עונה מלאת הפתעות של "הזמר במסכה" הגיעה לסיומה עם הזוכה הגדול - צחי הלוי בתחפושת התרנגול. באירוע הגמר היום (מוצ"ש) שהתמודד ראש בראש מול הכניסה לבית "האח הגדול" של "רשת 13", נחשפו שלושת המפורסמים מאחורי התחפושות ומלבד התרנגול היו שם גם הפלאפל הלא הוא אורי ששון שהגיע למקום השלישי והשפירית הלא היא - רינת גבאי שהגיעה למקום השני. התכנית שעלתה לשידור בסוף ספטמבר ב"קשת 12" עשתה רעש גדול וגרפה רייטינג גבוה של 24.6% צפייה, אחוז שנשמר יפה לאורך העונה כולה.

לוסי אהריש, צחי הלוי (צילום: צילום מסך: קשת 12)לוסי אהריש, צחי הלוי (צילום: צילום מסך: קשת 12)
רינת גבאי, הזמר במסכה (צילום: צילום מסך: קשת 12)רינת גבאי, הזמר במסכה (צילום: צילום מסך: קשת 12)
אורי ששון (צילום: צילום מסך מתוך קשת 12)אורי ששון (צילום: צילום מסך מתוך קשת 12)

למי שבמקרה פספס ולא ראה את התכנית, נסביר שבפורמט התכנית 14 אמנים מפורסמים בעילום שם ובתחפושת מושקעת במיוחד, מתחרים בתחרות שירה בכל פרק ומבצעים גרסת כיסוי לשיר מוכר. רמזים (לא תמיד מוכרים לציבור הרחב) לזהותו של המפורסם מוצגים לפני כל הופעה באמצעות ראיון מוקלט של הדמות, תוך עיוות קולה והשופטים והקהל בבית צריך רק לנחש, מי מסתתר מאחורי המסכה.

צחי הלוי על ההריון של לוסי ועל התרנגול ב"זמר במסכה"
הזמר במסכה (צילום: צילום מסך מתוך קשת 12)הזמר במסכה (צילום: צילום מסך מתוך קשת 12)

חבריה הפאנל צדי צרפתי, אופירה אסייג, שחר חסון וסטטיק ובן אל נדהמו לאורך העונה לגלות מי מסתתר מאחורי התחפושת ולרוב לא ניחשו נכונה, למרות שמהספה בסלון, כולנו ידענו במי מדובר. כך התגלה הקרמבו שנחשף ראשון והוא כמובן הסטנדאפיסט, טל פרידמן. אחריו נחשף במפתיע ינון מגל כקקטוס. השלישי שנחשף וממש הפיל אותנו מהכיסא היה גדי סוקניק. הכריש נחשף אחריו והוא כמובן דביר בנדק.

הזמר במסכה - ינון מגל (צילום: צילום מסך קשת)הזמר במסכה - ינון מגל (צילום: צילום מסך קשת)

השור היה כמובן יזהר כהן ונודה כי בצוות השופטים חשדו בו. אחריו הודחה הפטרייה, שלא היה ספק מהתחלה שהיא הזמרת מיכל אמדורסקי. אחריה נחשפה הפופקורן הלא היא אורנה דץ, מי אחריה נחשפה חברתה הטובה עינת שרוף שהתחפשה למלפפון החמוץ. החסידה, לוסי אהריש, הפתיעה והראתה שגם לה יש יכולות שירה לא רעות בכלל אך זה לא הספיק לה כדי להגיע לגמר. מיד אחריה הודחה היעל הלא היא גלית גיאת ואחרון חביב היה איציק כהן בתחפושת הדרקון. מחכים כבר לעונה הבאה!

לוסי אהריש (צילום: צילום מסך: קשת 12)לוסי אהריש (צילום: צילום מסך: קשת 12)
איציק כהן בזמר במסכה (צילום: צילום מסך: קשת 12)איציק כהן בזמר במסכה (צילום: צילום מסך: קשת 12)