רגע אחרי שזכתה ב"הישרדות" וגרפה לכיסה מיליון ש"ח, אלית מוסאיוף, חטפה תגובות קשות ברשתות החברתיות בנוגע לזכייתה, ביניהן גם מהשורדת בדימוס פאני בר מוחא שכתבה עליה: "עלה נידף". מוסאיוף סיפרה בראיון לאיריס קול ב-103FM כי "אני מקבלת ריקושטים. אני מתמודדת עם רעל ושנאה, שהופכת אפילו לשנאה אישית, מצד אנשים. זה ברמות מטורפות", סיפרה, "נכנסים לי לתוך הפוסטים וכותבים לי, אבל אני כל כך התחשלתי בשנה הזו".

למה?
"אם אתה לא פוגע ודורס ולא אסטרטג המאה, אז לא מגיע לך".

אלית מוסאיוף (צילום: מיכאל טומרקין)
אלית מוסאיוף (צילום: מיכאל טומרקין)

זה מה שהרשתות מביאות איתן, לא?
"נחשפתי לרשתות החברתיות מהצד השני וזה הדבר הכי רע שיכול להיות. בהתחלה הייתי צוחקת מזה, ממש. אחר כך זה מתחיל לגעת בך ברמה, שסתם דוגמה, אחרי ההדחה של שיקר שלא באתי ובכיתי, אני קיבלתי ריקושטים ששלושה ימים לא יצאתי מהחדר. אני לא הצבעתי לו, בסך הכול לא התבכיינתי ולא אמרתי 'איזה קשה'".

זה מפחיד?
"מה זה מפחיד. אני מדברת איתך על טוקבקטיסטים שרושמים 'הלוואי שתמותי', 'אני אגיע לגמר וארצח אותך ואת המשפחה שלך', דברים הזויים. אנשים, קצת פרופורציות, זה משחק בסך הכול. אז פשוט לקחתי החלטה שאני יוצאת מכל הקבוצות, וכל מי שמדבר אליי לא יפה בפייסבוק האישי שלי או באינסטגרם, אני פשוט חוסמת ולא מתייחסת יותר. מהרגע שיצאתי מהקבוצות ואמרתי, 'אני לא מתייחסת למקומות האלה', תאמיני לי, הוקל לי, עפתי כל הדרך אל הגמר".

הופתעת?
"מהזכייה? היו קצת פרסומים וזה אז האמנתי. למדתי לא לפתח ציפיות. אם את נכנסת לוויקיפדיה וכותבת 'הישרדות', הפסקה הראשונה אומרת 'משחק חדש שמבוסס על ניסוי חברתי', ואני צלחתי את כל המשימות החברתיות ובגלל זה הגעתי לאן שהגעתי. זה לא שהיה לי כזה קל, הייתי מועמדת להדחה מהפעם הראשונה וצלחתי את זה, אז וואלה תעריכו גם את זה. זאת הייתה גם סוג של אסטרטגיה. גם כן עשיתי כמה מהלכים, אמנם אני לא רשומה עליהם חד וחלק, אבל כן הדחתי את ספיר, וכן התחלתי את המהלך על מאיה וכן רציתי לאורך כל הדרך להדיח את טל וגל החזקים, לא היו לי את האופציות, ועובדה שהצלחתי לשרוד. מה זה המשחק הזה? לשרוד וזה לא משנה איך אתה שורד".

אז עכשיו יהיה לך כזה שבוע, שבועיים, חודש של טירוף. ומה מכאן? 
"ממרום גילי, אני לא הלכתי עכשיו במטרה ש'אני הולכת להתפרסם עכשיו', זה לא אומר שאני לא רוצה. אני רוצה למנף את זה, אני מקווה. אני אוהבת נורא משחק, אולי איזה תפקיד קטן. אני חושבת שבפן הפרסומי אין הרבה נשים בגילי שמפרסמות כל מיני דברים, אופנה או איפור או קרמים וכל זה. גם אם זה לא יקרה, אז הכל בסדר. אני זכיתי במיליון, אני חוזרת למשפחה שלי שעוטפת אותי, שאוהבת אותי. עשיתי את שלי, הגשמתי את החלום. תאמיני לי שאני מקבלת תגובות מנשים שהיוויתי השראה בשבילן. אני, מבחינתי, עשיתי את שלי ואני גאה. באמת שהייתי הכי מבוגרת בתוכנית הזו ואני גאה בזה".

שמעתי אותך מספרת שאת לא רק הזוכה המבוגרת ביותר בישראל, אלא בכלל בעולם.
"הזוכה המבוגרת ב'הישרדות'. בשיחה הראשונה דיברנו שאני לא רוצה להיות המבוגרת, ודיברנו גם על זה שאני האמא. ראית שבסופו של דבר שהאמא שלי לבד יצאה. היום אני מקבלת את זה. באמת שהייתי הכי מבוגרת בתכנית הזאת ואני גאה בזה". 

אלית מוסאיוף, הישרדות (צילום: קיץ ברבנר)
אלית מוסאיוף, הישרדות (צילום: קיץ ברבנר)