החברה הטובה של אמיר פרישר גוטמן ז"ל, מיכל אמדורסקי שנכחה במסיבת יום הולדתו בחוף הים שנגמרה באסון, כתבה אתמול פוסט ברשתות החברתיות והודתה לחבורת הגולשים שעזרו להציל את פרישר גוטמן, שתי הבנות וג'פרי בעלה שגם ניסה להיכנס למים ולעזור. אמדורסקי לא ידעה מה שמות הגברים שסייעו וסיכנו גם הם את חייהם, וביקשה עזרה מהעוקבים שלה כדי למצוא אותם.


הפוסט שפרסמההפוסט שפרסמה

תוך זמן קצר והודות לנפלאות הרשתות החברתיות אותר מושיק שלומי שבמקביל העלה בחשבון הפייסבוק שלו פוסט ארוך שמספר את הסיפור בדיוק כפי שקרה וטרם פורסם באתרי החדשות. שלומי, שבמקרה חגג בסמוך אליו בחוף הים הבלתי מוכרז, התגייס לעזרה ושפך אור על המקרה, שהסתיים בטרגדיה נוראית.

"אמיר פיי גוטמן, זכרונך לברכה", כתב והוסיף: "נמנעתי מלכתוב את מה שקרה לי ולחבריי בנווה ים, אבל אנשים לא מבינים כמה גורלי זה היה, ואיך נקטעו שתי חגיגות חיים בשני אוהלים גדולים וצמודים אחד לשני. באוהל של אמיר חגגו שנה להולדתו החדשה ובאוהל שלנו חגגנו 40 שנה להולדת קובי שלנו".

שלומי המשיך וכתב: "השעה 13:00, יום שבת: צעקה חזקה אחת של חברי הטוב 'מהר, מישהו טובע! תביאו גלשנים!', קטעה לנו מנוחת צהריים. בלי להסס קמנו, חטפנו גלשנים, קשרנו לרגליים, ובריצה למים התחלנו לחתור לכוון הטובעים, צעקו לנו שיש ילדה קטנה בעומק בידיים של מבוגר ועוד אישה וגבר מבוגרים שמנסים לחזור לחוף . במציאות ראינו עוד ארבעה גברים (שכנראה קפצו להציל) תקועים בסחף, קרוב לחוף ומנסים לחזור במצב של חוסר אונים ותשישות".

"דודו גולש ותיק, אב לילדים בעצמו, איש חזק וגדול נתן את החתירה של החיים שלו והגיע לאמיר (תוך דקות) שמחזיק בילדה בת 5 ורק מחכה באפיסת כוחות שייקחו אותה ממנו, דודו אוחז בשניהם ואיך שאמיר מבין שהילדה בידיים של דודו והגלשן הוא מאבד הכרה, לא לפני שמילמל כמה מילים לדודו", מתאר שלומי את מה שהיו למעשה רגעי חייו האחרונים של גוטמן, "דודו, עם ילדה קטנה מבוהלת, ואמיר מחוסר ההכרה, כבד מאד ומלא במים מתחיל לחתור לכיוון החוף כאשר אני וקובי, מתעכבים בלדחוף ולהציל אנשים שנכנסו לנסות להציל ומוצאים את עצמם טובעים כמה מטרים מהחוף".


הרגעים האחרונים. אמיר ומיכל (צילום: אינסטגרם)הרגעים האחרונים. אמיר ומיכל (צילום: אינסטגרם)

"דחפנו אותם עם הגלשנים כמה שיותר מהר וצעקנו בטירוף לאנשים בחוף לא להיכנס, אח של אמיר ובן זוגו, בבכי, ניסו להיכנס בכוח, ורק עם צעקות ממני שהם מסתכנים בטביעה הם הבינו שהם חייבים לחזור לחוף וכל זה במרחק עשרה מטרים בלבד", כותב שלומי, "קובי ואני כבר צמודים לדודו ועוד ארבעה גברים שנכנסו למים והסתבכו, מנסים להיאחז בגלשנים באפיסת כוחות".

"אני צועק לאנשים מהחוף לעשות שרשרת ולהגיע אלינו, ככה הצלחנו אחרי חצי שעה להביא את אמיר לחוף", מתאר שלומי את הרגעים בהם משו את גוטמן מהים, "התחלנו החייאה ארוכה שברובה בוצעה ע"י איש יקר בשם משה שבמשך חצי שעה רק ביצע לחיצות חזה על אמיר" את הסוף אתם כבר מכירים.

ההלוויה תערך היום (שלישי) בבית העלמין "מנוחת עולם" בנתניה בשעה 18:00