התזמורת הפילהרמונית יחד עם ארגון 'אור שלום', המסייע לילדים שהוצאו מבתיהם למשפחות אומנה, ערכו בשני בערב חגיגת הפתעה יום הולדת 90 לפילנתרופ, פרנק לואי. הערב כלל הקרנה של הופעה מרגשת של הפילהרמונית, משמונה לוקיישנים של ארגון אור שלום – ובכלל זה מעונות משפחתיים ברחבי הארץ, שבהם חיים ילדים שהוצאו מבתיהם, כולם על רקע של אלימות, סמים וקושי בגידול הורי. ההפתעה שילבה את שתי האהבות הגדולות של לואי - התזמורת הפילהרמונית וילדי ארגון אור שלום. היוזמה לערב המרגש הייתה של עליזה ואהוד אולמרט שגם נכחו באירוע יחד עם ענת רמתי-שעשוע, יו"ר ארגון אור שלום, טלי חלף, מנכ״לית העמותה, התורמים אלפרד וחווה אקירוב, ואורחים נוספים.

הפיג של גלעדי בישראל
 מפיק הסרטים בן גלעדי, הפועל על קו לונדון, תל-אביב ולוס אנג'לס, בנם של אביב גלעדי וחנה לסלאו, יחד עם אשתו השחקנית רומי אבולעפיה ובנם רפאל, נחתו לאחרונה בארץ כדי להשתתף בבכורה של הסרט "פיג", בכיכובו של השחקן ניקולס קייג'. הסרט, בהפקתו של גלעדי, הוקרן לראשונה בארץ בפסטיבל הסרטים בחיפה ומופץ מסחרית ע"י סרטי 'יונייטד קינג'. בשני האחרון, אירח גלעדי חברים קרובים לקוקטייל והקרנה פרטית של הסרט, בלוקיישן אלגנטי ביפו.

 "פיג" שעלה בסוף השבוע בבתי הקולנוע בארץ, הפך לאחד הסרטים האמריקאים המדוברים של השנה, וזיכה את ניקולס קייג' בביקורות טובות, כשחלק ממבקרי הקולנוע בחרו להגדיר את הופעתו בסרט כ"טובה והאמיצה ביותר שלו עד היום". הסרט זכה להקרנה חגיגית גם בפסטיבל הסרטים האמריקאים בדיוול 2021 בנוכחות גלעדי ובמאי הסרט מייקל סרנוסקי. 

בן גלעדי ומייקל סרנוסקי (צילום: Abaca Press / Alamy Stock Photo)בן גלעדי ומייקל סרנוסקי (צילום: Abaca Press / Alamy Stock Photo)

שלום לסביבה
השרה להגנת הסביבה, תמר זנדברג, נפגשה השבוע בדובאי עם מזכ"לית סוכנות הסביבה של אבו דאבי, ד"ר שייקאה סאלם אל-דהרי (Dr Shaikha Salem Al Dhaheri), לדיון באתגרים המשותפים של האמירויות וישראל אל מול משבר האקלים וסוגיית המגוון הביולוגי. במפגש לקחו חלק גם מנכ"לית המשרד להגנת הסביבה, גלית כהן; ד"ר סיימון נמצוב, מנהל יחסים בינלאומיים ברשות הטבע והגנים; וגורמי המקצוע של המשרד להגנת הסביבה, רשות הטבע והגנים, וסוכנות הסביבה של אבו דאבי. ד"ר אל-דהרי, בעלת דוקטורט בשמירת בעלי-חיים, שמה דגש בתפקידה על נושא של שמירה על מגוון ביולוגי ושמירת טבע. באבו-דאבי יש מגוון בתי גידול ומגוון ביולוגי עשיר. בין השאר, הסוכנות בהובלתה מנהלת פרויקטים להשבת מינים נכחדים לטבע באמירות ומחוצה לה, מנהלת שמורות טבע, ומנטרת נדידת ציפורים באמצעות לוויינים. 

תמר זנדברג וד''ר שייקאה סאלם אל דהרי (צילום: קונסוליית ישראל בדובאי)תמר זנדברג וד''ר שייקאה סאלם אל דהרי (צילום: קונסוליית ישראל בדובאי)

פורום החינוך לזכר בורוביץ'
אגף החינוך במוזיאון תל אביב לאמנות, בשיתוף פורום החינוך של איגוד המוזיאונים, ואיקו"ם ישראל, ערכו כנס חינוך מוזיאוני לזכרה של יעל בורוביץ' ז"ל. לכנס הגיעו איזי בורוביץ' ושלושת ילדיה של יעל: דנה, עינת ועדי; מנהלי מוזיאונים ומחלקות חינוך, וחברים רבים שליוו את יעל בורוביץ' שהקימה וניהלה את אגף החינוך לאמנות במוזיאון תל אביב.

בין הדוברים בכנס היו: טניה כהן-עוזיאלי מנכ"לית מוזיאון תל אביב; רז סמירה יו"ר איקו"ם ישראל; מירה כספי, ד"ר אייל דורון, שני אלמוג-ברויטמן - מנהלת אגף החינוך במוזיאון; ואבישי גרינפלד.

 טניה כהן-עוזיאלי ואיזי בורוביץ'  (צילום: איציק בירן) טניה כהן-עוזיאלי ואיזי בורוביץ'  (צילום: איציק בירן)

קונטנטו למען אבחון מוקדם

במסגרת אירועי חודש העלאת המודעות לסרטן השד, התקיים השבוע יריד בדיקות חינם בבית החולים איכילוב, לאבחון מוקדם של המחלה, אליו הגיעו מאות נשים על מנת להיבדק. במהלך היריד התקיימה תצוגת אופנה של המעצב דרור קונטנטו שבה צעדו 25 רופאות, אחיות, מחלימות, וחולות סרטן שד.

את התצוגה נעלו דרור קונטנטו ואימו אריאלה, מחלימה בעצמה, שטופלה במערך האונקולוגי באיכילוב. את האירוע הנחתה רווית אסף שבית הספר לאיפור בראשותה, נרתם לאפר את המשתתפות בתצוגה. על החלק המוזיקלי של האירוע הייתה אמונה הזמרת ריקי בן ארי, בין הצועדות: מירית גרינברג שפתחה את התצוגה, גליה דור, פרופסור תמר ספרא מנהלת מרכז סרטן האישה באיכילוב, ונשים נוספות.

דרור קונטנטו ומירית גרינברג (צילום: יהודה יקר)דרור קונטנטו ומירית גרינברג (צילום: יהודה יקר)

ביחד עם מקסימיליאן

Laline, הרשת הבינלאומית לטיפוח הגוף ומוצרי האווירה חתמה  על שיתוף פעולה עם הזמרת, היוצרת  והשחקנית מארינה מקסימיליאן המשיקה בימים אלה את אלבומה  החדש "ביחד". כחלק מהשקת האלבום המסמל את החיבור שלה לבית, נולד גם שיתוף הפעולה במסגרתו תציע הרשת מארזי מתנה במהדורה מוגבלת אשר עוצבו במיוחד עם קולקציית הנרות החדשה לימי החורף.  במארזים: נרות מהקולקציה החדשה, מוצרי גוף, אלבום גלויות אשר עוצב ע"י מקסימיליאן , וקוד להורדת השירים מהתקליט החדש. אורי גורן, סמנכ"ל השיווק של ללין, שמח על החיבור ליוצרת אשר מהווה לנשים רבות, סמל למשפחתיות, יצירתיות ועוצמה.

 אורי גורן ומארינה מקסימיליאן  (צילום: דור שרון) אורי גורן ומארינה מקסימיליאן  (צילום: דור שרון)