המנחה פאולה רוזנברג שיתפה היום (חמישי) ברשתות החברתיות בתמונות שלה בקולקציית בגדי ים של "זוהרה", כשכל אחת מהתמונות מפוצלת לשתיים, האחת עם ריטושים, פילטרים והתערבות פוטושופ והשנייה נקייה לחלוטין מכל התערבות. "'יהיו לך הרבה יותר עוקבים אם תעלי תמונות יותר מוקפדות', כך ייעצה משפיענית רשת. מיד הבנתי על איזו הקפדה היא מדברת", כתבה רוזנברג באינסטגרם.

עוד המשיכה וסיפרה על התגובות שהיא מקבלת: 'כולן עושות את זה, גם הכי רזות, אי-אפשר ללכת נגד הזרם אם את רוצה להצליח, אל תיתממי', כך נזפה בי כוכבת ריאליטי מפורסמת. 'את יפה אבל לא מספיק רזה, אפשר לשנות את זה בקלות, לא מבין למה את עושה עניין', כך אמר לי צלם אפנה. 'פאולה ממי, את נלחמת בטחנות-רוח, נשים לא יעלו היום תמונה בלי לתקן אותה. למה שרק אני אראה פחות טוב?', כך אמרה אישה יפהפייה".

View this post on Instagram

A post shared by (@paularosenberg)

"נשבעת שאני עדיין מתבוננת בצד האמיתי של התמונות האלו כאן בפוסט ושואלת מה בדיוק הבעיה? זה אחלה ככה. למה רק גוף מצומצם נחשב יפה? אני לא מיתממת, ברור שאני יודעת כמה קל כיום להאריך ולהקטין באפליקציות. בחינם! בשניות! מיליונים משתמשים בהן. אבל אני פשוט מכירה את המחיר הגבוה שהן גובות ממי שמשתמשת ואני לא מוכנה בשום-אופן לשלם אותו. הצד האפל של אפליקציות העריכה לא מדובר: חשוב שתדעי שאת פוגעת קודם כל בעצמך ורק אחר-כך במי שצופה בך כשאת עסטקה בלשנות את הגוף שלך. ‏לפי מחקרים, ככל שאת יותר משתמשת בהן - כך נפגע יותר דימוי הגוף, הביטחון העצמי ומתגבר הסיכון לדיכאון ולחרדה. גרוע לא פחות - ההשוואה לאחרות! מי שמשתמשת באפליקציה כזו, משווה את עצמה פי חמש".

פאולה רוזנברג (צילום: שי פרנקו)פאולה רוזנברג (צילום: שי פרנקו)

"בכל אחת קיימת מפלצת פנימית שנוזפת שאת לא מספיק רזה/ יפה/ חטובה. כשאת עורכת את עצמך, את מאכילה את המפלצת במקום לומר לה 'חמודה, שמעתי אותך אבל את לא קובעת עלי!'. מה שאנחנו לא רואים בתמונות הערוכות, זה את הזמן והאנרגיה שזה גוזל ואת הסבל שזה גורם. תחשבו, על מה הולכות השעות האלו?? על חתיכת עור טבעית שיש לך במותניים? על זה את רוצה לבזבז את הזמן שאת חיה?
אם את מאריכה או מקטינה את עצמך בתמונה - את משתפת פעולה עם טרור הרזון. זו לא אשמתך, כך משפיעה התרבות שמספרת לך שאת מוצר ושהשווי והערך שלך ייקבע לפי היקף המותניים ואורך הרגליים".

"יש דרכים מוכחות מדעית שמלמדות איך לא להיכנע לטירוף הזה. זה עובד. מניסיון. ההתבוננות שלי בגוף השתנתה לגמרי בשנים האחרונות מאז שסידרתי מחדש את הפיד ואני עוקבת אחר נשים בכל הגדלים והצורות. אני מרגישה יפה ונורמלית כי יש בעולם שלי עוד נשים כמוני. זה משפיע בטירוף שתדעי. האמת שגם אני מופתעת עד כמה. אפשר לשנות מציאות. למשל להחליט שהקיץ תלבשי בגד-ים, כמו שאת. כי הגוף שלך ראוי". שאפו פאולה!

פאולה רוזנברג (צילום: שי פרנקו)פאולה רוזנברג (צילום: שי פרנקו)