בשישי בצהריים התקיימה בתל-אביב הרצאה מיוחדת של מעצב הנעליים הבינלאומי סטיוארט ויצמן. המעצב הנודע הגיע לישראל כאורח מיוחד של בצלאל - האקדמיה הירושלמית לאמנות ולעיצוב.

הרצאתו של וייצמן הייתה אמורה להתקיים במקור בבנייני בצלאל בירושלים, אך הועברה למוזיאון תל אביב, בשל ביקורו בישראל של נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן, וחסימות הכבישים שנילוו לו ברחובות הבירה. 

אירחו את וייצמן: נשיא בצלאל פרופסור עדי שטרן, ושלי סתת-קומבור ראש המחלקה לצורפות ואופנה באקדמיה. הביקור עצמו התקיים בזכות אשת הקשר המקומית

של ויצמן - רחל זילברפרב-שרייבר, עורכת דין לדיני אופנה, וחברה אישית המלווה את המעצב בשנים האחרונות בהרצאותיו בעולם.

במהלך ההרצאה שיתף ויצמן את הנוכחית במהלך הקריירה שלו, מהקמת העסק ועד למכירתו לפני כארבע שנים ל-Tapestry בעבור 570 מיליון דולר. ברבות השנים מותג ההנעלה שיצר היה מזוהה עם הכוכבות הגדולות בעולם כמו: ביונסה, זנדאיה, טיילור סוויפט,

קייט מידלטון ורבות אחרות. בצלאל מצטרפת לרשימה ארוכה ומכובדת של מוסדות אקדמיים נחשבים שאירחו את וייצמן בהם: ייל, פרינסטון, וורת׳ון ועוד. 

מעבר  להיותו אייקון בתחום עיצוב הנעליים סטיוארט ויצמן הוא גם יזם ואיש עסקים. 

בנוסף לעסקיו משמש סטיוארט כמנטור, והוא גם פילנתרופ ומשקיע במיזמים ובחברות הקשורים בישראל.

2. המגה-אירוע של תגלית

ברביעי האחרון התקיים אירוע המגה, המסורתי, של פרויקט תגלית. הפעם נערך האירוע  בביתן 2 שבגני התערוכה בתל-אביב, בהשתתפות נלהבת של 3,000 צעירים יהודים מ-13 מדינות ברחבי העולם, ותורמים מהארץ ומחו"ל. בימים אלו חוצה מספר הצעירים היהודים שהשתתפו עד כה בפרויקט את רף ה-800 אלף. 

את פני החוגגים קיבל בשמחה מנכ״ל תגלית, גידי מרק. בין האורחים שהגיעו: עדינה ומאיר שמיר, בעל השליטה במבטח-שמיר ויו"ר הבורד הישראלי של תגלית; זיו אבירם, שותף-מייסד של מוביליי ואורקם, ומייסד קרן אבירם; יפעת אורון, מנכ"לית בלאקסטון ישראל ולשעבר מנכ"לית לאומיטק; מודי כידון ובת זוגו לימור אבידור; שלום זיידלר, בעלי חברת התה ויסוצקי; ראובן שליסל, מבעלי ליימן-שליסל; ואיזי תפוחי, יו"ר קרן תגלית בארה"ב.

עדינה ומאיר שמיר (צילום: גדי סיארה)עדינה ומאיר שמיר (צילום: גדי סיארה)
יפעת אורון, גידי מרק וזיו אבירם (צילום: גדי סיארה)יפעת אורון, גידי מרק וזיו אבירם (צילום: גדי סיארה)
מודי כידון ולימור אבידור (צילום: גדי סיארה)מודי כידון ולימור אבידור (צילום: גדי סיארה)

3. ביידן - מאחורי הקלעים

עוד קצת מביקור ג'ו ביידן ודי. מי שהייתה אמונה על הפקת האירוע שנערך לכבוד הנשיא האמריקני בבית הנשיא, היא מפיקת העל של האלפיון העליון טלי יעקבי, שלא פספסה הזדמנות להצטלם עם הזמר רן דנקר שהופיע יחד עם הזמרת יובל דיין במהלך האירוע.

רן דנקר וטלי יעקבי (צילום: הילה לוי)רן דנקר וטלי יעקבי (צילום: הילה לוי)

ואילו מזכיר המדינה של ארה"ב אנתוני בלינקן, שהגיע עם הנשיא, יצא עם הצוות הבכיר שלו, מוקף בשרשרת אבטחה כבדה, לסעוד בחמישי בערב במסעדת 'סאטיה' הנחשבת, בירושלים. את חברי המשלחת המכובדת אירח בעלי המסעדה - השף אילן גרוסי. 

אילן גרוסי אנתוני בלינקן  (צילום: פרטי)אילן גרוסי אנתוני בלינקן (צילום: פרטי)

4. לילות הקיץ במייזון קייזר

בחמישי בערב הזניק יואן סמדז'ה, מנכ"ל מותג 'מייזון-קייזר' בישראל, את חגיגות יום הבסטיליה, במסעדת המותג, בשדרות רוטשילד שבתל-אביב. החגיגה כללה השקה של סדרת ערבי  קיץ חדשים במסעדה, תחת השם  La Nuit. בנוסף גייסה המסעדה לקראת ערבי הקיץ צוות צעיר ומוכשר של שפים ובכללם את שף עדי אשכנזי (מ'קלארו', ו'פופ אנד פופ') ואת שף קונדיטורית שחר סניור (מ'פופינה', ו'טאיזו'). בערב ההשקה גם נפתחו והוצעו לאורחים לראשונה יינות הבית החדשים של המסעדה, שהוכנו בשיתוף זאב דוניה מיקב 'סוסון ים'. 

עדי אשכנזי (צילום: חיים יוסף)עדי אשכנזי (צילום: חיים יוסף)

5. יום ההולדת של ויצ"ו  

בויצ"ו, ארגון החינוך והרווחה שהוקם על ידי נשים למען נשים יהודיות ברחבי העולם, מציינים השנה יום הולדת  102. נציגות הפדרציות העולמיות של הארגון הגיעו בשבוע שעבר במיוחד ארצה, לחגוג את המאורע עם בכירות הארגון, העובדים/ות והמתנדבים/ות. מסיבת יום ההולדת נערכה, באולם הכנסים של הארגון בתל אביב, במעמד נשיאת ויצ"ו אסתר מור, יו"ר ויצ"ו אניטה פרידמן ומנכ"לית ויצ"ו מירה מינס.

אסתר מור, אניטה פרידמן ומירה מינס (צילום: דוברות ויצו)אסתר מור, אניטה פרידמן ומירה מינס (צילום: דוברות ויצו)

6. נפלאות סופהשבוע

רותי קפלן, מי שהייתה מנהלת לשכה של שישה יושבי ראש הכנסת, ערכה חנוכת בית בדירתה החדשה באחוזת צהלה.  האורחים הסבו לארוחת בוקר מפנקת ונהנו ממופע סטנדאפ של דיירת האחוזה אילנה בן דב מרצה לפסיכולוגיה ולהומור.
באו לברך: תמה ואברהם 'בייגה' שוחט - לשעבר שר האוצר; עליזה אולמרט; רעיה וחנוך גוטפרוינד - נשיא אוניברסיטת ירושלים בעבר; דניאלה ויצחק צפל-ישורון - סופר ובמאי קולנוע; עדנה ועוזי בירמן, רותי וגיורא מיוחס - לשעבר מנכ"ל תעשיות פטרוכימיה, ונוספים.

אילנה בן דב, רותי קפלן ועליזה אולמרט (צילום: עירית קליין)אילנה בן דב, רותי קפלן ועליזה אולמרט (צילום: עירית קליין)

השף שגב משה, ורעייתו סנדרה רינגלר, חגגו בר מצווה לבנם דניאל בכותל המערבי בירושלים.