1.השבוע נערכה פרמיירת הסרט החדש של 'ערוץ הכיבוד' - 'עולה לראש', שהופק על ידי 'גרין פרודקשנס' וסרטי 'יונייטד קינג'. בין שלל האורחים מתעשיית הקולנוע נכח גם אבי פישר, יו"ר כלל תעשיות, שהגיע לפרגן לבתו - מאיה פישר, מנהלת מחלקת הקולנוע והטלוויזיה ב'גרין פרודקשנס', ומצעירות מפיקות הסרטים בארץ, שהפיקה את הסרט ביחד עם משה אדרי בעלי 'יונייטד קינג'. 

משה אדרי, מאיה פישר ואבי פישר (צילום: רפי דלויה)משה אדרי, מאיה פישר ואבי פישר (צילום: רפי דלויה)

2. מוזיאון ישראל בירושלים התחדש ביצירות אמנות חדשות בסך כולל של כ- 800 אלף שקלים - כולן של אמנים ישראלים. קבוצת הרכישה של אגודת ידידי מוזיאון ישראל, בניהולה של לאה רוטשטיין, התכנסה לאירוע לבחירת העבודות שנרכשו. בין היצירות שרכש המוזיאון: "אנשי כדור הארץ" של האמנית הישראלית המצליחה מיכל רובנר, חמש יצירות חדשות של חתן פרס ישראל דני קרוון, היצירה "טפט" של האמנית הישראלית -אירנית אלהם-רוקני ועוד. התייצבו לאירוע הרכישות: יו"ר מועצת המנהלים של מוזיאון ישראל עו"ד יצחק מולכו, מנכ"ל המוזיאון דניס וייל, מנהל קרן ההון-סיכון ואיש העסקים אלי וורטמן, נשיאת קרן ירושלים רותי חשין, מנכ"ל חברת השבבים 'ולנס' גדעון בן צבי, מנכ"ל בית המכירות הפומביות כריסטי'ס, רוני בהרב ועוד.

3. סמסו מזל טוב לשף אסף גרניט ולשותפיו לקבוצת 'מחנהיודה' שחזרו השבוע לסרוויס משותף לרגל חגיגות בר-מצווה – 13 שנים, למסעדה המדוברת בשוק מחנה יהודה בירושלים. 

אסף גרניט (צילום: טלית ארליך)אסף גרניט (צילום: טלית ארליך)

4. בסוף השבוע שעבר נערכה ב'הייד פארק' שבלונדון ההופעה המדוברת של הזמרת אדל, לאחר חמש שנים שבמהלכן נעדרה מהבמות. כ- 65,000 אלף מעריצים נלהבים התייצבו כדי ליהנות משובה של הזמרת הפופולארית להופעות חיות. על המדשאות לפני ההופעה עצרו לתמונה  עו"ד ענבר אפק-נכט, רעייתו של המיליארדר מריוס נכט, ומי שהקימה את קרן נכט, והשחקן טום קרוז בן ה-60, שנהנה בימים אלו מההצלחה של סרט ההמשך "אהבה בשחקים 2".

ענבר אפק נכט וטום קרוז (צילום: רותי קסטיאל, פייסבוק)ענבר אפק נכט וטום קרוז (צילום: רותי קסטיאל, פייסבוק)

5. חברת 'גוב נדל"ן', בבעלות שמר גוב, וחברת 'אלמוגים החזקות' בבעלות מריו זוזל ועמי בר-משיח, השיקו בראשון האחרון פרויקט שימור יוקרתי בשכונת נווה צדק שבתל-אביב. מדובר במתחם הרב קוק, המשתרע על קרקע בגודל שלושה דונמים, הכוללת את בית הכנסת ההיסטורי של הרב קוק, ונמצאת בקו ראשון לים. במהלך הערב נישאו נאומים, הונחה אבן פינה, ולהקת המחול בת שבע הציגה מופע מיוחד שהוכן עבור האירוע. על הקולינריה ניצח השף מושיק רוט. בין האורחים בערב החגיגי: אסף פתאל והדסה פתאל - מבעלי רשת המלונות פתאל; מיכל גור - מנכ״לית אלמוגים החזקות; הנרי טייג – מבעלי מלון הילטון ובנו לני טייג; אילן רביב - מנכ"ל מיטב דש, איש העסקים אהרון פרנקל, דני פישמן, שגריר ממלכת בחריין בישראל ח'אלד יוסף אל-ג'לאהמה; ורבים נוספים.

שמר גוב ודני פישמן (צילום: סיון פרג')שמר גוב ודני פישמן (צילום: סיון פרג')
אילן רביב (צילום: סיון פרג')אילן רביב (צילום: סיון פרג')
 הנרי טייג ולני טייג (צילום: סיון פרג') הנרי טייג ולני טייג (צילום: סיון פרג')
אהרון פרנקל (צילום: סיון פרג')אהרון פרנקל (צילום: סיון פרג')

6. במוזיאון ארץ ישראל בתל אביב התקיימה השבוע השקה לעונה השלישית והאחרונה של הסדרה המצליח "פלמ"ח"  המשודרת בערוץ טין ניק לצופי yes מבית ענני, אותה יצרו יונתן בר אילן ועדן גוריון.

 את אירוע ההשקה ארחו אורלי אטלס – כץ, מנכ"לית ענניEV   פרמאונט ישראל וקרן גלייכר, סמנכ״לית התוכן בyes- . הגיעו לצפות ולפגוש את השחקנים: שר התקשורת יועז הנדל הגיע מלווה בילדיו,  דליה רבין כיבדה עם הנכד, שפגשה את השחקן גל אמיתי משחק בסדרה את אביה יצחק רבין ז"ל , שהיה מראשוני המצטרפים לפלמ"ח. 

קרן גלייכר, דליה רבין ואורלי אטלס- כץ (צילום: אביב חופי)קרן גלייכר, דליה רבין ואורלי אטלס- כץ (צילום: אביב חופי)

7. חיים ומירי ארנטל, מייסדי עמותת 'זכרון מנחם' שזכו על פועלם בפרס ישראל, התכבדו השבוע גם בתארים לשם כבוד מטעם מכללת חמדת. פרופ' חיים שקד, נשיא המכללה, העניק לבני הזוג את התארים. 

מירי וחיים ארנטל (צילום: ירין גז)מירי וחיים ארנטל (צילום: ירין גז)

8. לרגל שיתוף פעולה ראשון בין החברות הוותיקות 'תנובה' ו'ויסוצקי', נערך מפגש משותף שבמהלכו הושקה סדרת משקאות של צ'אי קר עם חלב. למפגש ההשקה הגיעו: שלום זידלר, בעלים ויו"ר ויסוצקי ורעייתו זיוה, אשר הובילה את העיצוב וההקמה של ה- T-LAB; אייל מליס, מנכ״ל קבוצת תנובה; רביב ברוקמאייר, מנכ"ל ויסוצקי; אניה בוקשטיין, הפרזנטורית של ויסוצקי; גלית גוטמן עם בתה שירה, ועוד רבים אחרים. האירוע נערך בסניף הראשון של ה-TLAB, בתל אביב, וכלל טעימות של הסדרה החדשה, והופעה של האחיות כרקוקלי.

אייל מליס ושלום זיידלר (צילום: אור גפן)אייל מליס ושלום זיידלר (צילום: אור גפן)
גלית גוטמן ואניה בוקשטיין  (צילום: אור גפן)גלית גוטמן ואניה בוקשטיין  (צילום: אור גפן)

 9. בכירים מרשת הטיפוח 'אפריל', מחברת שסטוביץ' ובעלי המותג FRÉ, חגגו בשלישי האחרון שש שנים למותג הטיפוח FRÉ והשיקו את פעילותו בישראל. האירוע נערך באולם האירועים נור שביפו, ואירחו אותו: ארז חלבי, מנכ"ל רשת אפריל; גיא שסטוביץ' מבעלי חברת שסטוביץ'; ומייסדי המותג FRÉ, מיכאל אזולאי ומיכאל בן סעדון. 

גיא שסטוביץ' וארז חלבי (צילום: רפי דלויה)גיא שסטוביץ' וארז חלבי (צילום: רפי דלויה)

 10. לרגל עשרים וחמש שנים להוצאתו של הבושם האייקוני ACQUA DI GIO,  נערכה השבוע במלון 'סטאי' שבתל אביב השקת הבושם החדש הומאז' לבושם הוותיק, אשר עוצב באופן ידידותי לסביבה, כך שניתן יהיה למלא את הבקבוק במילוי חוזר. בין אלו שהגיעו להריח והרימו כוסית אל מול שקיעה: אלי שגיב - מנכ"ל לוריאל ישראל ובנו תום, רמי שביט - מנכ"ל המשביר, אקי ואבני ובנו ליאם, ניבר מדר ותומר טליאס ואלכס שטילוב.

אלי שגיב ורמי שביט (צילום: רפי דלויה)אלי שגיב ורמי שביט (צילום: רפי דלויה)
אלכס שטילוב (צילום: רפי דלויה)אלכס שטילוב (צילום: רפי דלויה)