בכל שנה אירוע שבוע האופנה תופס כותרות, אבל השנה, נראה שלמרות המתכונת החדשה בה התקיים האירוע - בלי מאות צופים, גופי תקשורת ומובילי דעת קהל בעקבות מגיפת הקורונה, התשומת לב הייתה אפילו יותר גבוה. אמש הוקלט מראש ערב הגאלה החגיגי של "שבוע האופנה קורנית תל אביב 2021 בשיתוף רשת 13", שישודר ב 28.3 בטלוויזיה לכל עם ישראל ואנחנו כבר יכולים להגיד שזה הולך להיות מרגש נורא.

משתתפות שבוע האופנה (צילום: רפי דלויה)משתתפות שבוע האופנה (צילום: רפי דלויה)

השנה, ערב הגאלה שבוע האופנה המציין עשור לקיומו, היה עמוס בכוכבים אך הגיבורה האמיתית של הערב הייתה שירה איסקוב, שהפכה לשם מוכר בכל בית לאחר שניצלה מנסיון רצח על ידי בעלה לשעבר. לצד 20 שמות גדולים מהתעשייה כמו גילה אלמגור, אורנה דץ, ריטה, יעל אבקסיס, מאיה ורטהיימר ואחרות, צעדה איסקוב על המסלול בשמלת סטרפלס מבד שיפון לבן בשילוב הדפס ניוד, שעיצב המעצב ויוי בלאיש, במסגרת תצוגת הצדעה ומחווה לה ולשמלת הסטרפלס שלא הורשתה ללבוש על ידי בעלה לשעבר.

במהלך התצוגה, שצולמה במוזיאון ארץ ישראל בתל אביב והונחתה על ידי בר רפאלי ומוטי רייפ המפיק ויזם שבוע האופנה, שרה ריטה לאיסקוב את השיר "חזקה מהרוח" לאחר שביצעה שינויים במילים יחד עם הכותבת המקורית אסתר שמיר שתיקנה את מילות השיר שיתאים לסיפורה של איסקוב.

ריטה, שירה איסקוב (צילום: דנה קופל)ריטה, שירה איסקוב (צילום: דנה קופל)

גם מאחורי הקלעים היה מרגש במיוחד, ו-20 הנשים שהשתתפו בערב, לא יכלו להתאפק מלפנות לאיסקוב ולשתף אותה ברגשות שלהן. "השאירו אותך בשבילנו" אמרה גילה אלמגור כלת פרס ישראל, ואילו מירי מיכאלי ההריונית אמרה לה שאולי עכשיו זה עוד מוקדם מכדי להבין, אבל היא תלמד בהמשך איזה כוח היא נתנה לכל כך הרבה נשים. מאיה ורטהיימר, שלמרות הגבלות הקורונה והרצון לריחוק חברתי אמרה לה שהיא מתרגשת מאד לפגוש אותה, והיא לא יודעת אם מותר או אסור לחבק או לנשק אבל היא כל כך רוצה לחבק אותה, ומיד התחבקו. 

עוד צעדו על המסלול בשמלות סטרפלס, יפעת שאשא ביטון, הילה רהב, טיטי איינהו, נטע גרטי, נגה ניר נאמן, רונית יודקביץ, מירי נבו, קרן מור לירז אסייג, בל אגם, גאולה אבן וליהיא לפיד.  כל שמלות הסטרפלס שיועצבו להצדעה לשירה איסקוב לערב הגאלה, יוצעו למכירה בבוטיק של עמותת רוח נשית - כל ההכנסות יהיו לטובת העמותה הפועלת למען עצמאות כלכלית לנשים נפגעות אלימות.

בר רפאלי (צילום: דנה קופל)בר רפאלי (צילום: דנה קופל)
משתתפות שבוע האופנה (צילום: רפי דלויה)משתתפות שבוע האופנה (צילום: רפי דלויה)
משתתפות שבוע האופנה (צילום: דנה קופל)משתתפות שבוע האופנה (צילום: דנה קופל)
אורנה דץ (צילום: דנה קופל)אורנה דץ (צילום: דנה קופל)
שירה איסקוב, גילה אלמגור, ליהיא לפיד (צילום: דנה קופל)שירה איסקוב, גילה אלמגור, ליהיא לפיד (צילום: דנה קופל)
מירי נבו (צילום: דנה קופל)מירי נבו (צילום: דנה קופל)
הילה רהב (צילום: רפי דלויה)הילה רהב (צילום: רפי דלויה)
נגה ניר נאמן (צילום: רפי דלויה)נגה ניר נאמן (צילום: רפי דלויה)
שירה איסקוב (צילום: רפי דלויה)שירה איסקוב (צילום: רפי דלויה)