ארגון בוגרות ובוגרי אוניברסיטת תל אביב, בראשותה של סיגלית בן-חיון, ממשיך בסדרת מפגשי השראה והעשרה לחבריו, והפעם שם זרקור על עולמות ה'סטורי טלינג'. יזמי האירוע הסבירו את קיומו בכך שאיך לספר את הסיפור, זה כל הסיפור – 'סטורי טלינג' מדויק הוא כמו מפתח - אם תסובבו את הסיפור נכון הדלתות יפתחו. ההסבר שכנע למעלה מ-800 בוגרות ובוגרים (מספר שיא) שנרשמו להרצאתו של ד"ר נועם פיינהולץ, הנחשב לגורו של עולם ה'סטורי טלינג'. פיינהולץ, בוגר הפקולטה לאמנויות והפקולטה למדעי החברה באוניברסיטת תל אביב, הוא כיום מרצה ומאמן בעולם הסיפורים התאגידיים, ובעל ניסיון מצטבר ועתיר שנים של שידורי רדיו, פודקאסטים, סדנאות והרצאות.

בין הבוגרות והבוגרים שהיו וצפו: דורי מנור – יו"ר קבוצת הרכב לובינסקי,  לימור ויזל – בעלים במשרד ויזל רוקח עו"ד, מאיה פידלמן - יועצת מדינית במשרד החוץ ,ניר אטרצ'י – משנה למנכ"ל אריקסון ועוד.

ברצלונה בחולון
בהיכל הטוטו חולון, התקיים בשני אירוע הפתיחה הרשמי של תערוכת "ברצלונה בישראל". מוזמני הערב הגיעו לפגוש במקום את נשיא מועדון הפאר ברצלונה, ז'ואן לאפורטה, ושלל שחקני עבר של הקבוצה הקטלונית, והתרשמו מהדמיון בין התערוכה שהוצבה בישראל  לתערוכה המקורית שהוצגה באצטדיונה הביתי של ברצלונה - הקאמפ-נואו.

דיברו כדורגל: איש העסקים ג'קי בן-זקן שאירח את לאפורטה כבר בערב שישי לקידוש ב'רוף טופ' של מלון ממילא בירושלים; מאמן מכבי תל-אביב לשעבר ג'ורדי קרויף; מנכ"ל החברה המרכזית ניר לוינגר; אשת העסקים אלונה ברקת ועוד רבים וטובים שהגיעו לפרגן לבעלי קבוצת 'בלוסטון' גיא בסר ושותפיו, יזמי התערוכה. את נאומי הפתיחה נשאו ראש עיריית חולון מוטי ששון והשר לפיתוח אזורי, עיסוואי פריג' שהסתודד רבות עם לאפורטה במהלך ההשקה. 

 עיסוואי פריג' וז'ואן לאפורטה (צילום: שאולי לנדנר) עיסוואי פריג' וז'ואן לאפורטה (צילום: שאולי לנדנר)
ג'קי בן זקן ואלונה ברקת (צילום: שאולי לנדנר)ג'קי בן זקן ואלונה ברקת (צילום: שאולי לנדנר)
ניר לוינגר וגיא בסר (צילום: שאולי לנדנר)ניר לוינגר וגיא בסר (צילום: שאולי לנדנר)
ג'ורדי קרויף (צילום: שאולי לנדנר)ג'ורדי קרויף (צילום: שאולי לנדנר)

פותחים בעין השלישית

בשני בבוקר פתחה חברת העין שלישית מערכות את המסחר בבורסה לניירות ערך לרגל הצטרפותה. העין שלישית נוסדה בשנת 2010 והיא חברה מובילה בתחום בינה מלאכותית למערכות רובוטיות. החברה עוסקת בייצור ושיווק מערכות אלקטרו-אופטיות עם יכולות אנליטיקה מובנות, המותקנות על גבי רחפנים, כלי רכב אוטונומיים ומערכות קרקעיות, המספקים מענה לתעשייה הביטחונית וחברות אבטחה. לאירוע בבורסה הגיעו בכירי החברה בהם:  גלעד מאירי, דירקטור העין שלישית; ליאור סגל, מנכ"ל העין שלישית ויואב כביר, יו"ר החברה. 

ליאור סגל (צילום: פוטו מאגמא)ליאור סגל (צילום: פוטו מאגמא)

זיגדון והחיסון האוראלי

מנכ"ל מכון המחקר 'מיגל', דוד זיגדון, אירח את ד"ר שרון אלרעי-פרייס ראש שירותי בריאות הציבור במשרד הבריאות, ואת ד"ר מיכל כהן-דר הרופאה המחוזית של מחוז צפון. השתיים הגיעו יחד עם משלחת של רופאים נפתיים וצוות ממשרד הבריאות במחוז הצפון, לסיור מקצועי, שיזם אילן אור ראש המועצה המקומית יסוד המעלה, המוביל את תחום הבריאות באשכול גליל מזרחי.

 זיגדון הציג בפני אורחיו מגוון מחקרים עכשוויים, שעורכים מדענים וחוקרים במעבדות מכון המחקר מיגל, בתחום הפודטק והרפואה, כולל פתרונות למחלות כרוניות ואוטואימוניות, חקר 'מזונות על', תחליפי חלבון עתידיים ועוד. המשלחת התעניינה מאוד במחקר לפיתוח חיסון לנגיף הקורונה, שיינתן כחיסון אוראלי (דרך הפה) ולא בהזרקה, אשר יהיה יעיל וזול יותר מהחיסון המתבצע כיום עם ציוד רב, כולל מקפיאים וכדומה. החיסון האוראלי מיועד למדינות העולם השלישי.

אילן אור, מיכל כהן-דר ושרון אלרעי פרייס (צילום: מכון מיגל)אילן אור, מיכל כהן-דר ושרון אלרעי פרייס (צילום: מכון מיגל)

לשץ מברך את בדיר
ממש לפני פתיחת המשחקים האולימפיים בטוקיו, מנכ"ל אסותא גידי לשץ, בא להיפרד ולאחל בהצלחה לאדם בדיר, מנהל מכון הפיזיותרפיה 'אסותא ריאקשן' ברמת החייל, היוצא לאולימפיאדה כפיזיותרפיסט של הסגל האולימפי, ושל נבחרת המכשירים של ישראל.  עבור בדיר תהיה זו האולימפיאדה הרביעית שבה הוא משמש כפיזיותרפיסט.

אדם בדיר וגדי לשץ (צילום: באדיבות אסותא)אדם בדיר וגדי לשץ (צילום: באדיבות אסותא)
 

שטרן מבקר

השבוע התקיימה פתיחת התערוכה של פרויקטי הגמר,  של סטודנטים מסיימים שנה ד׳ במחלקה לצורפות ואופנה בבצלאל בראשה עומדת המעצבת שלי סתת קומבור. השנה הוצגו עבודות מעולמות הצורפות והאופנה העוסקים בסביבת הגוף – צורפות, לבוש, נעליים, תיקים משקפיים, שעונים ועוד.  הפרויקטים עסקו במגוון נושאים שונים, ביניהם מסורת, זהות ותופעת האנבוקסינג. נשיא בצלאל, פרופ' עדי שטרן הגיע גם הוא לתערוכה והתרשם מקרוב מפרויקטי הגמר.

שלי סתת קומבור ועדי שטרן (צילום: דוברות בצלאל)שלי סתת קומבור ועדי שטרן (צילום: דוברות בצלאל)

חגואל בפתחון לב

יעקב חגואל, יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית ויו"ר בפועל של הנהלת הסוכנות היהודית, ביקר במרכז הסיוע המרכזי של ארגון "פתחון לב" בראשון לציון, הפועל לשבירת מעגל העוני בישראל ומסייע ל-7,000 מקבלי סיוע מדי חודש. חגואל לווה בסיור ע"י מנכ"ל הארגון, אלי כהן, וערך סיור מקיף, במסגרתו פגש את מתנדבי הארגון הרבים, מהם למד אודות פעילות המרכז - הכוללת אריזה וחלוקת סלי מזון למבקשי סיוע ברחבי הארץ.

יעקב חגואל ואלי כהן  (צילום: עמותת ''פתחון לב'')יעקב חגואל ואלי כהן  (צילום: עמותת ''פתחון לב'')