1. אבל ירד השבוע על עולם האופנה העולמי עם הידיעה על מותו של המעצב המוערך וירג'יל אבלו, מייסד מותג האופנה  Off-White , והמנהל האמנותי של בגדי הגברים של מותג לואי ויטון. בשלישי האחרון, ימים ספורים לאחר מותו של המעצב בן ה-41 ממחלת הסרטן, ערך בית האופנה לואי ויטון תצוגת אופנה מיוחדת להוקרתו וזכרו, במהלכה הוצגה קולקציית האופנה האחרונה שעיצב. רחפנים שהוטסו מעל לאירוע יצרו את ראשי התיבות של שמו של המעצב ואחר כך יצרו את הכיתוב "וירג'יל היה כאן" בשמיים שמחוץ לאצטדיון הימי של מיאמי, שם נערך אירוע הזיכרון. במקום הוצב גם פסל ענק בדמותו של אבלו.

המעצב וירג'יל אבלו (צילום: רויטרס)המעצב וירג'יל אבלו (צילום: רויטרס)

 2. חברי האלפיון העליון חובבי אומנות, נהרו בימים האחרונים לעיר מיאמי שבארה"ב, שם מתקיים יריד האומנות העכשווית החשוב בעולם – 'ארט באזל'. בין האומנים הישראלים המצליחים שכבר נצפו בביתני התצוגה שלהם: ניר הוד ואורית פוקס.  

הוד קפץ לבקר בביתן של הגלריה הניו יורקית ״רום 57״ בבעלותו של משה ( פטר) פטרבורג , אספן אמנות , יושב ראש מוזיאון העיצוב בחולון , וחבר בועדת הרכישות של טייט מודרן בלונדון. הגלריה של פטרבורג ממוקמת ברחוב 57 היוקרתי בניו יורק משלבת בין עיצוב ,אמנות ,מוסיקה ומקום אירוח. 

אורית פוקס (צילום: פרטי)אורית פוקס (צילום: פרטי)
ניר הוד ומשה ( פטר) פטרבורג (צילום: פרטי)ניר הוד ומשה ( פטר) פטרבורג (צילום: פרטי)

3. לורן סאנצ'ז, בת זוגו של בעלי אמזון המיליארדר ג'ף בזוס, העלתה לחשבון האינסטגרם שלה תמונה מחגיגות חג ההודיה של בני הזוג עם חברים. בתמונה מופיעים לא אחר מהמיליארדר הישראלי מוריס קהאן, המפיק ההוליוודי שפ גורדון, ושף צ'ארלי פאלמר. קאהן שיתף את התמונה של סאנצ'ז עם הכיתוב: "חג הודיה שמח, מודה על חברים ישנים וחדשים". 

שפ גורדון, מוריס קאהן, ג'ף בזוס, לורן סאנצ'ז ושף צ'ארלי פאלמר (צילום: צילום מסך אינסטגרם)שפ גורדון, מוריס קאהן, ג'ף בזוס, לורן סאנצ'ז ושף צ'ארלי פאלמר (צילום: צילום מסך אינסטגרם)

4. לאחר היעדרות של למעלה משנתיים, שבמהלכן לא יצאו אנשי להקת המחול בת-שבע לסיורים בחו"ל, בשל משבר הקורונה, נפגשו בשבוע שעבר בניו יורק, חברי הנהלת הלהקה, עם חברי מעגל הידידים האמריקאי שלה. דינה אלדור, מנכ"לית הלהקה; גילי נבות, המנהלת האמנותית; ואוהד נהרין, כוריאוגרף הבית; בילו ערב שאותו הובילה נורית אדמור, יו"ר מעגל הידידים האמריקאי, שהוקדש לסרטו הבא של נהרין "הורה – הסרט". המפגש כלל שיחה של נהרין עם הסופרת ניקול קראוס, ונכחו בו כמאה מוזמנים בהם השחקן המפורסם ליב שרייבר, והבימאים דארן ארנופסקי ויובל חדדי.

ליב שרייבר (צילום: Brenden Rains)ליב שרייבר (צילום: Brenden Rains)
אוהד נהרין וניקול קראוס (צילום: Brenden Rains)אוהד נהרין וניקול קראוס (צילום: Brenden Rains)

5. הישג ירוק ונאה ליזם החברתי רוני דואק, שהתבשר השבוע כי המלון שייסד ופתח באוגוסט, six Senses  שחרות,  המלון הראשון של הרשת היוקרתית בישראל, הפך למלון הראשון בישראל שקיבל את אישור המועצה לבניה ירוקה האמריקאית לתקן LEED, המהווה את דירוג הבנייה הירוקה החשוב ביותר בעולם. יש לציין כי עם קבלת התקן היוקרתי, הופך Six Senses  שחרות גם למלון הראשון בעולם של רשת המלונות הבינלאומית, הזוכה לכבוד הזה.

רוני דואק  (צילום: אלדד רפאלי, יח''צ)רוני דואק  (צילום: אלדד רפאלי, יח''צ)
 

6. שרת הכלכלה אורנה ברביבאי ביקרה במפעל הטחינה של ג'וליה זהר בכפר ברוך שבצפון. השרה למדה על שלבי הכנת הטחינה וטעמה טחינה היישר מקו הייצור. יאמי. 

7. בשישי שעבר בבוקר התקיים אירוע פתיחה לתערוכה ״נקודת זכות״ של 'הרוח הישראלית'. התערוכה מתקיימת זאת השנה התשיעית, בשיתוף בנק דיסקונט. באירוע הביע אורי לוין, מנכ״ל דיסקונט, את מחויבות הבנק לפעילות למען החברה הישראלית, ובמסגרתה גם השותפות רבת השנים בתערוכה. הגיעו להתרשם וגם לרכוש עבודות: שאול קוברינסקי יו״ר בנק דיסקונט ורעייתו ציפי; נאוה זיספל; יגאל ויהודית שרייבר; רונית ועדי ערמוני; עו״ד ריצ׳ רוברטס, ישראל מקוב, איריס ויעקב פרנקל, משה אטיאס יו"ר הרוח הישראלית , מיקי דהב מנכ"לית הרוח הישראלית, ושולמית נוס אוצרת אוסף בנק דיסקונט. 

שאול וציפי קוברינסקי (צילום: רפי דלויה)שאול וציפי קוברינסקי (צילום: רפי דלויה)
יגאל ויהודית שרייבר (צילום: רפי דלויה)יגאל ויהודית שרייבר (צילום: רפי דלויה)

8. חברי אגודת הידידים של תיאטרון בית ליסין ע"ש ברוך איבצ'ר, נפגשו במוצאי השבת האחרונה וצפו יחד בפרמיירה להצגה "פנתר כפול".  מדובר במחזה ישראלי חדש מאת יואב שוטן-גושן בבימויו של נועם שמואל. ההצגה רבת המשתתפים, נועדה לעורר שיח נוקב על החברה הישראלית, במלאת 50 שנים למחאת ״הפנתרים השחורים״ .צפו והתכבדו בסופגניות באווירת חג חנוכה הקרב: מנהלת התיאטרון ציפי פינס, יו"ר אגודת הידידים הילה רהב, ליזיקה ועמי שגיא, ענת ושמואל פרנקל, עירית ומושיק תאומים, ישראלה שטיר ואבי איינשטיין, גד וקרן קרובינר, ציפי לבני ונפתלי שפיצר, מיכל רכבי, אילנה ואברהם ביגר, לינדה ויצחק סגול, ענת ובני פדני, גליה ויהושע מאור, נורית ויואב מנור, שרה ומיכאל גייגר, שרה אלאלוף, נאוה ברק ושלום זינגר, וחברים חדשים באגודה: שלי ושמעון מנחם, אורית וחזי בצלאל, יסמין ואורן לוקץ'  ואורית ושלומי דאובר. 

לינדה ויצחק סגול (צילום: אביב חופי)לינדה ויצחק סגול (צילום: אביב חופי)
נפתלי שפיצר וציפי לבני (צילום: אביב חופי)נפתלי שפיצר וציפי לבני (צילום: אביב חופי)
גד וקרן קרובינר (צילום: אביב חופי)גד וקרן קרובינר (צילום: אביב חופי)
ישראלה שטיר ואבי איינשטיין (צילום: אביב חופי)ישראלה שטיר ואבי איינשטיין (צילום: אביב חופי)
מיכל רכבי (צילום: אביב חופי)מיכל רכבי (צילום: אביב חופי)