כשאני שואל את סטטיק על “השנה הקשה בחייו”, כמו שהתקשורת אוהבת לכנות את זה, הוא אומר בזהירות: “וואו, אני לא יודע, ואני מפחד להגיד דברים על זה, שאני לא אפתח לעצמי עין. ‘אתה חושב שזה הכי קשה שיכול להיות? בוא תקבל אחת רצינית’. אז אני לא יודע. שיקראו לזה איך שהם רוצים”. בינתיים המופע שקיים ביום שני בהיכל מנורה, שכל הכרטיסים אליו נמכרו מראש, מה שגרם לו להכריז על מופע נוסף ב־29.6 – היה אולי, לצד האלבום שהשיק לאחרונה, יריית הפתיחה של התחלה חדשה.

עד אוגוסט 2022 היו סטטיק (לירז רוסו) ובן אל תבורי פאוור קאפל מוזיקלי בלתי מנוצח. בין היתר, הם שיתפו פעולה עם האומנים הגדולים ביותר בישראל, מנטע ברזילי ורן דנקר, דרך נסרין קדרי ואנה זק ועד סטפן לגר, עבדו על קריירה בינלאומית וחתמו על חוזה בחברת התקליטים Capitol Records, שבמסגרתו היו אמורים להקליט שבעה אלבומים לועזיים.

בואו לשדרג את האנגלית שלכם: לחצו כאן לשיעור ניסיון מתנה וללא התחייבות>>

סטטיק בראיון לפני ההופעה בהיכל מנורה (ראיון: קיץ ברבנר)

במקביל, סטטיק היה נשוי טרי לשרית פולק, שהחלה את הקריירה התקשורתית שלה כדיירת בבית “האח הגדול”. אלא שאז הדברים החלו להשתבש. תחילה פורסמו הקלטות של תבורי שבהן הוא אומר מילים קשות לבת זוגו לשעבר אורטל עמר ובנו תו פרינס. לאחר מכן החלה חרושת שמועות שלפיהן סטטיק בגד באשתו עם הזמרת אלה לי להב, נישואיו עלו על שרטון, וזמן קצר לאחר מכן הודיעו תבורי וסטטיק על פירוק הצמד. בחודשים שחלפו מאז הספיק סטטיק להוציא אלבום סולו ראשון, “לירז”.

לחצו כאן וקבלו את עיתון מעריב לחודש מתנה למצטרפים חדשים>>>

בחודש שעבר יצא הסרט הדוקומנטרי “הגירושים הכפולים של סטטיק” (קשת 12) שבו הוא חשף את מאחורי הקלעים של החודשים האחרונים. “אני מרגיש שכבר נחשפתי בעל כורחי וכבר כולם דיברו על כל מה שקורה לי בבית, בחיים, במקצוע וכו’”, הוא אומר כעת בשיחה אישית במסגרת מסיבת עיתונאים. “הרגשתי שאף פעם לא יכולתי להגיד את הצד שלי, והרגשתי שהסרט יהיה הדרך היחידה שלי לבטא את עצמי”.

בסרט אתה חושף סרטונים לא כל כך נעימים של בן אל. מה עמד מאחורי ההחלטה לחשוף את זה?
“האמת שספציפית בחרנו סרטון שבו בן אל צודק בוויכוח. הרבה אנשים חשבו שיצאו ההקלטות של בן אל, והנה שם זה התפרק. היה חשוב לי להראות שהרבה לפני זה המצב היה נפיץ, למרות שהיה נראה שהכל בסדר. לכן בחרנו להראות משהו דווקא מתקופה כל כך ישנה שלנו”. 

היו לך התלבטויות אם להוציא את בן אל באור שלילי?
“גם אני אומר שם דברים לא נעימים, אמרתי שם: ‘תזכור מי כותב לך את השירים’, גם אני התבטאתי שם לא יפה. גם אני לא יצאתי שם טוב בכלל. אני לא גאה באיך שהתנהגתי באותו יום ואני חושב שזה לא היה כדי להוציא אחד מאיתנו לא טוב, כי שנינו יצאנו לא טוב, אלא יותר בשביל להראות כמה נפיץ היה הדבר הזה עוד אז”.

סטטיק, בן אל תבורי (צילום: אביב אברג'ל)
סטטיק, בן אל תבורי (צילום: אביב אברג'ל)


קראו לזה “הגירושים הכפולים של סטטיק”. אילו גירושים היית מגדיר כ”מוצלחים” יותר?
“וואו. אני מרגיש שאין דבר כזה, ‘גירושים מוצלחים’. יכול להיות יותר או פחות נעים, אין ספק ששרית ואני ביחסים טובים יותר מאשר אני ובן אל, אז נראה לי ששם יותר נעים. אבל אלו שני תהליכים כואבים. הרבה אנשים אוהבים להסתכל על זה כאילו זה אני ושרית, אבל מה עם כל המשפחות, מה עם כל המסביב, מה עם החברים? זה באמת עולמות שנקרעים, אז אני מרגיש שזה תמיד לא נעים. זה חלק מהחיים. היה לי די ברור שהדברים עם שרית יסתיימו באופן חיובי כי אני מכיר את שרית, היינו בתקשורת די טובה לאורך כל התהליך הזה של הגירושים. היינו בתקשורת מצוינת, ואני מרגיש שזה הדדי, שאנחנו שם זה בשביל זה. אז האמת שלא הופתעתי, אבל אני כן אסיר תודה על שמכל האנשים שהיו יכולים להיות שם בנקודה הזו, זו דווקא היא”.  

איך הרגשת עם חרושת השמועות שהיו לפני זה, על רומן עם אלה לי להב?
“לא נעים, בלשון המעטה, אבל זה שיעורי בית לחיים. זה גרם לי להבין קצת איך העולם עובד, זה גרם לי לאבד איזשהו תום. זה נתן לי הרבה מוזה”.

אלה לי להב (צילום: רפי דלויה)
אלה לי להב (צילום: רפי דלויה)