המוזיקאית והזמרת קרן פלס חשפה כי הייתה בשימוע בהחלטת אשת רה"מ שרה נתניהו, מאחר והופיעה בהפגנות בקפלן אשתקד והתבטאה נגד הממשלה ולאחר מכן יו"ר "יד ושם" הזמין אותה להופיע בטקס יום השואה במוזיאון. במהלך השימוע שנערך בחזרה לטקס, לדבריה של פלס, הובהר לה כי לא תיקח חלק יותר בטקסים ממלכתיים כל עוד הממשלה הנוכחית מכהנת. 

בכתה על הבמה: צפו בתיעוד מתוך החזרה האחרונה של עדן גולן
We will dance again: מופע הנצחה מוזיקלי של קהילת הנובה בפארק הירקון

"עשו לי שימוע. אמרו שאם לא הייתי כבר סגורה לטקס, לא הייתי מוזמנת. הבהירו לי שלא אשיר בטקסים ממלכתיים כל עוד הממשלה הזו מכהנת. זה מסוכן. לא מסוכן לפרנסה שלי אלא מסוכן לנו כמדינה דמוקרטית שמישהו יפחד לומר מה שיש לו להגיד כי מחר לא ייקחו אותו להופיע", אמרה פלס בתגובה. לפי הפרסום, ההסכם להופעתה של המוזיקאית במוזיאון "יד ושם" נחתם מספר חודשים לפני הופעתה במחאת קפלן, אך מלשכת נתניהו דאגו לוודא מול "יד ושם" שלא יהיו פרובוקציות במהלכו. 

אל תגידו לא ידענו - הטבה מיוחדת למי שרוצה ללמוד אנגלית. לחצו כאן לשיעור ניסיון מתנה וללא התחייבות>>

בתוך כך, התייחסה פלס גם לשמועה לפיה בילתה את הלילה שבין 6 ל-7 באוקטובר עם אחד מבכירי צה"ל ושללה זאת על הסף. "ב-6 באוקטובר הייתי ממש פה, בבית, עם נועם והילדים. באנו לכאן, סיפרנו להם שאנחנו נפרדים", הבהירה, "היינו ממש פה בדירה הזאת, לספר להם על הפרידה ואיך היא הולכת להיראות".