סוגרים עונה בקאמרי

ידידי תיאטרון 'הקאמרי' נפגשו בראשית השבוע לאירוע סיום העונה, שכלל צפייה בהצגות: "מותו של סוכן" ו"בוא נפתח את זה". את פני הידידים קיבלו גלעד קימחי המנהל האמנותי של הקאמרי, ליאורה מינקה יו"ר הועד המנהל, נעמה שפר - חברת הוועד מנהל של אגודת הידידים, וקרן ארזי מנהלת אגודת הידידים. לאחר ההצגות נהנו הבאים מקוקטייל וממופע ג'אז של אולה שור-סלקטר. נהנו מקולטורה קייצית יחד: דוד פורר ובנו רן פורר, מאיה וגדי אונגר, דיתי ואלכס לנדסברג, נאוה ברק ושלום זינגר, ראובן ואילנה זכר, רותי ואברהם (לולו) אסף, יגאל וציפי לנדאו, בועז ו-ורדה דותן, שירי ויונתן בן ארצי, בני וענת פדני, יהודית קצין, שמואל וענת פרנקל, ועוד ועוד.

בני וענת פדני (צילום: רפי דלויה)בני וענת פדני (צילום: רפי דלויה)
אילנה וראובן זכר וקרן ארזי (צילום: רפי דלויה)אילנה וראובן זכר וקרן ארזי (צילום: רפי דלויה)
רן פורר ודוד פורר (צילום: רפי דלויה)רן פורר ודוד פורר (צילום: רפי דלויה)
יהודית קצין (צילום: רפי דלויה)יהודית קצין (צילום: רפי דלויה)
נאוה ברק ושלום זינגר (צילום: רפי דלויה)נאוה ברק ושלום זינגר (צילום: רפי דלויה)
אברהם (לולו) ורותי אסף (צילום: רפי דלויה)אברהם (לולו) ורותי אסף (צילום: רפי דלויה)
יגאל וציפי לנדאו (צילום: רפי דלויה)יגאל וציפי לנדאו (צילום: רפי דלויה)
אלכס ודיתי לנדסברג (צילום: רפי דלויה)אלכס ודיתי לנדסברג (צילום: רפי דלויה)

בינה לאומית מלאכותית

עיקרי התכנית הלאומית לבינה מלאכותית הוצגו לראשונה, בכנס שנערך ביום שני האחרון בתל אביב. הכנס, במעמד שרת החדשנות, המדע והטכנולוגיה, אורית פרקש הכהן, התקיים במסגרת קהילת סינרגAI שהוקמה על ידי משרד המדע כדי לסייע בפתרון אתגרים לאומיים תוך התבססות על מחקר וידע אקדמי. בכנס הוצגו עיקרי התכנית, אשר גובשה ע"י צוות בינמשרדי בראשות מנכ"לית משרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה, הילה חדד-חמלניק. בצוות היו חברים נציגים מרשות החדשנות, ממערך הדיגיטל הלאומי, ומפורום תל"ם (בו חברים ות"ת, מפא"ת, משרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה, רשות החדשנות ומשרד האוצר). בכנס שבו הוצגה התכנית נטלו חלק נציגי משרדי ממשלה וגופי רגולציה, לצד נציגים מהאקדמיה והתעשייה בהם: נשיא ומנכ"ל "מובילאיי", פרופ' אמנון שעשוע; מנכ"ל רשות החדשנות, דרור בין; המשנה למנכ"לית משרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה, תום דן; המדען הראשי של מייקרוסופט ישראל, ד"ר תומר סיימון; מנהל מרכז הפיתוח של גוגל ישראל, פרופ' יוסי מטיאס ועוד.

אורית פרקש-הכהן, אמנון שעשוע והילה חדד-חמלניק (צילום: לירן לוינוביץ)אורית פרקש-הכהן, אמנון שעשוע והילה חדד-חמלניק (צילום: לירן לוינוביץ)

פומפאו מחתן

מייק פומפאו, מזכיר המדינה לשעבר של ארצות הברית, ומי שכיהן גם כראש ה-CIA, שיתף את חבריו באינסטגרם כי הוא ורעייתו השיאו את בנם ניק לבחירת ליבו רייצ'ל. פומפאו שמוזכר גם ברשימת אלו שיוכלו להתמודד על הנשיאות בארה"ב בעתיד, נחשב ידיד ישראל והרבה לבקר כאן.  כאב נרגש הוא איחל לזוג הצעיר חיים מלאים באהבה ואושר.

מייק פומפאו בוועידת ג'רוזלם פוסט (צילום: מרק ישראל סלם)מייק פומפאו בוועידת ג'רוזלם פוסט (צילום: מרק ישראל סלם)

שטיחים מאזרבייג'ן

סוכני נסיעות ונציגים מענף התיירות, התייצבו לאירוע מיוחד שערכה הנציגות הישראלית של לשכת התיירות של אזרבייג'ן, לכבוד האמן האזארי-ישראלי המפורסם רמי מאיר (רחמים מיגירוב). מאיר הוא אמן אזרבייג'ני-ישראלי יליד באקו, שגדל אחרי עלייתו בנתניה. הוא בחר לשחזר בציוריו את ההיסטוריה של יהודי ההר של הקווקז וטרנס-קווקזיה. להפתעתו יצירות האמנות שלו תפסו את תשומת לבם של מבקרים ואספנים ברחבי העולם.

במרכז האירוע עמדה תערוכת פופ-אפ, שאורגנה במשותף עם מיזם השטיחים הלאומי של אזרבייג'ן -  Azerkhalcha OJSC שכללה ארבע מיצירותיו של האמן שנבחרו בקפידה. העבודות המקוריות הפכו לשטיחים בעבודת יד, והן משקפות היבטים שונים של החיים היהודיים באזרבייג'ן, סמלים ואלמנטים, והכל בצורה עליזה וצבעונית. נפגשו: ג'מילה טאליבזדה, מנהלת לשכת התיירות של אזרבייג'ן בישראל, והשר לשעבר איוב קרא שלא מזמן חזר מביקור באזרבייג'ן. 

רמי מאיר, ג'מילה טאליבזדה  (צילום: דדי)רמי מאיר, ג'מילה טאליבזדה (צילום: דדי)

עבאסי משיק

ד״ר חסן עבאסי מנכ״ל ומייסד משותף של אפליקציית  HAAT, ופואד אגבארייה - סמנכ"ל התפעול, ערכו בשני בבוקר, במסעדת 'קלארו' בתל אביב, אירוע לציון התרחבות הפעילות של החברה. HAAT היא פלטפורמת ואפליקצית משלוחים המתמחה בשילוח ללקוחות ללא כתובת קבועה וללא כרטיס אשראי. היא מונה כיום כ-200,000 משתמשים פעילים ומכסה קהל פוטנציאלי של כמעט מיליון תושבים.  השניים הכריזו על התרחבות הפעילות לעיר הבדוואית רהט שבדרום ועל כוונתם לפעול מחוץ לשטחי ישראל  – עם התחלת פעילות במרוקו וברשות הפלסטינית.

פואד אגבארייה וחסן עבאסי (צילום: שוקה כהן)פואד אגבארייה וחסן עבאסי (צילום: שוקה כהן)

הכלים של אהרוני וזיגרייך

חברת כלי הבית 'מילניום מרקטינג', יבואנית המותג 'ארקוסטיל' לישראל, השיקה את התערוכה השנתית שלה, והציגה את החידושים בתחום לשנה הקרובה. במהלך התערוכה, הוצגה סדרת הסכינים וכלי בישול חדשים, שנוצרו בשיתוף השף ישראל אהרוני. החברה גם פירטה לגבי שיתופי פעולה עם הפרזנטורים הנוספים של 'ארקוסטיל': מאיר אדוני, מיקי שמו, תומר תומאס וטום אביב. 

אירחו את הבאים: האחים שלמה ודני זיגרייך - בעלי חברת 'מילניום מרקטינג', עודד זיגרייך סמנכ״ל הסחר, וסמנכ״ל השיווק של קבוצת מילניום אילן עזרא.

אילן עזרא, ישראל אהרוני ודני זיגרייך (צילום: ירון נתן)אילן עזרא, ישראל אהרוני ודני זיגרייך (צילום: ירון נתן)