1. המקום החם ליצירתיים
המועדון החברתי 'סוהו האוס' פתח את הבית הראשון בישראל, ליד שוק הפשפשים ההיסטורי של יפו. 'סוהו האוס', שהוקם על ידי ניק ג'ונס, הוא בית שנועד לאפשר לאנשים יצירתיים להיפגש ולהתחבר. 

כיום, פרושים ברחבי העולם מספר סניפי סוהו האוס, כמו גם מסעדות, ספא, מרחבי עבודה ובתי קולנוע. בשונה ממועדונים אחרים, החברות בסוהו האוס אינה מבוססת על עושר או מעמד, אלא מבוססת על יצירתיות, קריאטיביות וחדשנות. 

בית סוהו תל אביב-יפו שוכן מעל הרחובות של שוק הפשפשים ביפו, בסמוך למגוון גלריות, ברים ומסעדות. הבית כולל 24 חדרי שינה, בית קפה וטרסת גן, בריכה, בר חיצוני ומרחבי אירועים לשיעורים וסדנאות. הוא ממוקם בבניין צריח ברחוב יפת, שנבנה במקור בין השנים 1883-1917 ושימש כמנזר לאחיות של מסדר סנט ג'וזף. החללים הפנימיים נוצרו על ידי צוות העיצוב של הסוהו האוס, והם עוצבו בהשראת התרבות, הצבעים וההשפעות ההיסטוריות של העיר יפו תוך שמירה ושחזור של המאפיינים המקוריים של הבניין.   אזור הקבלה  של הבית נמצא בקומת הקרקע, עם גרם מדרגות משיש המוביל אל חצר שקועה ובריכת שחייה מוקפת במיטות שיזוף, עם בר לצד הבריכה ותא די ג'יי. הגן במקום מהווה חלל הסעדה וטרקלין חיצוני המעוטר בעצי זית בני 300 שנים מהגליל, השוכנים מתחת לגג פרגולה נשלף.

אוסף האומנות, שנבחר בקפידה על ידי האוצרת הראשית של הסוהו האוס, קייט בריאן, מתמקד באומנים ישראלים ובהם דוד עדיקא, פריד אבו שקרה, מיכל נאמן, כרם נאטור, דנה יואלי, שי יחזקאלי , שי אזולאי, הילה טוני נבוק ועוד. אוסף האמנות העולמי של סוהו האוס, מהווה את אחד האוספים הפרטיים הגדולים מסוגו בעולם, עם למעלה מ -5,000 יצירות אמנות המוצגות באופן קבוע בבתי סוהו.

בית סוהו תל אביב-יפו (צילום: דור שרון)בית סוהו תל אביב-יפו (צילום: דור שרון)

2.טרופר מגיע לפרק האחרון

בראשון נערכה הקרנה חגיגית בבכורה עולמית של "הפרק האחרון של א.ב. יהושע" - סרטו של יאיר קדר. ההקרנה נערכה במסגרת פסטיבל הקולנוע הבינלאומי ירושלים.

לאחר שהתאלמן מאשתו האהובה, הסופר א. ב. יהושע לא מוותר על התשוקה לחיים. בדירתו המשקיפה על גוש דן הוא מארח חברים, מנסה להשפיע על השיח בתל־אביב וברמאללה, חוזר לכתוב, ופותח את דלתו ואת לבו בפני המצלמה. מדובר בדיוקן קולנועי משעשע, אינטימי ורב קסם שבמרכזו אחד מגדולי הסופרים הישראלים החיים כיום.

יהושע הגיע להקרנה מלווה בילדיו סיון, נחום וגדעון ונכדיו. עוד נכחו בהקרנה: שר התרבות והספורט חילי טרופר, נועה רגב, מנהלת פסטיבל הקולנוע ירושלים, דוד גרוסמן ורעייתו, רובי ריבלין החולק עם גיבור הסרט חברות אישית עמוקה, ואף מופיע בסרט, ליאורה רבלין ששרה את שיר הנושא, ועודד קוטלר.

א.ב. יהושע וחילי טרופר (צילום: איתמר גינזבורג)א.ב. יהושע וחילי טרופר (צילום: איתמר גינזבורג)

3. בן משה מרחיב

עם הרחבת הפעילות הקמעונאית של 'נעמן גרופ' וכוונת החברה להמשיך ולפתח פעילות סינרגטית, מעבר לתחומי המטבח ועיצוב הבית, מתאימה הקבוצה את שמה למתכונת הפעילות החדשה ותיקרא מעתה 'אקסטרה ריטייל'.

באירוע ההשקה שנערך השבוע במשרדי החברה בראש העין, השתתפו איש העסקים מוטי בן משה, הבעלים של תאגיד האנרגיה האירופי 'אקסטרה הולדינג' ו'אקסטרה ישראל', בעלת קבוצת 'אלון רבוע כחול ישראל' המחזיקה ב'אקסטרה ריטייל'; שי באב"ד, מנכ"ל 'אלון רבוע כחול'; שלמה זהר, יו"ר 'אקסטרה ריטייל' ודודי כהן, המנכ"ל; השף אסף גרניט, היועץ המקצועי של המותג נעמן; ועדי הימלבלוי, הפרזנטורית של מותג הלאנז'רי היוקרתי בוניטה דה מאס שנרכש בשנה שעברה על ידי 'אקסטרה ריטייל'. 

עדי הימלבלוי ואסף גרניט (צילום: שלומי מזרחי)עדי הימלבלוי ואסף גרניט (צילום: שלומי מזרחי)
 דודי כהן, שלמה זהר ומוטי בן משה (צילום: שלומי מזרחי) דודי כהן, שלמה זהר ומוטי בן משה (צילום: שלומי מזרחי)

4.תן ביס ותרומה

חברת 'תן ביס' תתרום 200 אלף שקלים לארגון 'לתת', דרך מיזם 'שולחן לשניים'. התרומה תינתן במנגנון מימון תואם (מצ'ינג) - על כל שקל שייתרם על ידי הציבור בעת הזמנת ארוחה דרך האפליקציה, החברה תתרום שני שקלים. על מנת להשתתף במיזם ולתרום, יש להירשם ל'שולחן לשניים' דרך אתר או אפליקציית תן ביס.

'שולחן לשניים' הוא מיזם משותף של 'תן ביס' בראשות המנכ"לית נורית שקד וארגון 'לתת' בראשות הנשיא והמייסד ז׳יל דרמון, הקורא למשתמשי האתר והאפליקציה של תן ביס, לתרום שקל בכל הזמנת ארוחה, שיועברו לילדים נזקקים באמצעות לתת. המיזם קיים כבר מספר שנים ועד כה נתרמו באמצעותו עשרות אלפי שקלים שסיפקו אלפי ארוחות חמות לילדים נזקקים. עוד ציינו בתן ביס כי אחוז התורמים הגדול ביותר למיזם הוא מתל אביב, פתח תקווה וירושלים.

ז׳יל דרמון ונורית שקד (צילום: נמרוד בר און)ז׳יל דרמון ונורית שקד (צילום: נמרוד בר און)

5. מהערבה לבנגקוק 

במעמד שגרירת תאילנד בישראל, פנאבאה צ'אנדרארשמיה, התקיים בערבה טקס מטעם 'מרכז ההשתלמות הבינלאומי לחקלאות מתקדמת ערבה' - AICAT . בטקס הוענקו דיפלומות ל-78 סטודנטים תאילנדים, בוגרי מחזור 2020/21. השבוע ייפרדו הסטודנטים מהערבה וימריאו חזרה לארצם, להמשך לימודיהם במסגרת תכנית דו-שנתית.

השגרירה הודתה לסגל מרכז ההשתלמות בערבה התיכונה, ושוחחה עם הבוגרים באופן אישי. בטקס השתתפו גם חני ארנון, מנהל  המרכז, וחברי הסגל הקונסולרי של שגרירות תאילנד בישראל. 

פנאבאה צ'אנדרארשמיה (צילום: Sotheara Yong)פנאבאה צ'אנדרארשמיה (צילום: Sotheara Yong)

 6. מעצבים לחג

אלי גינוסר, מנכ"ל מתחם העיצוב redesign בצפון, אירח לקראת ראש השנה והחגים את מעצבי הפנים ג'ני צרוואני, ומושיק גלאמין. השנים הגיעו למתחם העיצוב בקרית אתא, כדי לבחור את פריטי העיצוב המובילים לבית לקראת השנה החדשה.

ג'ני צרוואני, אלי גינוסר ומושיק גלאמין (צילום: רפי דלויה)ג'ני צרוואני, אלי גינוסר ומושיק גלאמין (צילום: רפי דלויה)