כנס בנושא השקעות אימפקט ESG – מדידה ודיווח חשבונאי של הפורום הישראלי לקידום כלכלת אימפקט, ומכון קסירר למחקר בחשבונאות, בפקולטה לניהול ע"ש קולר באוניברסיטת תל אביב, נערך בשבוע שעבר.  

בפתיחת הכנס, שנערך באופן מקוון, נשאו דברי ברכה: פרופ' משה צבירן, דקאן הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב; סר רונלד כהן, יו"ר קבוצת Global Steering  להשקעות אימפקט; ירון נוידרפר, יו"ר הפורום הישראלי לכלכלת אימפקט ומנכ"ל  Social Finance Israel . בין הדוברים בכנס: פרופ' ג'ורג סרפיים, העומד בראש פרוייקט "דוחות משוקללי אימפקט" של בית הספר למנהל עסקים בהרווארד; ג'רמי קולר המייסד והמנכ"ל של קולר קפיטל ויו"ר FAIRR  רשת משקיעים המתמקדת בהשקעות ESG בתחום המזון; גלעד אלטשולר, מנכ"ל משותף של קבוצת אלטשולר-שחם; פרופ' דן וייס, ראש מכון קסירר למחקר בחשבונאות; ודורית סלינגר, לשעבר הממונה על רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון. 

סר רונלד כהן הדגיש כי לישראל יש פוטנציאל להיות בחזית עולם האימפקט, בזכות הטכנולוגיה המתקדמת שקיימת כאן, שמאפשרת גם לקדם פעילות שמביאה תועלת לעולם ומונעת נזק, וגם למדוד בכלים מדויקים את ההשפעה של חברות, ולתרגם אותה למונחים כספיים, כדי להשוות ביצועי חברות.

משה צבירן (צילום: ישראל הדרי)משה צבירן (צילום: ישראל הדרי)

מעלים ל- 8200

BDO, פירמת רואי החשבון והיעוץ העסקי השנייה בגודלה בישראל, הודיעה לעובדי הפירמה, על העלאת התגמול למתמחים בראיית חשבון ל-8200 שקל בחודש.  במסלול זה, חבילת תגמול זו מורכבת מרכיבי שכר כספיים בלבד. בנוסף, יוכלו המתמחים לבחור במסלול של פיתוח אישי בו הפירמה תממן על חשבונה תוכניות הכשרה ומסלולי רישיונות מגוונים על פי בחירתם, במסלול שישקף תגמול חודשי של 8700 שקל בחודש.

 במכתב שנשלח לכ-1650 עובדות ועובדי הפירמה בישראל, כותבים דני מרגלית, יו"ר BDO ישראל, שחר זיו וארז סופר, השותפים המנהלים, שהמהלך הינו חלק מהתוכנית האסטרטגית לחיזוק המשאב האנושי, כעוגן חשוב לצמיחת הפירמה, ובנוסף יינקטו שורה של צעדים נוספים לקידום וטיפוח עובדים חדשים וותיקים בחברה, כדי לתמוך בהתפתחותם האישית והמקצועית.

 שחר זיו, דני מרגלית וארז סופר (צילום:  BDO Israel) שחר זיו, דני מרגלית וארז סופר (צילום: BDO Israel)

ישראל צועד וזוכר
רגע לפני תחילת מבצע "שומר החומות" הספיקו מנהלי ועובדי בנק HSBC ישראל, בראשות מנכ"ל הבנק, מייקל ישראל, להצטרף ולתמוך במסע תרומה למען חולי הסרטן. עובדי הבנק הצטרפו ליוזמת "הולכים למען החולים" ותעדו בשביל ישראל, במסלול מנחל אלכסנדר ליער חדרה.

מדובר ביוזמה מרגשת של חן שקד, להנצחת זכרה ומורשתה של אמו - קרול שקד ז"ל, בעבר סמנכ"לית החטיבה העסקית של HSBC ישראל, שנפטרה לאחר מאבק של שנתיים במחלת הסרטן.

בסיום מסע התרומה שבו השתתפו גם שלושת ילדיה של קרול - חן, אדר ועדן, נערך פיקניק משותף אליו הצטרפה קלרה, אמה של קרול. עובדי הבנק בהם גם  נטלי בביאן – ניהול תשלומים, פזית קליר – סמנכ"לית משאבי אנוש, דלית אורי – סמנכ"לית החטיבה העסקית  שיתפו את בני המשפחה בחוויות וסיפורים אישיים בעבודתם עם קרול וציינו עד כמה היא חסרה להם ועד כמה הייתה משמעותית בחייהם.

 נטלי בביאן, פזית קליר, מייקל ישראל, חן ואדר שקד ודלית אורי  (צילום: באדיבות HSBC) נטלי בביאן, פזית קליר, מייקל ישראל, חן ואדר שקד ודלית אורי  (צילום: באדיבות HSBC)

 תובנות השלושים של עמיחי

איש ואושיית הפרסום גדעון עמיחי מציין בימים אלו שלושים שנים בענף הפרסום. עמיחי החליט לציין את התאריך העגול בסדרת הרצאות, שבהן הוא משתף וחולק את כל מה שלמד - ועדיין לומד מדי יום - בענף הפרסום לאורך שלושים שנים מרתקות, מעשירות, מרגשות ומחכימות עד מאוד. לצורך כך, חבר עמיחי ליגאל בראון - מנכ״ל איגוד חברות הפרסום, והבצפר, וכבר ביום חמישי הקרוב יישא הרצאה תחת הכותרת: ׳עיצוב, ויז׳ואל ועוד כמה עצות׳.  האירועים מיועדים לאנשי תעשיית הפרסום, הקריאייטיב והשיווק, חברי איגוד חברות הפרסום, ובוגרי הבצפר לדורותיהם.

גדעון עמיחי  (צילום: איציק בירן)גדעון עמיחי (צילום: איציק בירן)

התרומה של יאנג
סופרת הילדים לי יאנג אשר חיברה שני ספרי ילדים: "ממלכת השינה", ו"אור קטן",  תרמה 400 ספרים  מספרה החדש "למר קו נתפס הגב" לילדי ויצו העולמית. יאנג, שמלבד היותה סופרת ילדים היא משקיעה פרטית במספר חברות, ביניהן : Airbnb, Houzz, Uber, Robinhood, החליטה לתרום את ספרה העוסק בקבלת השונה, עזרה לזולת, והתמודדות עם מצבי משבר ולחץ. 

לי יאנג (צילום: שחף מרגלית)לי יאנג (צילום: שחף מרגלית)