השחקנית ליאת הר-לב יצאה היום (רביעי) להגנתה של הרקדנית והשחקנית רננה רז. זאת, לאחר שהתעוררה סערה בעקבות דבריה של רז בפודקאסט של ׳ליברל׳ בהנחייתה של סתיו שפיר כנגד הממשלה. ״איזה ספין מיותר ומעציב על הדברים של רננה. רק בגלל שדיברה על האלימות ששוטפת את המדינה והכאב שכרוך במאבק על כל מה שטוב ויפה כאן כמוה. חוץ מזה, מאז ה-7/10 היא הופכת את העולם כדי לעשות אותו טוב יותר לילדי העוטף ואם זאת לא ציונות אז מה כן?״, כך כתבה בסטורי שהעלתה בחשבון האינסטגרם שלה. 

ליאת הר-לב מגנה על חברתה רננה רז (צילום: צילום מסך מתוך אינסטגרם)
ליאת הר-לב מגנה על חברתה רננה רז (צילום: צילום מסך מתוך אינסטגרם)

אתמול (שלישי), רז חטפה ביקורות רבות ברשתות החברתיות לאחר שאמרה ברקע ההפגנות נגד הממשלה כי "אני חושבת שזה יסתיים רק באלימות. אני מצטערת שאני אומרת את זה, אבל אני מרגישה שהאנשים שנמצאים כרגע בשלטון והלחימו את עצמם לכיסא, הם אנשים מאוד מאוד אלימים והם לא פשוט יתעוררו מחר בבוקר ויגידו: 'טוב, הבנו שאתם לא רוצים שנהיה פה אז להתראות'. זה לא יקרה. לפרק את זה, יצטרכו לפרק את זה באלימות ואני אומרת את זה בצער".

רננה רז (צילום: אייל לנדסמן)
רננה רז (צילום: אייל לנדסמן)

"עוד לא הגענו לקצה, צריך להגיע לנקודת קצה. כל הפתרונות שניסו לחשוב - (הצעת) אי-אמון קונסטרוקטיבית, שיהיו כמה אמיצים, זה פשוט לא הולך לקרות. יצטרך לקרות משהו שהוא מאוד קיצוני". גם כשסתיו שפיר ניסתה לעמת אותה עם הטענה וציינה שמהלך אלים נוגד את האמונה הבסיסית של השמאל, השיבה רז: "אני לא מכירה שום מאבק שעמד מול כוחות פשיסטיים הצליח לשבור את המנגנון (באופן הזה). זה לא מתוך בחירה, פשוט לא תהיה ברירה. או שהדבר הזה יצבע וימלא את הכול או שאתה מתנגד לו. ובהתנגדות יש סוג של אלימות, אין מה לעשות".