1. דור נוסף ממשיך את המסורת במשפחת פפושדו: עומר פפושדו, בנו של יואב ונכדו של אלי פפושדו, קיבל בשלישי תעודת הצטיינות על הישגיו בלימודי מנהל עסקים, במרכז הבינתחומי הרצליה. הסב הנרגש הגיע לטקס מצטיינות ומצטייני דיקן לשנת הלימודים תש"ף, שהתקיים בקמפוס, ופגש בו את פרופ' אוריאל רייכמן, נשיא ומייסד המרכז הבינתחומי הרצליה.

2. בשלישי בערב נפתחה, בהתרגשות רבה, עונת האופרה, לאחר יותר משנה בה היה בית האופרה סגור בשל מגפת הקורונה. העונה נפתחה בבכורה חגיגית של האופרטה "העטלף" מאת שטראוס הבן, בניצוחו של מאסטרו דן אטינגר, ובביצוע סולנים ישראליים. התגעגעו לאופרה ושמחו על המפגש המחודש: איציק ועדיה סוארי, יעל ורמי אונגר, בת-שבע בובליל, יו"ר אגודת ידידי האופרה - עליזה יפו ובעלה פרופ' אריאל יפו; יו"ר הנהלת האופרה - דני גילרמן ורעייתו ג'ניס; סמי וטובה סגול, דיתי ואלכס לנדסברג, אליעזר ואסתי אלקון, דליה פרשקר, גדעון וחנה המבורגר, נילי קריב, יצחק מנור, אתי ואלקס הרטמן, מיכל ודוד פורר, רותי וזאב רוטשטיין, עמי וליזיקה שגיא, יעקב פרנקל ואיריס לביא, תמי ויהודה רוה, ועוד ועוד. 

אריאל ועליזה יפו, דן אטינגר טובה וסמי סגול (צילום: אביב חופי)אריאל ועליזה יפו, דן אטינגר טובה וסמי סגול (צילום: אביב חופי)
ג'ניס ודני גילרמן (צילום: אביב חופי)ג'ניס ודני גילרמן (צילום: אביב חופי)
אלקס הרטמן ויצחק מנור (צילום: אביב חופי)אלקס הרטמן ויצחק מנור (צילום: אביב חופי)
דליה פרשקר (צילום: אביב חופי)דליה פרשקר (צילום: אביב חופי)

3. גלית גוטמן ויגאל אהובי אירחו השבוע בביתם בתל אביב את ההצגה ״גרושים״, בכיכובם של השחקנים שהם שיינר וכנרת לימוני. 
ההצגה היא חלק מפרויקט "מחוץ לקופסה" של תיאטרון הקאמרי, שנועד לקיים תיאטרון בכל מצב ובחלל שאינו בהכרח בימת התיאטרון. מדובר ביוזמה שהחלה בזמן הקורונה כדי לייצר פרנסה לשחקנים, ממשיכה גם כעת,  והפכה לקונספט מנצח שמוזמן מראש ואהוב על הקהל. בין באי הבית שנהנו מההצגה: יבגניה דודינה, מוקי שניידמן, רוני ואלן בהרב, גלעד כהנא ועוד.

שהם שיינר, גלית גוטמן, יגאל אהובי וכנרת לימוני (צילום: באדיבות תיאטרון הקאמרי)שהם שיינר, גלית גוטמן, יגאל אהובי וכנרת לימוני (צילום: באדיבות תיאטרון הקאמרי)

4. במסגרת מדיניות התרומה לקהילה של חברת הפינטק 'איטורו', הוענקה תרומה בסך של 100 אלף דולר לקרן הישראלית לערבות הדדית, המחלקת מענקים ישירות למי שנפגעו כלכלית קשה ביותר כתוצאה ממשבר הקורונה.  בפגישתם של יוני אסיא, מייסד ומנכ"ל איטורו, וחמי פרס - אחד ממייסדי ומובילי הקרן, עדכן חמי פרס כי תרומתה של איטורו תאפשר לסייע לעשרות משפחות שאיבדו את פרנסתן בכל רחבי הארץ. פרס עדכן על סיום השלב הראשון של מיזם הקרן לערבות הדדית, ותחילתו הצפויה של השלב השני שיתמקד בקידום התעסוקה בישראל.

חמי פרס ויוני אסיא  (צילום: איטורו)חמי פרס ויוני אסיא  (צילום: איטורו)

5. בשני בערב נערך אירוע לציון פרויקט "הופכות את היוצרות" של שירה גפן והאוצרת ביני שריד בשיתוף ובתמיכת רשת האופנה 'פקטורי 54'. באירוע הושקו ספר בעריכת גפן המביא את סיפוריהן של 20 נשים שורדות זנות, ותערוכת אמנות שאצרה שריד, במסגרתה מוצגות יצירות אמנות שנוצרו בהשראת אותן נשים. אל הערב שנערך במרכז התרבות "תאו" שבהרצליה הגיעו מוזמנים רבים, על מנת להתרשם ולתמוך במטרה, כאשר כל הרווחים ממכירת הספרים ויצירות האמנות יועברו לעמותת "הופכות את היוצרות", לשיקום נשים היוצאות מתעשיית הניצול המיני. רשמו נוכחות: יפעת ורוני אירני - מבעלי פקטורי 54; יו"רית מפלגת העבודה מרב מיכאלי, נורית גפן, יעל חולדאי המכהנת כיו"ר הועד המנהל של עמותת "הופכות את היוצרות", וראש עיריית תל-אביב-יפו רון חולדאי; לילך צור בן-משה - מנכ"לית עמותת "הופכת את היוצרות"; נאוה ברק, נשיאת עמותת "על"ם"; פפי לנדאו – מנהלת התוכן של "תאו מרכז התרבות ותוכן" ועוד ועוד. 

מרב מיכאלי ויפעת אירני (צילום: לנס הפקות)מרב מיכאלי ויפעת אירני (צילום: לנס הפקות)
פפי לנדאו ושירה גפן (צילום: אלירן אביטל)פפי לנדאו ושירה גפן (צילום: אלירן אביטל)
 ביני שריד (צילום: איה שמחה) ביני שריד (צילום: איה שמחה)

6. ידידי להקת המחול 'בת שבע', הגיעו בשני לצפות יחד בחזרה הגנרלית למופע המחול החדש של הלהקה - "summer snow" מאת הכוריאוגרפית אלה רוטשילד. החזרה נערכה במרכז סוזן דלאל. נפגשו ונהנו מהצפייה המשותפת: צבי זיו - יו"ר הועד המנהל; יו"רית מעגל הידידים - תמר יסעור; נשיאת אגודת ידידי בת-שבע בארה"ב - נורית אמדור; מנכ"לית בת שבע - דינה אלדור; המנהלת האמנותית גילי נבות; מייסדת מעגל הידידים הצעירים - דפי לוי-וייס; רבקה סקר, שירה סגול, אורה סטיבה, הדס וטל פורר, רוני סומק, ענגי אונגר, בני וענת פדני, אורלי דנקנר ועוד.

גילי נבות, צבי זיו ותמר יסעור (צילום: אביב חופי)גילי נבות, צבי זיו ותמר יסעור (צילום: אביב חופי)
דפי לוי- וייס ושירה סגול (צילום: אביב חופי)דפי לוי- וייס ושירה סגול (צילום: אביב חופי)

7. אביב גפן והתעויוט הופיעו בשני בערב, לראשונה, במתחם ההופעות החדש של קבוצת 'זאפה' בגני יהושע שבפארק הירקון - מתחם ה'זאפה בפארק – גני יהושע'. הזמר ולהקתו ביצעו יחד עם גולן עינת, בעלי קבוצת 'זאפה', את השיר 'טיפות', כאשר הוא מלווה אותם על התופים. עינת החל לנגן בתופים לפני שנים רבות, וגפן, חברו, החליט להזמין אותו בהזדמנות החגיגית, ללוות אותו על התופים. 

גולן עינת  (צילום: אלון לוין)גולן עינת  (צילום: אלון לוין)

8. שוקי שוורץ – מנכ"ל ובעלי חברת טולמנ'ס; עמיר בירם ואריאל רוטר – שותפים בחברת JTLV; אורי קרמר – בעלים שותף בטופולסקי-רצף; ואופיר ועדי בליצבאו – מבעלי חברת א. בליצבאו; השיקו בשלישי בערב יחד עם המנכ"ל אלי גינוסר והאדריכל אבנר ישר, את מתחם העיצוב החדשני redesign בקרית אתא, שבו הושקעו כ-250 מיליון ₪.

אריאל רוטר ושוקי שוורץ (צילום: רפי דלויה)אריאל רוטר ושוקי שוורץ (צילום: רפי דלויה)