה הראשונה מהחברה הערבית שנבחרה לכהן כסגנית נשיא האוניברסיטה העברית. במסגרת התפקיד תפעל להגדלת הייצוג של אוכלוסיות שונות בקרב קהילת האוניברסיטה ותוביל פרויקטים בעלי חשיבות אסטרטגית. כמו כן, פרופ' אשר כהן נבחר לכהונה שנייה כנשיא האוניברסיטה.

מונא חורי-כסאברי ואשר כהן (צילום: האוניברסיטה העברית)מונא חורי-כסאברי ואשר כהן (צילום: האוניברסיטה העברית)

>חברי הוועד המנהל של האגודה למען הלהט״ב בחרו ברן שלהבי לתפקיד מנכ״ל האגודה. שלהבי התחיל את דרכו כמתנדב באגודה לפני חמש שנים, ניהל והקים את מחלקת הדיגיטל של הארגון בהתנדבות, ובשנתיים האחרונות מכהן כסמנכ"ל באגודה והוביל את מערך שירותי הפרט בארגון.

רן שלהבי (צילום: אורן ארידן)רן שלהבי (צילום: אורן ארידן)