הזמרת נועה קירל הגישה מכתב תביעה לטיקטוק ולחברת היח"צ דבי תקשורת בגין לשון הרע בסכום יוצא דופן של של 1,351,800. כל זה לאחר שטיקטוק פרסמה את רשימת עשרת האמנים הישראלים המובילים כשאנה זק קטפה את המקום הראשון ואילו נועה קירל מככבת מככבת במקום השני. 

מקורבים לקירל מסרו ל-TMI: "התביעה לגמרי מוצדקת, לא הגיוני שאנה ניצחה בשנה שנועה מופיעה באירוויזיון. נועה הייתה אול אובר בטיקטוק, במיליון עמודים. נראה כי טיקטוק מנסים להרים את אנה על נועה, שטיקטוק יסבירו, כרגע הם נמנעים". במכתב התביעה ששיגרו עורכי דינה של קירל לטיקטוק ולדבי תקשורת, נכתב כי מדובר בתביעה שעניינה פרסום שאין בו אמת. קירל ועורכי דינה דורשים מטיקטוק להציג פירוט מלא ומדויק של כל הנתונים שעל בסיסה נקבע דירוג עשרת האומנים הישראליים המובילים של השנה.

נועה קירל (צילום: ערן לוי)
נועה קירל (צילום: ערן לוי)

כמו כן, הזמרת ונציגיה מחייבים את טיקטוק להציג בפניהם את מלוא הנתונים ביחס לשתי האומניות, אנה זק ונועה קירל. כמו כן, דורשים מטיקטוק למסור את כל רשימת הנמענים להם הפיצה טיקטוק את המסמך המסכם השנתי. במכתב התביעה נטען כי כי לטיקטוק אין נתונים מספריים אובייקטיבים, אלא שימוש בטכנולוגיה, פטנט סודי של טיקטוק שאין לו באמת קשר למציאות האובייקטיבית, מה שאומר כי מדובר בדירוג אומנים המבוסס על מצג שווא.

בתביעה מדגישים עורכי דינה של קירל כי לא מדובר בתביעה שהוגשה על רקע סכסוך אישי בין שתי הזמרות הגדולות והתחרות הגלויה ביניהן מזה שנים, והדגישו כי "תביעה זו אינה עוסקת בשום עלבון אישי, אגו פגוע או תחרותיות יצרית סמויה או גלויה בין שתי הפיגורות העומדות בראש הדירוג, וגרירת הבידול למחוזות רכילותיים מסוג זה היא חלק מאסטרטגיית השיווק של טיקטוק".

אנה זק (צילום: שי תמיר)
אנה זק (צילום: שי תמיר)

תגובה מטעם עורכי דינה של נועה קירל - גיא נוף ועמית גונן: "התביעה הוגשה, בלית ברירה – כנגד טיק טוק ישראל ומשרד יחסי הציבור שלה, לאחר סירוב תמוה להמצאת פרטים אלמנטאריים שהתבקשו, ומשעה שהנתונים מושא הפרסום לא תואמים, בפער גדול, את הנתונים המצויים ברשותנו. כפי שמצוין בכתב התביעה – אין המדובר בשום סכסוך אישי בין מי מהדמויות מושא רשימת עשרת האומנים הישראליים המובילים. אלא בתרגיל יחסי ציבור שיש בו כדי להסב נזק למותג נועה קירל בחסות פרסום נתונים עלומים – שאיש אינו מוכן לעמוד מאחוריהם או להציגם. משעה שלא ניתן היה לקבל כל מענה ענייני, כאמור, לא נותרה ברירה אלא להגיש תביעה".

מחברת טיקטוק נמסר: "טרם קיבלנו את כתב התביעה וכשזו תתקבל נמסור את תשובתנו לבית המשפט. צר לנו שנועה קירל בחרה ללכת בדרך זו, בזמן שמדינת ישראל מתמודדת, במיוחד הבוקר, עם מציאות מלחמתית קשה ומורכבת".

עורכי דינה של נועה קירל - גיא נוף ועמית גונן ביקשו להוסיף לאור תגובת טיק טוק:
״בזמן שנועה קירל מגייסת מיליוני דולרים לחיילי צה״ל ולמדינת ישראל, פועלת עבור משפחות מפוני העוטף ופועלת רבות למען ההסברה, טיק טוק בחרה - בזמן מלחמה - להוציא ידיעת יח״צ, אשר כפי שנטען בכתב התביעה חסרת כל בסיס לכאורה ואשר כל תכליתה לייצר באזז תקשורתי עבור טיק טוק. כל זאת לא מנע ממנה להתלונן כעת בציניות על הגשת תביעה "בזמן מלחמה" – וגם זאת, לאחר שסירבה לספק נתונים כלשהם ולא הותירה כל ברירה אחרת".

נועה קירל (צילום: עומרי סילבר)
נועה קירל (צילום: עומרי סילבר)