1. במהלך מסיבת עיתונאים, שנערכה בכנס המוביל בעולם בתחום ה-NFT ('אסימונים חסרי תחליף') בניו יורק, הכריז הבמאי, התסריטאי והיוצר המוערך קוונטין טרנטינו, יחד עם גיא זיסקינד, מנכ"ל ומייסד חברת SCRT Labs, וניר זיסקינד, סמנכ"ל פיתוח עסקי של החברה, כי הוא מציע למכירה פומבית שבע סצנות בלתי ערוכות מהתסריט המקורי של "ספרות זולה" (Pulp Fiction) כ-Secret NFT. מדובר באוסף של שבע יצירות NFT Secret ייחודיות ובלעדיות שלא נחשפו מעולם, אשר מכילות חלקים מכתב היד המקורי, הראשון והבלתי ערוך של התסריט של "ספרות זולה", כולל פרשנות אישית מוקלטת מפי טרנטינו אשר חושפת סודות עליו ועל הסרט.

טרנטינו הצהיר כי גם החלק הפומבי של התוכן הבלעדי הזה, ה"עטיפה" שלו, תהיה בעצמה אמנות ייחודית ונדירה. קבצי ה- NFT Secret של טרנטינו נבנו על ידי Secret Network - רשת בלוקצ'יין מהפכנית ופורצת דרך בכל הנוגע לפרטיות והרשאות גישה לתכנים, אשר מאפשרת לראשונה להציע באופן פומבי יצירות NFT ובמקביל לשמור על התכנים עצמם המוצעים למכירה סודיים ופרטיים. תוכן היצירות ייחשפו רק בפני הרוכש שיזכה בבעלות על היצירה בתום המכירה הפומבית.

2. אחרי שסיפרנו לכם בגאווה כי בין בעלי קבוצת ה-NBA 'מילווקי באקס' שזכתה השנה באליפות היסטורית, נמצא גם המיליארדר היהודי-אמריקני מארק לסרי, נציין כי השבוע התייצבו לסרי, בני משפחתו, וחברי הקבוצה, על מדשאות הבית הלבן שם אירח אותם נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן וברך אותם על זכייתם. 

3. בראשון הקרוב יחגוג איש העסקים טדי שגיא את יום הולדתו ה-50. שימו 'רימיינדר' וסמסו מזל טוב שכן צפויה להיות חגיגה.

טדי שגיא  (צילום: יונתן בלום)טדי שגיא (צילום: יונתן בלום)

4. לי עופר, בתו של עידן עופר, חגגה את יום הולדתה במסיבה צנועה בבית אבא בארסוף, עם חברים קרובים ושף יפני נודע. 

עידן עופר ולי עופר (צילום: אביב חופי)עידן עופר ולי עופר (צילום: אביב חופי)

5. בשני בערב  נערכה ב"סינמה סיטי" שבגלילות, הפרמיירה של "זרים מושלמים", סרט הקולנוע הראשון בבימויו של ליאור אשכנזי. התייצבו בהתרגשות: כל חברי הקאסט ובכללם רותם אבוהב, חנן סביון, יוסי מרשק, מורן אטיאס, שירה נאור, גיא עמיר ואבי גרייניק. הגיעו לצפות: המפיקות שרון הראל עם ילדיה גוני ותמרה, ומאיה אמסלם; פנינה ומשה אדרי, שרת התחבורה מירב מיכאלי ובן זוגה ליאור שלין, רקפת רוסק-עמינח ובעלה ראם עמינח, אבי ויהודית טיומקין, יעל ודורי קלגסבלד. 

גוני, תמרה ושרון הראל- כהן  (צילום: רפי דלויה)גוני, תמרה ושרון הראל- כהן  (צילום: רפי דלויה)
משה אדרי, רקפת רוסק-עמינח וראם עמינח (צילום: רפי דלויה)משה אדרי, רקפת רוסק-עמינח וראם עמינח (צילום: רפי דלויה)
אבי טיומקין, ליאור אשכנזי ויהודית טיומקין (צילום: רפי דלויה)אבי טיומקין, ליאור אשכנזי ויהודית טיומקין (צילום: רפי דלויה)

6. נשיא קולומביה איוואן דוקה חתם את ביקורו בישראל ביום שלישי במטה Start-Up Nation Central בתל אביב. בעת ביקורו הנשיא דוקה נפגש עם מנכ"ל הארגון אבי חסון, וקיבל סקירה על החדשנות הישראלית ועל הדרכים לשתף פעולה בין תעשיית החדשנות הישראלית לקולומביה. 

איוואן דוקה ואבי חסון (צילום: ורד פרקש)איוואן דוקה ואבי חסון (צילום: ורד פרקש)

7. רוני ויפעת אירני, מבעלי רשת 'פקטורי 54',  השיקו את קולקציית החורף של מותג האופנה האמריקני טומי הילפיגר, שתימכר ברשת. ההשקה נערכה בגלריית 'ארט פורום גבעון' בנווה צדק, על רקע עבודות האמנות של גרשוני ולייב-ארט של האמן איתי אברך, בשילוב של הופעה חיה של הראפרית 'אקו' (ECHO).

רוני ויפעת אירני  (צילום: דנה קופל)רוני ויפעת אירני  (צילום: דנה קופל)

8.  בשני האחרון חגגו חברי וחברות מעגלי הידידים של להקת המחול בת-שבע, את חזרתה לבמה של היצירה "2019" מאת אוהד נהרין, בביצוע רקדני הלהקה. האירוע כלל צפייה בשתי חזרות גנרליות ושתי שיחות: האחת של המשורר רוני סומק עם נהרין, והשנייה של היוצרת והזמרת ריף כהן עם נהרין. רשמו נוכחות: דינה אלדור מנכ"לית הלהקה; ג'ו וצבי זיו יו"ר הועד המנהל; אתי ומיקי קני יו"ר המועצה הציבורית; גילי נבות המנהלת האמנותית; תמר יסעור יו"ר מעגל הידידים; דפי לוי וייס וסיגל מרדכי מייסדות מעגל הידידים הצעירים, רות חשין, שון קופלר, ענת ובני פדני, ענגי אונגר, לימור אלאלוף, לילך טופילסקי, לימור בקר, ענת ואורי פז, מאיה נגרי, מיכל ודוד פורר, הדס פורר, נילי פורר-רבינוביץ', שירה סגול, יוכי שרם מנשה נוי וקרן מור ועוד. 

דפי לוי-וייס וגילי נבות (צילום: איציק בירן)דפי לוי-וייס וגילי נבות (צילום: איציק בירן)
לילך טופילסקי, תמר יסעור ולימור בקר (צילום: איציק בירן)לילך טופילסקי, תמר יסעור ולימור בקר (צילום: איציק בירן)
מנשה נוי וקרן מור (צילום: איציק בירן)מנשה נוי וקרן מור (צילום: איציק בירן)

9. הרב ישראל מאיר לאו הגיע לברך  את יעקב מרדינגר, צורף אמן ומבעלי חברת 'הצורפים', ולקבוע מזוזה, בהשקת חנות הדגל המחודשת של מותג היודאיקה וכלי הכסף הבינלאומי 'הצורפים', בכפר דניאל.

ישראל מאיר לאו ויעקב מרדינגר (צילום: אסף גבאי)ישראל מאיר לאו ויעקב מרדינגר (צילום: אסף גבאי)