המרכז החדש נפתח בתמיכת קרן ויליאם דוידסון, שהותיר אחריו ביל. מדובר בקרן פילנטרופית התורמת לפרויקטים רבים בישראל בסכומי כסף משמעותיים. מרכז דוידסון שנחנך נמצא במרכזו של הגן הארכאולוגי של ירושלים, בסמיכות לכותל המערבי בעיר העתיקה. זהו אחד מהאתרים הגדולים והבולטים שבעיר העתיקה ובירושלים בכלל, וזאת בשל חשיבותו הארכאולוגית, ההיסטורית ויופיו והייחודי. המרכז נפתח למבקרים לאחר שלוש שנים בהם היה סגור ומציג ממצאים ארכיאולוגים שיחשפו לראשונה לציבור הרחב.

בין הנואמים המרכזיים בטקס היו נשיא המדינה, יצחק הרצוג שהגיע עם רעייתו מיכל; ראש עיריית ירושלים, משה ליאון; והרצל בן-ארי מנכ"ל החברה לפיתוח הרובע היהודי.

המרלו"ג הגדול בנגב
בטקס חגיגי שהתקיים בראשון האחרון נחנך המרכז הלוגיסטי 'נתיבות חלב' של חברת תנובה, שהוא למעשה מרלו"ג החלב הגדול ביותר בנגב. בטקס לקחו חלק ראש מועצת מרחבים שי חג'ג' המשמש גם כראש מרכז השלטון האזורי, ובכירי חברת תנובה, בראשות יו"ר דירקטוריון הקבוצה - חיים גבריאלי, מנכ"ל תנובה - אייל מליס, יו"ר ארגון עובדי תנובה - אחיאב שמחי, שגיא שויפלד - סמנכ"ל חטיבת שרשרת אספקה, מנהלים ועובדי המרלו"ג. במהלך הטקס קבע הרב של תנובה, זאב ויטמן, את המזוזה במתחם החדש. 

חיים גבריאלי, שי חג'ג', שגיא שויפלד ואייל מליס (צילום: רפי דלויה)
חיים גבריאלי, שי חג'ג', שגיא שויפלד ואייל מליס (צילום: רפי דלויה)

מסעדנים חזקים ביחד
בראשון האחרון נערך כנס המסעדנות השמיני. הכנס התקיים  במלון דיוויד אינטרקונטינטל בתל-אביב, בהובלת אילן ירון - בעלי חברת "סאמיט אקספרס" ותומר מור - מנכ"ל "מסעדנים חזקים ביחד".  הכנס עסק באתגרים ובהיבטים השונים של עולם המסעדנות הישראלי שהגיע לשיאים חדשים בשנה האחרונה, ובכניסת מדריך מישלן לישראל. בכנס התארחו בכירים בעלי שם מעולם המסעדנות ששוחחו גם על שילוב טכנולוגיות מתקדמות בתחום, ובראשם רוב גריימס מנכ״ל IFBTA– ארגון הטכנולוגיה במסעדנות של ארה״ב. בהמשך נערך פאנל מישלן מיוחד בהשתתפות אנשי האוכל אסף גרניט ושיראל ברגר. בשיאו של האירוע הוענק אות הוקרה לאושיות הקולינריה המקומיות: ישראל אהרוני ואסף גרניט על פעילותם ותרומתם לענף.  

עוד נצפו בכנס: תמי אשהיים-דניאל מנכ"לית תנובה שף; עופר עטר מנכ"ל עטרה; מנכ"לית חטיבת אוסם נסטלה פרופשיונל שני טשקנט; מנכ"ל אונטופו דני גליקמן; מנכ"ל סיבוס איתן זינגר; מנכ"ל טאביט סרגי פישמן; סמנכלית ישראכרט יפית גריאני; וברק אברמוב בעלי ג׳פניקה ובית״ר ירושלים. 

אילן ירון, ברק אברמוב ודני גליקמן  (צילום: ליאת מנדל)
אילן ירון, ברק אברמוב ודני גליקמן (צילום: ליאת מנדל)

ישראל אהרוני ואסף גרניט (צילום: ליאת מנדל)
ישראל אהרוני ואסף גרניט (צילום: ליאת מנדל)

המניפה של לוטן
חברת הצבע נירלט, בראשות המנכ"ל עמרי לוטן, ערכה אירוע לאדריכלים ומעצבים לרגל השקת מניפת הצבע REFINED. האורחים שהגיעו נהנו מתערוכת הצילומים colorfood by   nirlat ,  . מדובר בפרויקט צילום אמנותי שיצר דן לב, אחד מצלמי המזון המובילים בישראל, יחד עם המפיקה עילית אנגל. במסגרת הפרויקט, שפים מובילים יצרו אומנות של קומפוזיציות קולינריות מפתיעות ויצירתיות, בהשראת תמונה שבחרו וגוונים מהמניפה .באירוע נכחו גם תמי מרקוביץ' - סמנכ"לית השיווק, שרון לשם - מנהלת תחום אדריכלים, והשפים שלקחו חלק בפרויקט: חיים כהן, גולן גורפינקל, סבינה וולדמן, שיראל ברגר, יחיאל ז'ינו, קובי בכר ניר מסיקה ועוד. 

שרון לשם, חיים כהן ועמרי לוטן (צילום: איציק בירן)
שרון לשם, חיים כהן ועמרי לוטן (צילום: איציק בירן)

הרקורד של ברנקו וייס
בראשון האחרון התקיים אירוע ערב שבו הושק מיזם של עמותת "רקורד" יחד עם מכון ברנקו וייס, במסגרתו יצא לאור פודקאסט דוקומנטרי חברתי-טיפולי.

עמותת "רקורד" משתמשת בפלטפורמה של הפודקאסטים ככלי טיפולי המוביל לשינוי חברתי.  בפיילוט שקיימה בשיתוף ברנקו וייס, ו"הכוורת" - מיסודם של ג'וינט ישראל וקרנות הביטוח הלאומי, לוו שמונה נערים ונערות בסיכון, הלומדים בבתי הספר של ברנקו וייס, שתיעדו במשך שנה את חייהם, ויצרו הסכתים דוקומנטריים המביאים את סיפוריהם האישיים. הפרויקט נערך בליווי צמוד של צוות טיפולי ועורכי רדיו ופודקאסט מהטובים בישראל.

את האירוע להשקת המיזם פתח אביב קינן, מנכ״ל ברנקו וייס, ולאחריו עלתה לדבר איריס אלטר-ליברמן  מנכ"לית רקורד שסיפרה על הפרויקט. כמו כן, התקיים שיח עם חבר הכנסת ושר התרבות לשעבר חילי טרופר, בהובלת אסף ליברמן, שעסק בעבודתו של טרופר עם נוער בסיכון כמנהל ברנקו וייס רמלה, ועל היכולת של התרבות בישראל לשנות מציאות.

מיד לאחר מכן דיבר רוני קובן על דמותו של האחר בחברה הישראלית, ועל הפרויקטים שלו האחרונים בסדרה ״יוצאים מהכלל״. נכחו: אלדד קובלנץ בתפקידו החדש כיו״ר הועד המנהל של עמותת רקורד, וחברת הכנסת לשעבר איילת נחמיאס-ורבין כיום יו״רית מכון הייצוא.  

אסף ליברמן, אלדד קובלנץ, אביב קינן ואיריס אלטר-ליברמן  (צילום: באדיבות ברנקו וייס)
אסף ליברמן, אלדד קובלנץ, אביב קינן ואיריס אלטר-ליברמן (צילום: באדיבות ברנקו וייס)