בחמישי בערב נערך טקס הסיום השנתי, מטעם בית הספר הבינלאומי על שם רפאל רקנאטי, במרכז הבינתחומי הרצליה. אל הטקס התייצבו, מלבד בוגרי השנה, איש העסקים אודי רקנאטי - בנו של רפאל רקנאטי; מייסד ונשיא הבינתחומי - אוריאל רייכמן; וראש בית הספר הבינלאומי וסגן נשיא לקשרי חוץ - יונתן דיוויס. בית הספר הוקם בשנת 2001 במטרה לטפח דור של מנהיגות צעירה ורחבת אופקים גם בארצות שמעבר לים, ולהעמיק את הקשר בין ישראל לבין התפוצות תוך שילוב בין מצוינות אקדמית לבין ערכים ציוניים.

המסכות של נבו

ברביעי האחרון נפתחה תערוכת היחיד הראשונה של האמן והמעצב צחי נבו. האירוע לציון הפתיחה נערך במוזיאון יפו העתיקה, בשיתוף עם החברה לפיתוח יפו העתיקה. נבו, שהחל לעבוד כמעצב רק בשנת 2015, מוכר בזכות המסכות ההומוריסטיות שלו - מסכות דקורטיביות מעץ המורכבות משכבות שנחתכו בלייזר, ועברו תהליך של צביעה.  בתערוכה, שאותה אצר יובל סער, מוצגות עבודות חדשות ואובייקטים גדולי ממדים שמייצגים את עולמות ההשראה של האמן - עולמות האופנה, האוכל, הלואו־טק, הטבע וצעצועי הווינטג׳. הגיעו להתרשם: אודי ומרתה ריגר, אורנה ויובל שאול, אלון ברנוביץ ואירנה קרוננברג, יוסי שקל, איתן שוורץ, נירה יצחקי, ניר הרמט, מירב רהט ועוד. 

צחי נבו ויובל סער (צילום: שוקה כהן)צחי נבו ויובל סער (צילום: שוקה כהן)
אירנה קרוננברג ואלון ברנוביץ (צילום: שוקה כהן)אירנה קרוננברג ואלון ברנוביץ (צילום: שוקה כהן)
אורנה ויובל שאול  (צילום: שוקה כהן)אורנה ויובל שאול  (צילום: שוקה כהן)
אודי ומרתה ריגר (צילום: שוקה כהן)אודי ומרתה ריגר (צילום: שוקה כהן)

פותחים סיזן בסוזן דלל

לאחר שנת הקורונה שגזרה הדממה על עולם התרבות, הכריזו בחמישי האחרון, במרכז סוזן דלל למחול ותיאטרון, על פתיחת עונה חדשה. את המפגש אירחו מנכ"לית מרכז סוזן דלל ענת פישר-לבנטון והמנהלת האמנותית נעמי פרלוב. לקחו חלק: היוצרים עמנואל גת, שחזר לעבוד בארץ לאחר 17 שנים, ויעלה מופע בכורה בינלאומי עם להקת ענבל; רננה רז שיצרה מופע חדש לילדים ולכל המשפחה שיעלה אף הוא במסגרת פסטיבל TEL AVIV DANCE 2021; וענבל פינטו,  שתעלה הפקת מקור ייעודית לסוזן דלל. התוכנית כוללת, בין היתר, העלאת שמונה הופעות בבכורות עולמיות, במסגרת פסטיבל 'תל אביב דאנס' שייערך בחודש אוגוסט. 

 נעמי פרלוב, רננה רז וענת פישר (צילום: רפי דלויה) נעמי פרלוב, רננה רז וענת פישר (צילום: רפי דלויה)

בוא נדבר על זה ברימון
ברביעי האחרון העלו הסטודנטים של מגמת מחזות זמר בבית הספר למוסיקה רימון, מופע בכורה של מחזמר חדש ומקורי. המופע "בוא נדבר על זה", הוא מופע מוסיקלי תיאטרלי לא מצונזר, המדבר על כל מה שבדרך כלל לא נאמר בקול רם, ועוסק באופן ישיר, מצחיק ומאוד נועז, בחוויות החיים של המוסיקאים הצעירים.

הסטודנטים  כתבו, הלחינו, הפיקו, הופיעו ונחשפו על הבמה, באירוע שהתקיים בבימויו של יותם קושניר ובניהולו האמנותי של אוהד חיטמן, שהוא ראש מסלול מחזות זמר בבית הספר. מחאו כפיים: מנכ"ל רימון משה סיני,  נשיא רימון יהודה עדר ורעייתו מיקי קם,  יו"ר אגודת הידידים של בית הספר אירינה שלמור ובעלה רמי שלמור, ראש עיריית רמת השרון אבי גרובר, יוני פרס ,אבי קושניר ועוד.

אירינה שלמור ויוני פרס (צילום: אסף לב)אירינה שלמור ויוני פרס (צילום: אסף לב)
אבי קושניר ויותם קושניר  (צילום: אסף לב)אבי קושניר ויותם קושניר  (צילום: אסף לב)

כדורסל אלעל

בחמישי בבוקר נערך במטה חברת אל על בנתב״ג סיור וטקס חתימה על הסכם שיתוף פעולה בין איגוד הכדורסל לחברת התעופה הלאומית. בסיור השתתפו יו״ר איגוד הכדורסל עמירם הלוי, ראשי איגוד הכדורסל, הקפטנים של נבחרות ישראל גברים ונשים - גל מקל ועדן רוטברג, השחקנים תומר גינת וטל לב, המאמן עודד קטש, מנהל נבחרת הגברים מוטי דניאל ואחרים. האורחים  סיירו במטוס דרימליינר של החברה וקיבלו סקירה ממנכ״ל אל-על אביגל שורק, על חזרתה לפעילות לאחר יותר משנה בשל משבר הקורונה. כמו כן נחתם הסכם שיתוף הפעולה בין האיגוד לבין אל על ובמסגרתו יטוסו כל נבחרות ישראל למשחקיהן בחו״ל בטיסות אל על.

 עמירם הלוי ואביגל שורק (צילום: עודד קרני, איגוד הכדורסל) עמירם הלוי ואביגל שורק (צילום: עודד קרני, איגוד הכדורסל)

נפלאות סופהשבוע 

>רונן ניסנבאום, מנכ"ל מלונות דן, ותמיר קוברין, מנכ"ל מלון "המלך דוד" ירושלים, אירחו את עברי לידר, די ג'יי תומר מייזנר ורקדנים מלהקת המחול בת-שבע, למופע חד פעמי שנערך במסגרת סוף שבוע מיוחד במלון. את שישי בבוקר בילו האורחים בסיור טעימות אוכל בשוק מחנה יהודה  ובערב נהנו מארוחה המסורתית של מלון המלך דוד בניצוחו של שף המלון, רועי ענתבי.

תמיר קוברין, רונן ניסנבאום, ועברי לידר עם רקדני להקת בת שבע (צילום: אביתר ניסן)תמיר קוברין, רונן ניסנבאום, ועברי לידר עם רקדני להקת בת שבע (צילום: אביתר ניסן)

>בעיר הבירה, במעמד ראש העיר ירושלים משה ליאון, ובני משפחה נרגשים, נערך טקס קריאת רחוב על שמו של יקיר ירושלים, התעשיין, ומחלוצי תעשיית הלחם בישראל - דני אנג'ל. 

 > דני פדרמן מבעלי מכבי תל אביב בכדורסל נראה חוגג את האליפות של הקבוצה תוך שהוא משפריץ מים על השחקנים בחדר ההלבשה. 

>ח"כ יולי אדלשטיין ציין את העובדה שלראשונה מזה 12 שנים הוא לא שר או יו"ר הכנסת, בטיול עם רעייתו אירינה נבזלין בחוף הים.