דניאל אריסון-דורסמן בנם של אשת העסקים והפילנטרופית שרי אריסון, ומיקי דורסמן, נישא בחמישי בערב לבחירת ליבו וזוגתו בשבע השנים אחרונות - דניאל גל. החתונה נערכה במתחם האירועים 'חוות רונית' שבשרון, כמעט שנה לאחר מסיבת האירוסין הגדולה שערכו בשעתו בני הזוג בגינת ביתה של אריסון. למקום הגיעו בזה אחר זה אוטובוסים עמוסים בחבריהם הצעירים של החתן והכלה. הערב המושקע כלל חופה מרגשת, והופעות של הראל סקעת, סטטיק ובן אל, ועומר אדם. על ההפקה הופקד טל שרף. אחיו של החתן - ג'ייסון אריסון ודיויד אריסון, ונשותיהם אליטל ודורין, פיזזו גם הם על הרחבה עד השעות הקטנות של הלילה. הגיעו לברך: פיני וציפי רובין, רני והילה רהב, רונית סיטון זלקינד ועופר צור, אסתי ואליעזר אלקון, רפי ועופרה אלול, לילך סיגן, אוריאל רייכמן, טלי גורן, פרופ' רוני גמזו, גבי ברבש שהסתובב כל הערב עם מסכה, עופר גלזר שהיה נשוי בעבר לשרי אריסון ובת זוגו איריס שטרית, מוטי ששון, שמוליק רזניק ועוד. 

החתן בן ה-26, הוא בוגר תואר שני בלימודי ממשל, דיפלומטיה ויישוב סכסוכים – במרכז הבינתחומי, עם התמחות ב-Global  Impact,  ובוגר החוג למנהל עסקים במרכז הבינתחומי הרצליה. הוא כבר מכהן כחבר בדירקטוריונים שונים בקבוצת אריסון, וכן כיו"ר אגודת הידידים הצעירים של קרן התזמורת הפילהרמונית.

דניאל גל ודניאל אריסון-דורסמן (צילום: חיים אפריאט)דניאל גל ודניאל אריסון-דורסמן (צילום: חיים אפריאט)
עופר גלזר ואיריס שטרית (צילום: אביב חופי)עופר גלזר ואיריס שטרית (צילום: אביב חופי)
אסתי ואליעזר אלקון (צילום: אביב חופי)אסתי ואליעזר אלקון (צילום: אביב חופי)
אוריאל רייכמן (צילום: אביב חופי)אוריאל רייכמן (צילום: אביב חופי)
רני והילה רהב (צילום: אביב חופי)רני והילה רהב (צילום: אביב חופי)

סבן מתרחבים ומתרגשים
סמסו מזל טוב לאריה ו-ורדה סבן לרגל הולדת הנכד, ארי נס סבן.  ארי, קרוי על שם סבו אריה ואבי-סבו ניסים סבן ז״ל, הוא בנם של יוני סבן ואשתו מגישת החדשות סיון כהן-סבן. הברית נערכה בחוג המשפחה בבית. הדוד של האב המאושר, איש העסקים הבינלאומי חיים סבן ואשתו שריל, שלחו ברכת מזל טוב מביתם שבלוס-אנג׳לס. 

אריה סבן וארי נס סבן  (צילום: צילום פרטי)אריה סבן וארי נס סבן  (צילום: צילום פרטי)

חגיגה נשיאותית לגרינפילד
נשיא המדינה יצחק הרצוג, הגיע ל"אנו- מוזיאון העם היהודי" וכיבד בנוכחותו את אירוע ההוקרה שערך המוזיאון למורי גרינפילד (95) חבר אגודת הידידים של המוזיאון, ומי שליווה בפעילותו את המוזיאון החל מיום הקמתו עוד כשהיה 'מוזיאון בית התפוצות'.

גרינפילד, יליד ניו יורק , קשר את חייו ואת חיי משפחתו לישראל, לאחר שהיה אחד מכ־300 מתנדבים אמריקאים, יהודים וגם לא, אשר יחד הצליחו להביא בחשאי קרוב ל־35 אלף מעפילים לפלשתינה בשנים 1946־1948, והקדיש את חייו להנצחת מפעל זה, בין היתר באמצעות ספרו "הצי הסודי של היהודים". עשרות שנים אחרי היה מעורב גם בהבאתם של עולי אתיופיה לישראל. הוא הקים את הוצאת הספרים 'גפן' לקוראי אנגלית, המתמחה בנושאי יהדות, היסטוריה יהודית וישראל. ביו האורחים שכיבדו את האירוע: דן תדמור מנכ"ל המוזיאון, טל ברודי, חמי פרס, עידו אהרוני ועוד. באירוע הוקרן סרט דוקומנטרי על חייו ופועלו של מורי גרינפילד.   

יצחק הרצוג ומורי גרינפילד (צילום: איציק בירן)יצחק הרצוג ומורי גרינפילד (צילום: איציק בירן)

שלום, אני נוסע 
ברביעי האחרון נערך במלון דיוויד אינטרקונטיננטל שבתל אביב, נערך ערב פרידה של בכירי ענף המלונאות והתיירות  בישראל, מנשיא התאחדות המלונות אמיר חייק, שמונה לכהן כשגריר ישראל הראשון באיחוד האמירויות. ‏הגיעו להודות, להיפרד ולאחל בהצלחה בתפקיד החדש: שר התיירות יואל רזבוזוב, יו"ר הכנסת מיקי לוי ורעייתו נורית, מנכ"ל משרד התיירות אמיר הלוי, דוד פתאל, מיקי פדרמן, ליאור רביב, אבי ניסנקורן, עופר עיני ורוית דום, יריב לוין, דב קוטלר, יאיר המבורגר, דן פרופר, אורן סמג'ה ועוד. את האירוע הנחה דובר צה"ל לשעבר אבי בניהו, ועל החלק הקולינרי של הערב הופקד השף טל חובש מקייטרינג SERRANO שהקים בשיתוף מלון דיוויד אניטרקונטיננטל. 

יואל רזבוזוב ואמיר חייק (צילום: רפי דלויה)יואל רזבוזוב ואמיר חייק (צילום: רפי דלויה)
טל חובש ואבי ניסנקורן (צילום: רפי דלויה)טל חובש ואבי ניסנקורן (צילום: רפי דלויה)
מיקי ונורית לוי (צילום: רפי דלויה)מיקי ונורית לוי (צילום: רפי דלויה)

נפלאות סופהשבוע

>טופ-גאם (Top-Gum), המובילה בשוק תוספי התזונה בצורת סוכריות גומי בישראל, פתחה ביום חמישי האחרון את המסחר בבורסת ת"א, לאחר שהשלימה בחודש אוגוסט הנפקה ראשונה לציבור, במסגרתה גייסה כ-100 מיליון ₪. בימים אלה, פועלת החברה להקמת מפעל נוסף בשדרות בהשקעה של עשרות רבות של מיליוני ש"ח, אשר יעמוד בסטנדרטים הגבוהים ביותר בתעשייה, ובכלל זה בתחום הפארמה. לדברי מנהלי החברה הקמת המפעל בשדרות, היא החלטה ערכית של החברה, שלמרות שאיפתה לפרוס כנפיים לשווקים הגלובאליים, מתכוונת להישאר עם הרגלים נטועות עמוק בישראל. 

פתחו את המסחר ואת הבוקר ביחד: חי חיון, מייסד ונשיא החברה; חגי שטדלר, יו"ר טופ-גאם ושותף מייסד בקרן AP Partners; עמיחי בר-ניר, מנכ"ל טופ-גאם; ליאור נבון, מנהל יחידת המכירות ופיתוח שווקים בבורסה ועוד.

 חגי שטדלר, עמיחי בר-ניר וחי חיון (צילום: יוראי ליברמן) חגי שטדלר, עמיחי בר-ניר וחי חיון (צילום: יוראי ליברמן)

>בסוף השבוע התקיים 'פתאל ספיריט פסטיבל', במלון 'לאונרדו קלאב' שבים המלח. דוד פתאל יו"ר קבוצת פתאל, ואביה מגן מנכ"לית רשת המלונות, פגשו מאחורי הקלעים את האמנים שהופיעו בפסטיבל בהם רמי קליינשטיין, אמיר דדון וישי ריבו. 

אביה מגן, דוד פתאל ורמי קליינשטיין (צילום: יח''צ פתאל)אביה מגן, דוד פתאל ורמי קליינשטיין (צילום: יח''צ פתאל)