התיעוד של מתמודד האח הגדול נתנאל רודניצקי כשהוא מצדיע במועל יד, זאת לאחר שראה את דיאן מסירה שפם, עורר סערה ברשתות החברתיות, ודרישה לתגובה חריפה מהפקת התוכנית, שכן במקרי עבר בעולם הוחלט על הדחתו של המתמודד. לצד ההצדעה, הוא אף אמר לדיאן "תעשי ככה עכשיו, הייל היטלר".

הפקת האח הגדול הגיבה היום (שבת) לסערה, ובפרסום בחשבון האינסטגרם הרשמי של התוכנית נכתב: "אנו רואים בחומרה רבה את סימון תנועת מועל היד של שחף ונתנאל. אין דרך להצדיק התנהגות מסוג זה, ויש להוקיע אותה בכל תוקף, גם אם נעשתה בהומור. לאורך כל שנות שידור ״האח הגדול״, הפקת התכנית התמודדה עם סיטואציות מורכבות, שדרשו טיפול הולם ומיידי. גם במקרה זה, נערכו דיונים ממושכים אשר הביאו אותנו להחלטה כי ראוי שנושא חשוב זה יעלה לשיח בתוך הבית. על כן, שגרת היום תקטע, ויתקיים דיון מעמיק בנושא עם הדיירים בהובלת אורנה בן דור - יוצרת קולנוע וטלויזיה, בת לניצולי שואה, במאית הסרט "בגלל המלחמה ההיא", אשר עוסקת רבות בנושא השואה ביצירותיה".

"אירועי השעות האחרונות בבית ישודרו בתכנית הערב בהרחבה ובשקיפות. לאור זאת, ההדחה והכניסה הנוספת לבית, שתוכננו לפרק הערב, ידחו למחר. אנו מבינים כי ההחלטה שלא להוציא מהבית את שחף ונתנאל עשויה להיות שנויה במחלוקת. לתפיסתנו, הרחקתם מהבית היא ההחלטה הפחות מורכבת ואילו הפעם אנו מבקשים להתמודד עם העניין בגישה שונה ולטפל בו מהשורש, מתוך אמונה כי הדיון שיתקיים בבית יחדד את החומרה במעשים מסוג זה, ואף יעורר חשבון נפש נוקב בקרב הדיירים".