ברביעי שעבר בלילה אנה ארונוב קפצה לסופר ללקט כמה מצרכים. כשחזרה הביתה, דלת האינטרקום של הבניין נתקעה ולא נפתחה. היא ניסתה לבקש עזרה מהשכנים, אבל אף אחד לא היה בבית, אז היא ישבה עם השקיות בחוץ והמתינה לפורץ.

*****רון חולדאי הסתובב בגפו בערב החג האחרון בשוק הפשפשים והפתיע את הסוחרים, וגם את העוברים והשבים, שהתווכחו אם זה הוא או לא. אחד שהבין שזה הוא, מרפא אלטרנטיבי כלשהו עם תוכניות להבראת העולם, טחן למיור את תוכניתו להבראת תל אביב במשך דקות ארוכות, וביקש את המספר הנייד של הראש לכל מקרה. חולדאי הקשיב בסבלנות, אך התעקש שישלח לו את התוכנית הגאונית למייל האישי.
תגובת עיריית תל אביב–יפו: "ראש העירייה מסתובב בכל רחבי העיר ללא מאבטחים, וכך עשה גם בערב החג. כתמיד, הוא שמח לשוחח עם העוברים השבים ומברך על כל רעיון שמוצע לו. לכשתגיע התוכנית היא תיבדק".

*****

שיברון לב. יונתן מילר ועדנה לב, פעם כוכבי ענק על הבמות הגדולות, יסתפקו בבמה הצנועה של "בר גיורא" בשישי הקרוב בהופעה משותפת.


לב, מה תאמרי?

"נכון, אני זמרת אורחת ושרה רק ארבעה-חמישה שירים. אשמח אם תבואי. מותר לך גם להתקשר אלי. את מ'הנחמדים'".

*****
כבוד לפקולטה ללימודי המחשב במכללה האקדמית אשקלון. שניים מבכירי המרצים והחוקרים שם, ד"ר אסתר דוד, וד"ר גיא לשם, חזרו השבוע יחד עם משלחת של משרד המדע הישראלי מביקור ​מוצלח בטאיוון. בסיום הביקור הוחלט על האצת שיתוף פעולה בנושא הלוהט ביותר היום במדע, הבינה המלאכותית. החוקרים מהמכללה האקדמית אשקלון הציגו שילוב​ים​ של בינה מלאכותית והגנת סייבר. עוד השתתפו במשלחת, פדיל סאלח, ראש האגף​​ ​למדעי מחשב ב​משרד המדע הטכנולוגיה​ ​ונציגים מאוניברסיטת באר שבע ואוניברסיטת בר א​י​לן.​

גיא לשם מימין, אסתר דוד, שנייה משמאל, חברי המשפחת והמדענים מטאייוון. צילום: יח"צגיא לשם מימין, אסתר דוד, שנייה משמאל, חברי המשפחת והמדענים מטאייוון. צילום: יח"צ