חודשיים חלפו מאז הפכו אליאנה תדהר ולי בירן להורים לבן זכר, כעת משתפת תדהר לראשונה את חווית הלידה וחושפת כי הגשימה חלום וילדה בלידת מים. בפוסט ששיתפה היום (שני) עם תמונה מרגע לידת המים התינוק הקטן וההורים הטריים, כתבה: "במשך כל ההריון חלמתי בסתר ליבי על לידת מים. במקביל כמובן שהחזקתי כל הזמן את הידיעה שצריך לשחרר ולתת לחיים לעשות את שלהם״.

אליאנה תדהר, לי בירן (צילום: צ'ינו)
אליאנה תדהר, לי בירן (צילום: צ'ינו)

״אחרי שבאמת עשיתי כל מה שיכולתי כדי להביא את הגוף לצירים, כולל לעלות את כל המדרגות בסביבה ולאכול חביתה עם שמן קיק' אני הולכת לישון ומבינה שמחר קמים לבית חולים לקבל זירוז, זהו הגענו לדדליין. יאללה העיקר שיצא בריא שום דבר אחר לא חשוב. 2:30 לפנות בוקר אני מתעוררת מכאב בגב התחתון שבתכלס כבר היה לי כל השבועות האחרונים להריון, ומנסה לחזור לישון״.

עוד כותבת השחקנית על חווית הצירים: ״יש מצב שזה הכאב שכולן מדברות עליו?!יש מצב שזה באמת קורה? מתחילה לתזמן, כל חמש דקות. הכאב הזה בא והולך! יש לי צירים! מעירה את לי. אני אומרת לו: ׳לי, הוא מגיע׳. לי עונה: ׳יש! מה עושים?׳ מתחילים לתרגל את מה שכרמי הדולה שלנו לימדה אותנו, לנסות למשוך כמה שיותר שעות בבית, ומהר מאוד אני מרגישה שאין סיכוי שככה זה אמור לכאוב בהתחלה, אחרת לא הייתה המשכיות למין האנושי״.

אליאנה תדהר (צילום: דור דימנט)
אליאנה תדהר (צילום: דור דימנט)

״מפה לשם, אני על השטיח בכניסה לבית חושבת לעצמי, לא רק שלא תהיה פה לידה טבעית, איך אני מארגנת שיביאו לי אפידורל במונית. באוטו זה כבר כל 3 דקות ציר. מגיעים לבלינסון, ציר במעלית, ציר בלובי, ציר בכל מקום. מגיעים למיון, ושם מיילדת מלאכית בודקת אותי ואומרת לי שאני בפתיחה 5. ברגע הזה בתוך כל הכאב, הייתה לי הקלה עצומה והתמלאתי ביטחון כשהבנתי שאני מתקדמת ואולי ננסה ללכת על החלום המקורי. נכנסים לחדר לידה טבעי, אווירה נעימה, בריכה קטנה עם מים חמים, וצוות של אנשים בלתי נראים ששם בשביל לתמוך בי״.

״משם הכל כבר מרגיש כמו זיכרון מעומעם. אני כן זוכרת את לי מחבק אותי ומחזיק אותי. איך רקדנו כדי להוריד את המים, איך אני נכנעת לכאב הזה שמפלח לי את הגוף, את כרמי משחררת לי כאב עם ידי הפלא שלה, את השאיפות והנשיפות שנאחזתי בהן באמונה שאני בדרך הנכונה. ואז, אחרי שלוש שעות כמו בחלומות הכי עמוקים שלי, נבו יצא. בתוך המים ישר לחיבוק שלי והבנתי למה באתי לעולם הזה. איך כל החיים שלי הובילו אותי לרגע הזה, ביחד עם האיש שלי, ילדתי את הבן שלנו״.

לבסוף כתבה תהדר: ״לקח לי המון זמן למצוא את המילים לתאר את חווית הלידה שלי, גם כי באמת אין מספיק מילים, וגם כי בתכלס אני לא כותבת כאן בדרך כלל באופן כל כך אישי. אבל כנראה שללדת זה גם ללדת את עצמך מחדש, והרגשתי שזאת חוויה שאני רוצה לשתף קצת מתוכה, כי היא כל כך משנת חיים״.

אליאנה תדהר, לי בירן (צילום: צ'ינו)
אליאנה תדהר, לי בירן (צילום: צ'ינו)