לורן סאנצ'ז, בת זוגו של בעלי אמזון המיליארדר ג'ף בזוס, העלתה לחשבון האינסטגרם שלה תמונה מחגיגות חג ההודיה של בני הזוג עם חברים. בתמונה מופיעים לא אחר מהמיליארדר הישראלי מוריס קהאן, המפיק ההוליוודי שפ גורדון, ושף צ'ארלי פאלמר. קאהן שיתף את התמונה של סאנצ'ז עם הכיתוב: "חג הודיה שמח, מודה על חברים ישנים וחדשים". 

הורה עם שרייבר 
לאחר היעדרות של למעלה משנתיים, שבמהלכן לא יצאו אנשי להקת המחול בת-שבע לסיורים בחו"ל, בשל משבר הקורונה, נפגשו בשבוע שעבר בניו יורק, חברי הנהלת הלהקה, עם חברי מעגל הידידים האמריקאי שלה. דינה אלדור, מנכ"לית הלהקה; גילי נבות, המנהלת האמנותית; ואוהד נהרין, כוריאוגרף הבית; בילו ערב שאותו הובילה נורית אדמור, יו"ר מעגל הידידים האמריקאי, שהוקדש לסרטו הבא של נהרין "הורה – הסרט". המפגש כלל שיחה של נהרין עם הסופרת ניקול קראוס, ונכחו בו כמאה מוזמנים בהם השחקן המפורסם ליב שרייבר, והבימאים דארן ארנופסקי ויובל חדדי.

ליב שרייבר (צילום: Brenden Rains)ליב שרייבר (צילום: Brenden Rains)
אוהד נהרין וניקול קראוס (צילום: Brenden Rains)אוהד נהרין וניקול קראוס (צילום: Brenden Rains)

התמיכה ברוח של דיסקונט

בשישי בבוקר התקיים אירוע פתיחה לתערוכה ״נקודת זכות״ של 'הרוח הישראלית'. התערוכה מתקיימת זאת השנה התשיעית, בשיתוף בנק דיסקונט. באירוע הביע אורי לוין, מנכ״ל דיסקונט, את מחויבות הבנק לפעילות למען החברה הישראלית, ובמסגרתה גם השותפות רבת השנים בתערוכה. הגיעו להתרשם וגם לרכוש עבודות: שאול קוברינסקי יו״ר בנק דיסקונט ורעייתו ציפי; נאוה זיספל; יגאל ויהודית שרייבר; רונית ועדי ערמוני; עו״ד ריצ׳ רוברטס, ישראל מקוב, איריס ויעקב פרנקל, משה אטיאס יו"ר הרוח הישראלית , מיקי דהב מנכ"לית הרוח הישראלית, ושולמית נוס אוצרת אוסף בנק דיסקונט. 

שאול וציפי קוברינסקי (צילום: רפי דלויה)שאול וציפי קוברינסקי (צילום: רפי דלויה)
יגאל ויהודית שרייבר (צילום: רפי דלויה)יגאל ויהודית שרייבר (צילום: רפי דלויה)
מיקי דהב, אורי לוין, שולמית נוס ומשה אטיאס (צילום: רפי דלויה)מיקי דהב, אורי לוין, שולמית נוס ומשה אטיאס (צילום: רפי דלויה)

יום ההולדת הטכנולוגי של מיקרוספט

לרגל ציון שלושים שנים לייסודו של מרכז המחקר והפיתוח של מיקרוסופט בישראל, ערכה החברה בשבוע שעבר, בביתן 1, בגני התערוכה תצוגה של חדשנות, וסיפקה הצצה מיוחדת לעתיד העולם הדיגיטלי ולטכנולוגיות המתקדמות ביותר שהיא מפתחת. בין הפיתוחים שהוצגו באירוע: טכנולוגיות חדשות בתחומים כגון מכוניות אוטונומיות, רפואה דיגיטלית, פתרונות מיידים ומיוחדים לבלימת מתקפות סייבר עוצמתיות, כיתות לימוד מתקדמות וממוחשבות, מכשירי Surface מתקדמים ועוד.

רבים מאנשי תעשיית ההייטק המקומית הגיעו לאירוע, נהנו מעשרות מתחמים טכנולוגיים ודמואים מיוחדים, פגשו את אושיית הרשת הווירטואלית חזי לפלסיאן, וצפו בהופעה של אודי כגן. מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח הודיעה לאחרונה על כוונתה לגייס בישראל אלפי עובדים בשנים הקרובות, ולהקים חמישה מרכזי פיתוח חדשים ובכלל זה בירושלים ובבאר-שבע.

מיכל ברוורמן-בלומנשטיק, מנכ"לית מיקרוסופט ישראל מחקר ופיתוח, אמרה באירוע: "מרכז הפיתוח הראשון של מיקרוסופט מחוץ לארה"ב, הוקם בישראל, ושלושה עשורים אחרי, אנחנו נחשבים לאחד מהמרכזים הטכנולוגיים החשובים ביותר בעולם. יש לזה רק סיבה אחת: מהנדסות ומהנדסים ישראלים מבריקים, שמפתחים טכנולוגיה חדשנית המגיעה למאות מיליוני אנשים ברחבי בעולם".

מיכל ברוורמן-בלומנשטיק (צילום: ויקטור לוי)מיכל ברוורמן-בלומנשטיק (צילום: ויקטור לוי)

רפאלי מתייצבת למאבק

בחמישי האחרון, צויין יום המאבק הבינלאומי למניעת אלימות נגד נשים. רשת האופנה "HOODIES" ו"פורום מיכל סלה" השיקו שיתוף פעולה בסניף הרשת בדיזינגוף סנטר. את האירוע הובילו ניצן ישראלי מנכ"ל רשת HOODIES ואורן בר-גיל שותף וסמנכ"ל הקבוצה, יחד עם הפרזנטורית בר רפאלי, ועם ורד פרי, נציגה בכירה מ'פורום מיכל סלה'.

באירוע נחשפו וחולקו לבאים תיקי בד עם הכיתוב: "סתם שתדעי שאת לא סתם. שתדעי!" אשר נכתב על ידי המשורר אהרון בס. הרווחים ממכירת התיקים ייתרמו במלואם ל"פורום מיכל סלה" לקידום פרויקט "סיירת מיכל" שנועד להמעניק לאישה מאוימת "חליפת ברזל" של הגנה והרתעה.

בר רפאלי וניצן ישראלי (צילום: רפי דלויה)בר רפאלי וניצן ישראלי (צילום: רפי דלויה)

נפלאות סופהשבוע

>בחברת NSO לא שינו תוכניות בעקבות הפרסומים הרבים בעניינה של החברה ומצבה וערכו אירוע חברה מושקע לעובדים בעיר אילת. 

>חברת 'קנדה ישראל' חגגה עם העובדים בסופשבוע במלון בטבריה עם הופעות של עדן בן זקן ובניה ברבי. 

>פרמיירה חגיגית של הסרט 'בית גוצ'י' נערכה בקולנוע רב חן דיזינגוף ת"א. צעדו על השטיח האדום ונשנשו פופקורן: אלי שגיב מנכל לוריאל ישראל, חיים סקאל מבעלי סקאל ונשיא חברת סקאל ספורט, ודניאל אריסון-דורסמן ורעייתו דניאל.

מיכל וחיים סקאל (צילום: אביב חופי)מיכל וחיים סקאל (צילום: אביב חופי)