מיס יוניברס לשעבר לינור אברג'יל, שסיפור האונס המחריד שלה חצה גבולות והפך לסמל המאבק אצל ארגוני הנשים ברחבי העולם, עלתה אתמול (שני), על במת האו"ם וזעמה על השתיקה הרועמת של ארגוני הנשים למקרי האונס המטלטלים שאירעו בשבעה באוקטובר. בנאום הקשה והחשוב, אמרה אברג'יל: "הייתי בת 18 בזמנו, 25 שנים עברו והמקרה שלי הפך לזיכרון עמום אבל חייתי את האונס שחוויתי כל יום, שדים שרדפו אותי וניסו למשוך אותי שוב ליום שנאנסתי באכזריות וכמעט נרצחתי. מאז השביעי באוקטובר, השדים הרימו את ראשם, העדויות המטלטלות, הסרטונים המזוויעים שבוצעו באחיותיי בישראל, החזירו לי הכל. אני מרגישה את הכאב שלהן את העלבון שלהן, את הכבוד שלהן שנלקח, את החיים שלהן שנלקחו, ואת השתיקה הרועמת שאנחנו עדים לה מאז". 

לינור אברג'יל (צילום: ענת מוסברג)
לינור אברג'יל (צילום: ענת מוסברג)

מיס יוניברס המשיכה במילותיה המטלטלות ולא חסכה ביקורת כלפי האו"ם: "אני זוכרת את היום שדיברתי בפומבי על החוויה האישית שעברתי, אני הרגשתי שהייתה לי תמיכה וחיבוק מארגוני הנשים, הרגשתי שיש לי תמיכה, שמישהו האמין לי והקשיב לי, האם הארגון הזה ביקש הוכחות אז? האם הם הטילו ספק בגרסה שלי? או דרשו חקירה מקיפה לפני שקפצו למסקנות? לא! כמה נוח היה באותו זמן לארגון הזה להשתמש בשם שלי, בתהילה שלי, להזמין אותי לכנסים המנותקים שלהם כדי להצטלם עם מי שהפכה לסמל עבורם, ואיך התביישתי כל כך שאני כלום חוץ מלהיות ניצבת בהצגה שלהם. למה? כי היום בכנסים האלה, הם לא רוצים לייצג את כתמי הדם על המכנסיים של אחיותיי, מחבלי חמאס צמאי הדם אפילו תיעדו את פשעי המלחמה שלהם, ועדיין רוב ארגוני הנשים שותקים".

לינור אברג'יל (צילום: רפי דלויה)
לינור אברג'יל (צילום: רפי דלויה)

לסיכום דבריה החשובים והמצמררים, אמרה: "לקח חודשיים עד שהאו"ם פרסם השבוע בלילה גינוי חלש, העדויות המצמררות שראינו עד עכשיו ושהוצגו, היו צריכים לעורר את ארגוני הנשים כבר מזמן, ופוליטיקה פאתטית. במקום שבו גדלתי יש אמירה שאומרת שהשקט הוא רפש, הנשים שנאנסו ונרצחו בשביעי באוקטובר, ישתקו לנצח, אבל הצדק ייעשה. האמת תתגלה לעולם לא נשכח אותן ונוודא שהעולם לא יישכח אותן, אנחנו נהיה הקול שנלקח מהן".