מגישת הטלוויזיה רותם סלע התייחסה הבוקר (רביעי) לדיווחים האחרונים הנוגעים לכפייה מגדרית ואלימות נגד נשים. גם סלע כמו כולנו הזדעזעה לקרוא את הדיווחים השונים על תלמידות בית הספר ברעננה שהושארו מחוץ לכיתה כי הגיעו עם מכנסיים קצרים בשרב הכבד, כמו כן על תלמידת בית הספר בת השבע שהגיעה עם שמלה בלי שרוולים והושפלה על ידי מורה כשנאלצה ללבוש חולצת טריקו בלי מכנסיים. לצד שלל אירועי האלימות הקשים נגד נשים שמתרחשים לאחרונה.

עדיין לא עוקבים אחרינו באינסטגרם? הקליקו כאן ועשו לנו לייק

בפוסט זועם שהעלתה הבוקר ברשתות כתבה: "בואו נדבר רגע על מכנסיים קצרים וגופיות ובואו באותה נשימה נדבר גם על אלימות נגד נשים, על כפייה, על יצירת דימוי גוף מעוות ועל שוויון שאיננו בנמצא. כשמגיעות בנות לבית הספר במכנסיים קצרים או גופיות והנהלת בית הספר שולחת אותן הביתה בטענה כי בנות שלובשות מכנסיים קצרים וגופיות הן אינן צנועות והדבר מסיח את דעתם וריכוזם של בני הכיתה או המורים הגברים בבי"ס (כי הרי זו בעצם הבעיה), מה שהנהלת בי"ס אומרת במילים אחרות זה כך- אם חלילה וחס תוחפצי, תוטרדי מינית, או תאנסי ע"י גבר- זו היא אשמתך. כי התלבשת בצורה שהזמינה את זה. לא פחות ולא יותר. זה לעניין האלימות".

רותם סלע (צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90)רותם סלע (צילום: נועם רבקין פנטון, פלאש 90)

"לעניין השוויון והכפייה - כפי שהיינו מתרעמים כולנו אם לתלמידים בנים מותר היה לשחק בהפסקה בחצר ותלמידות בנות היו נדרשות להישאר בהפסקה בכיתה, כך בדיוק עלינו להתרעם שמפלים בין תלבושת מותרת לבנים ואסורה לבנות. לעניין דימוי הגוף- כמה מסוכן ומקולקל זה שכבר בגיל בי"ס ולמעשה בכל גיל, ילדה מקבלת מבעלי הסמכות בחייה את התחושה שרגליה, ירכיה, הן איבר מיני ולא סתם רגליים, כאלו שנועדו להליכה. למי שעדיין בשנת 2020 זקוק להבהרה אז הנה - בנות הן לא רק המין היפה, הן גם המין החכם, ההישגי, האינטליגנטי והמתוחכם. ובעיקר הן היום גם המין שיודע לעמוד על דעתו ולתקן דעות חשוכות, ישנות ומזיקות ולא להיכנע לתכתיבים שגויים ואלימים".

 
 
 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by Rotem Sela (@rotemsela1) on