דנה, שרון ונעמי עזריאלי אירחו טקס להענקת פרס "דוד עזריאלי לפרויקט סטודנטים לאדריכלות 2022" באוניברסיטת תל אביב. זו השנה ה-19 שבה קרן עזריאלי מעניקה פרסים בשווי של מאה אלף שקלים לשלושת הזוכים מבין 15 עבודות הגמר שהוגשו על ידי חמשת בתי ספר לאדריכלות בישראל. מטרת הפרס הינה עידוד מצוינות במוסדות האקדמאיים לארכיטקטורה בישראל, תוך הידוק הקשר וההפריה ההדדית עם הקהילה המקצועית בישראל ובעולם.


גם השנה, הצטרפו לצוות השיפוט של הפרס, שחקני חיזוק בינלאומיים, הפעם בדמותם של שני בכירים מפירמת MVRDV ההולנדית: האדריכלית סאנה ואן דר בורג, ויאן קניקר, שותף בפירמה.  עוד בצוות השופטים: ד"ר שרון עזריאלי - מייסדת פרס עזריאלי למוסיקה, אמנית ומפרסמת של המגזין האדריכלי "בתים בקנדה"; אדריכל ערן זילברמן בעל משרד רגבים + אדריכלים, זוכה פרס רכטר לשנת 2021 ואות האדריכלות הישראלית לשנת 2022; האוצרת גלית גאון - מרצה בכירה, שותפה להקמה של מוזיאון העיצוב בחולון, ראש התכנית לתואר שני בלימודי אוצרות עיצוב בשנקר וראש מרכז המחקר לעיצוב שנקר בישראל; ואדריכל גבי בועז-עובד - אדריכל ראשי ומנהל תכנון בקבוצת עזריאלי. את הפרס הראשון בתחרות קטפה לובנה סאנע מבצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב ירושלים על עבודתה "כפרים (לא) מוכרים".

הכבוד לאמסלם 

אות 'מפעל חיים' מטעם חברת התעופה אל-על, הוענק בשבוע שעבר ליעקב אמסלם, הבעלים והמנכ"ל של קבוצת 'אמסלם טורס'. האות הוענק לו על ידי הבעלים של חברת אל-על - קני רוזנברג, ומנכ"לית החברה, דינה בן טל גננסיה, כהערכה על פעילותו רבת השנים, בענף התיירות והתעופה הישראלי בארץ ובעולם, ועל תרומתו רבת ההיקף לאל-על. את האות קיבל אמסלם במהלך ערב גאלה שערכה אל-על במסגרת נסיעה שקיימה התאחדות סוכני הנסיעות לעיר מרקש שבמרוקו. 

 קני רוזנברג, יעקב אמסלם ודינה בן טל גננסיה (צילום: שלומי יוסף)
 קני רוזנברג, יעקב אמסלם ודינה בן טל גננסיה (צילום: שלומי יוסף)

אופנה ואומנות בטרמינל

בסוף השבוע האחרון נערך יריד האופנה וה'לייף-סטייל' ABOUT US של היזמית קרין לאופר-דיין. היריד נערך ב'טרמינל העיצוב בת-ים' - מתחם עיצוב חברתי ומיוחד שהקימה עמותת ''לצאת מהקופסא'' בראשות היו"רית קארן אוברזון. 

זוהי שנתו התשיעית של היריד אשר נפתח השנה עם תערוכת אמנות שאצרה קרן בר-גיל, אשר כללה יצירות של: קרן שפילשר, רונן שהרבני, יפעת בצלאל, עפרה אייל, בועז אהרונוביץ  ולירון לבו. 

המארגנים הבטיחו כי חלק מהכנסות היריד יעברו ל"לצידך" - מחלקת אשפוז פתוחה במרכז הרפואי "מרחבים". במחלקה מאושפזות נשים שחוו אירועים טראומתיים קשים, שפצעו את גופן ונפשן והן סובלות מסימפטומים פוסט טראומטיים, הפרעות אכילה, פגיעות עצמיות ואובדנות.

קרן בר-גיל, קארן אוברזון וקארין לאופר-דיין  (צילום: אורי שדה)
קרן בר-גיל, קארן אוברזון וקארין לאופר-דיין  (צילום: אורי שדה)

מרתון של יצירה

באווירת יום המיחזור הישראלי, נערך במבנה 'התחייה 14' שבתל אביב, מרתון יצירה שבו לקחו חלק 30 אמנים, מעצבים ויוצרים. במהלך המרתון יצרו האמנים המשתתפים, מחומרי פסולת תעשייתית שמייצרים בתי המלאכה והתעשייה במתחם, ועוררו אותם לחיים לכדי יצירות אמנות.

מדובר במבנה שנרכש לאחרונה על ידי קבוצת 'ריאלטי' ו'מנרב' והן פועלות להעצמת הערכים הקיימים בו, והפיכתו לכלי משמעותי בהתחדשות עירונית, לשם העלאת המודעות לצורך העירוני במלאכה, ייצור ותרבות, כחלק ממרקם עירוני מתחדש. באירוע נכחו: אבישי קימלדורף - שותף בחברת 'ריאליטי', אביב נגבי - מנהלת פרויקטים במחלקת אימפקט, יהודה גרנס מנהל אימפקט חדשנות ופיתוח עסקי, אביטל חפר, מנהלת פרויקטים במחלקת אימפקט של קבוצת ריאליטי, ודוד דלאל המנהל האומנותי של התערוכה

יהודה גרנס ואבישי קימלדורף  (צילום: מיכל מנצור)
יהודה גרנס ואבישי קימלדורף (צילום: מיכל מנצור)

קולר ומור מעגלות לטובה

נועה קולר וקרן מור יובילו את הקמפיין החדש של  עמותת 'עיגול לטובה' בראשות המנכ"ל שלומי צדקי. השתיים, התנדבו  להוביל את קמפיין ההסברה החדש של העמותה, שיעלה תחת הסלוגן: "תנו לאגורות שלכם לעשות טוב -הצטרפו לעיגול לטובה למען  ילדים ונוער בסיכון"

קרן מור, שלומי צדקי ונועה קולר  (צילום: אילן בשור)
קרן מור, שלומי צדקי ונועה קולר (צילום: אילן בשור)

כבוד לשטראוכלר

באירוע של שדולת הנשים בישראל שנערך בשישי בביתם של אלה ועודד גרא, במעמד שר המשפטים גדעון סער, קיבלה בת שבע שטראוכלר - שפעילה בשדולת הנשים משנת 1997 את תואר נשיאת הכבוד של העמותה.

בת שבע שטראוכלר וגדעון סער (צילום: אוראל כהן)
בת שבע שטראוכלר וגדעון סער (צילום: אוראל כהן)

משלבים מותגים 

בחמישי בערב חברת סער, יבואנית המותג קולומביה ו-Outsiders השיקה חנות קונספט משותפת למותגיה המובילים בקניון אמות ערים כפר סבא, בהשקעה של 2.5 מיליון ₪. אביעד צברי ותומר בן סניור, מנכ"לים משותפים ובעלים של חברת סער, הציגו לקרן חן גנון, מנכ״לית הקניון, את הקונספט החדש, שמאפשר בנוסף לרכישה גם השכרת ציוד לטיולים קצרים, ארוכים ולחופשות סקי.

תומר בן סניור, קרן חן גנון ואביעד צברי (צילום: חנוך גריזיצקי)
תומר בן סניור, קרן חן גנון ואביעד צברי (צילום: חנוך גריזיצקי)