הרבה רעש עשתה ההודעה על הגירושים של מייסד מיקרוסופט ביל גייטס ואשתו מלינדה ונראה כי הקרב הצפוי על הונם האדיר, פותח עוד כמה תיבות פנדורה. על פי דיווח חדש של Vanity Fair גייטס בן ה-65 עשוי להתמודד עם חשיפה של התנהגות בלתי הולמת כלפי עובדיו. במשך שנים רבות איש ההיי טק הוטרד משמועות על היותו בוס קשוח. כעת, עובד לשעבר טוען בפני וניטי פייר כי קשה לעבוד עם גייטס.

המקור טען כי גייטס השתמש לעתים קרובות בהסכמי סודיות כדי לדכא ולמנוע שמועות כאלה, "במשך כל כך הרבה זמן אמרו לי 'יש לך הסכם סודיות. אתה לא יכול לדבר'", אמר העובד לשעבר בחברתו. גורם מטעם החברה אמר ל-Fox News עם זאת, כי כל עובדי מיקרוסופט חותמים על הסכמי סודיות, כפי שמקובל בתעשיית הטכנולוגיה. עוד נטען כי הגורמים לא השתמשו בהסכם הזה באופן סלקטיבי כדי להשתיק את המשמיצים.

מלינדה וביל גייטס (צילום: רויטרס)מלינדה וביל גייטס (צילום: רויטרס)

העובד לשעבר האשים את גייטס בקוצר רוח ותובעניות. גייטס היה "לא מרפה" ו"מתנשא", אמר המקור. "הוא היה שואל אותך שאלה וכשענית, הוא היה מסתכל עליך והולך כשהוא אומר: 'זו לא התשובה הנכונה'", הוסיף המקור. לא רק זה, מאז שהתפרסמה הידיעה על גירושיו של גייטס מאשתו, נפוצו שמועות על רומנים שהיו לו מחוץ לנישואין. עניינים כאלה סוד גלוי בקרב קרוביו, טען העובד לשעבר שחתם על הסכם השתיקה.

הם נזכרו במספר מקרים בהם גייטס הגיע למשרד כשהוא נוהג במרצדס, שרק שעה לפני כן עזב בפורשה זהובה שהביא חבר צוות באבטחה שלו. "כולנו הנחנו שזה קרה כשהוא היה עם נשים", נזכר המקור. "ידעתי שיש הרבה פגישות מחוץ למשרד שלא היו בלוח הזמנים שלו". גורם אחר המקורב לצלחת הוסיף כי ענייניו עם נשים אחרות לא היו בדיוק סוד. 

ביל גייטס (צילום: getty images/Michael Cohen )ביל גייטס (צילום: getty images/Michael Cohen )