אירוע חלוקת מלגות לסטודנטים מילואימניקים נערך במסלול האקדמי המכללה למינהל (ראשל"צ) בשיתוף קרן La'Aretz. באירוע חולקו מלגות בסך אלף דולרים כל אחת,  ל-150 סטודנטים של המכללה, אשר שירתו בממוצע מעל 120 ימים מאז השבעה באוקטובר. העניקו את המלגות: שלי הראל-פיטמן - מנכ"לית קרן La'Aretz, מייק פיטמן - נשיא הקרן, פרופ' יורם רבין - נשיא המסלול האקדמי המכללה למינהל ואבי בלשניקוב - יו"ר חבר הנאמנים של המכללה. מדובר במלגות מצ'ינג (Matching) המתבססות בחציין על תרומות קרן La'Aretz ובחציין על תרומת הנהלת המסלול האקדמי המכללה למינהל.

יורם רבין, שלי הראל-פיטמן, מייק פיטמן, אבי בלשניקוב (צילום: מיכאל אפריאט)
יורם רבין, שלי הראל-פיטמן, מייק פיטמן, אבי בלשניקוב (צילום: מיכאל אפריאט)

> פתיחה מחודשת חגיגית של גלריית בארי, התקיימה ביום חמישי האחרון בבית רומנו שבתל אביב, ובמסגרתה הוצגה תערוכה של האמן מתי אלמליח, אשר הייתה אמורה להתקיים בגלריית בארי המקורית שנשרפה כליל בשבת השחורה. מי שיזמה את המהלך, ליוותה את הקמת הגלרייה מחדש  וגייסה את התרומות לשם כך, היא רויטל בן-אשר פרץ, יועצת ראש עיריית תל אביב-יפו לתרבות ומובילת מדיניות לקידום זכויות האמן באיגוד האמנים. הגיעו לאירוע: יוסי תורגמן מנכ"ל YBOX נדלן, ראש עיריית תל אביב – רון חולדאי, אורן רוגובין – מ"רוגובין נדלן", זיו יעקובי - מנכ"ל אקרו נדל"ן, סטיב נסימה, אספן האמנות פיליפ כהן, הנציג הישראלי של בית המכירות הפומביות הפריזאי ארטקוריאל ועוד.

רויטל בן-אשר פרץ, יוסי תורג'מן (צילום: כפיר סיון)
רויטל בן-אשר פרץ, יוסי תורג'מן (צילום: כפיר סיון)

אורן רוגובין (צילום: כפיר סיון)
אורן רוגובין (צילום: כפיר סיון)
ֿ

סטיב נסימה (צילום: כפיר סיון)
סטיב נסימה (צילום: כפיר סיון)

> במהלך סוף השבוע האחרון, ובצל התגברות אירועי האלימות כלפי יהודים וישראל בקמפוסים של אוניברסיטאות אמריקניות, הוזמנה משלחת ישראלית מכובדת לפתוח את המסחר בבורסת הנאסד"ק שבניו יורק. בין המצלצלים בפעמון המסחר - עו"ד קרין מאיר-רובינשטין - מנכ"לית ונשיאת איגוד התעשיות המתקדמות IATI; יזהר שי - לשעבר שר המדע והטכנולוגיה; יקי ינאי - מנכ"ל ונשיא פלורי; תמי שחר, ארז שחר, ארז צור ועוד.

קרין מאיר-רובינשטין (צילום:  Nasdaq MarketSite)
קרין מאיר-רובינשטין (צילום: Nasdaq MarketSite)

> סיפורו של יוליוס ברדה, אמן, עולה חדש מצרפת, ששירת בצה"ל כחייל בודד והשתחרר לאחרונה משירות מילואים, כבש את ליבה של אשת העסקים רונית רפאל, שהציעה לו להציג את תערוכתו הראשונה בישראל, ב"בית רונית רפאל" שבתל אביב. רפאל עצמה הגיעה לפתיחה בהפתעה, היישר מג'נבה, במסגרת ביקור בישראל שנמשך 48 שעות בלבד, ואף רכשה מספר יצירות. בין האורחות שהגיעו לפרגן: גלית גוטמן שרכשה יצירה, לימור גולדשטיין, סנדרה שדה שהגיעה עם מעצב האופנה אביעד אריק הרמן, ואירינה שלמור.

רונית רפאל, גלית גוטמן, יוליוס ברדה (צילום: איציק בירן)
רונית רפאל, גלית גוטמן, יוליוס ברדה (צילום: איציק בירן)

> חנה פרי-זן יו"רית "החוויה הישראלית" הרצתה לאחרונה בכנס נשות עסקים שנערך בקופנהגן שבדנמרק, התקיים בחסות אוניברסיטת סנט גלן שבשוויץ, ואורגן על-ידי חברת "מאגר נשים לדירקטוריונים" שמושבה בלוקסמבורג. הרצאתה של פרי-זן עסקה בהיבטים שונים של חיי  נשים בישראל כגון: השכלה, שכר, תוחלת חיים, גיל הפרישה, חברות בדירקטוריונים בחברות ציבוריות וממשלתיות, נשים בצה"ל ובספורט ובהנהגת המדינה ועוד, זאת תוך הצגת נתוני השוואה בינלאומיים. שאלות המשתתפות עסקו  בעיקר בהיבטים פרקטיים מוצעים לקידום נשים בעסקים ובדירקטוריונים.

חנה פרי-זן (צילום: ארז חרודי)
חנה פרי-זן (צילום: ארז חרודי)

> לציון עשור למותו של במאי הקולנוע והשחקן אסי דיין, הציבו בנו - ליאור דיין, וראש העיר הרצליה - יריב פישר, את האות א' בשלט סינמטק הרצליה ויצרו כך על השלט את המילה "אסינמטק" (שילוב של אסי ו-סינמטק). כל זאת לכבוד אירועי הוקרה לאסי דיין שיקיים סינמטק הרצליה לאורך חודש מאי. המחווה המיוחדת היא למעשה פרי יוזמה של הבמאי עצמו, שבסרטו "חיים. נקודה", אמר, ספק בצחוק ספק ברצינות, כי יש לו חלום שהסינמטק יוסיף את האות א' וייקרא על שמו - "אסינמטק".

יריב פישר, ליאור דיין (צילום: דוברות עיריית הרצליה יח''צ)
יריב פישר, ליאור דיין (צילום: דוברות עיריית הרצליה יח''צ)