ח"כ לשעבר אורן חזן נסע עם אשתו רינת לטיול במרוקו וחזר מוקסם מהרב יאשיהו פינטו.

חזן, העבר המורכב של כבוד הרב לא מפריע לך?

"הייתה לנו זכות גדולה להיות במרוקו בחברת אחד מגדולי הדור, הרב פינטו, שמונה לאחרונה לאבי אבות בתי הדין של מרוקו. מרוקו מדהימה, והיחס של הערבים ליהודים שם הוא טוב ומיוחד. לשאלתך על העבר: תפרו לו תיק, עשו לו עוול".


מה קרה שם במרוקו? אורן חזן (צילום: אור גפן)מה קרה שם במרוקו? אורן חזן (צילום: אור גפן)


>ליאורה כאן כדי לספר לכם שנוכל הטינדר, שמעון חיות, שנלכד השבוע אחרי מצוד של חודשים ארוכים במבצע משותף של האינטרפול ומשטרת ישראל אחרי שהונה עשרות נשים וסיפר להן שהוא בנו של המיליארדר לב לבייב, הוא במציאות בנו של הרב של אל־על, הרב יוחנן חיות. ליאורה פנתה לרב עם הכנפיים כדי לשמוע מהן תחושותיו בעקבות מעשי הבן הסורר.


הרב חיות, מגיל צעיר הוא היה כזה?

"אני לא מעוניין לדבר, ואני לא בשום קשר איתו. אל תיכנסי איתי לשיחות, אני לא מרגיש טוב מכל השיחות האלה. אני מבקש".

תלך לבקר אותו במעצר?

"מה פתאום. הוא אדם גדול מספיק, ואני לא הולך לשום מקום, ואין לי שום קשר אליו".שיהיה במזל! לב לבייב מחתן את הבן (צילום: אביב חופי)שיהיה במזל! לב לבייב מחתן את הבן (צילום: אביב חופי)

>ובמקביל, בממלכת לבייב הלא דמיונית: יהושע, בן הזקונים של לב, התארס. הכלה היא סטודנטית אוסטרלית ממוצא בוכרי, שלומדת בישראל ועונה לשם מעיין. מסיבת האירוסים נערכה השבוע בטירה של לבייב בסביון. אב הבית נעדר מסיבות מובנות, אבל אשתו אולגה הגיעה לישראל במיוחד כדי לנצח על האירוע. עוד בלטו בהיעדרם: האחות הבכורה צביה ומשפחתה ועוד מספר אחים מתוך התשעה, שמתגוררים ברוסיה.

מזל טוב, אולגה לבייב, אם הארוס. מה שלומך?

״בסדר״.

מזל טוב לרגל אירוסי יהושע. הבנתי שאת היית בארץ ובעלך לא הגיע. את רוצה לשלוח לי אולי תמונה ממסיבת האירוסים?

״לא, ואני גם לא רוצה שזה יעניין מישהו. זה דבר פרטי, ואני מבקשת שכל אחד ישמור על המקום שלו״.

אתם משפחה שתמיד מעניינת.

״לא לא, אולי אנחנו מעניינים, אבל לא״.

מתי החתונה?

״אנחנו לא מסכימים שתפרסמי. בפירוש״.

ליאורה אכן שקלה לא לפרסם, אבל מה לעשות שחגית לבייב, עוד אחות מאושרת, העלתה בסטורי שלה תמונה עליזה עם הכיתוב "אח שלנו מתחתן". ועל הדרך גם שיבחה את רשויות החוק שהצליחו לתפוס את המתחזה לאחיה.
>שר התקשורת המתפטר, איוב קרא, שזועם על הליכוד, התארח בשבת האחרונה ב"שבתרבות" בבאר שבע בהנחיית רועי כ"ץ. יחד איתו כיכב באותו בוקר היסטורי לא אחר מאשר אחיו של רה"מ, הסופר והמחזאי ד"ר עדו נתניהו. עדי ראייה נדהמים דיווחו לליאורה כי השניים נתפסו בסיום האירוע צמודים, מחובקים ומחויכים, כשנתניהו האח לוחש לאוזנו הקרובה של קרא "אל תדאג".


עדו נתניהו, סגרת כבר סולחה בין אחיך לקרא?

"לא ידעתי מראש שקרא הוזמן גם הוא לתוכנית, ורה"מ כלל לא ידע על השתתפותי בתוכנית, ועל כן ממילא לא תיתכן העברת מסרים כלשהי במקרה הזה. אני וקרא מכירים משכבר הימים, ושמחתי לפגוש אותו שם. לא זוכר שאמרתי לו דבר כזה, ובמידה שפלטתי מילות עידוד כלשהן, זה לא היה באיזשהו הקשר פוליטי. בכל מקרה, אינני מעביר מסרים פוליטיים בשום צורה - אף פעם, ואני מדגיש, אף פעם - וזה מהסיבה הפשוטה שאיני מעורב באיזשהו עניין פוליטי תוך–מפלגתי. על כן, אם תהיה במדור שלך רמיזה על איזו מעורבות כזו שלי, זה יהיה עוד מקרה של פייק ניוז מוחלט. עכשיו כשאת יודעת את האמת, בוודאי לא תרצי לפרסם דברים כאלה, שהם מצוצים מן האצבע, גם לא ברמיזה".


איוב קרא וד"ר עדו נתניהו מחובקים וקרובים במיוחד (צילום: פרטי)איוב קרא וד"ר עדו נתניהו מחובקים וקרובים במיוחד (צילום: פרטי)

ואפרופו דרוזים, מה דעתך על הציוץ של האחיין שלך יאיר שעורר סערה בעדה הדרוזית?

״אני לא הכתובת שלך לתגובות, ליאורה".

קרא, ברית אחים?

"עדו ואשתו, כמו כל משפחת נתניהו, הם משפחה עבורי. לסכסוך אחראים בעלי עניין שנמצאים ליד רה"מ".

ועדו ניסה לעודד אותך?

"אין תגובה".

ומה דעתך על יאיר?

"אין תגובה".