אילה חסון 
שוחחה בתוכניתה ברדיו 103 עם עורך הדין גיא אופירהמייצג את עדן בן זקן והתייחס לצילום העירום שפורסם ברשתות החברתיות ללא אישורה: "ייתכן שנבצע הליך משפטי כנגד כל אלו שהפיצו את הסרטון, הכל מתועד היום"

הזמרת המצליחה עדן בן זקן מדדה בגד ים בחנות להלבשה תחתונה בבעלות הדוגמנית נטע אלחמיסטר ונועה בני ושם תועדה מתפשטת במצלמת האבטחה של החנות. על פי החשדות אחד מעובדי החנות שראה את הצילום הדליף את הצילום לרשתות החברתיות. עו"ד גיא אופיר, פרקליטה של בן זקן, התייחס פרשה והבהיר: " עדן בן זקן ונטע לא חברות. המונח חברות היא מונח שהתקשורת הדביקה, ההיכרות היא הכירות כי הן מאותו שוק. העלנו שורה של תמיהות לגבי התנהלות החנות בה ביקרה עדן בן זקן אשר טוענים שהשרת שלהם נפרץ והופץ ברשת. תהינו כיצד סרטון שצולם באיכות HD באפריל 2017 נשמר עשרה חודשים בשרת בעוד שסרטוני אבטחה נשמרים בדרך כלל בין מספר שבועות לחודש. מוזר לי שמישהו יפרוץ לשרת ויחפש סרטון שהיה לפני עשרה חודשים ברשת, מדובר בהמון שעות הקלטה לחפש בהם את הסרטון". 


עוד לא עשיתם לנו לייק? לחצו, היכנסו לעמוד האינסטגרם של TMI והישארו מעודכנים

לא חברות. עדן בן זקן ונטע אלחמיסטר (צילום: רפי דלויה, אור גפן)
לא חברות. עדן בן זקן ונטע אלחמיסטר (צילום: רפי דלויה, אור גפן)

כשנשאל אם מדובר בתרגיל שיווקי של החנות השיב: "אינני רוצה לנבא דברים. ביקשתי לקבל תשובות לשאלות שלי אך עד כה החנות מתחמקת מלענות לי. זה מוזר מאוד שהחברה מפרסמת שהיא בעד עדן בן זקן ורוצה לעזור לך אך אינה משיבה לאף שאלה שהיא נשאלת. כנראה שיש סיבה שלא עונים לי וזה מעלה חשד כבד כנגדם. אתן למשטרה את האפשרות למצות את החקירה אך אם היא לא תזיז את הדברים בקצב שאנחנו מצפים שיהיה אנחנו נפעיל את כל האמצעים החוקיים שיש ברשותנו ובין היתר נגיש תלונה על כוונה פלילית נגד החנות והאנשים שפעלו בה".

"כנראה שכשאנחנו מתלבשים בחנות יש סיכוי שמישהו מסתכל עלינו" , הוסיף: "על פי החוק אסור לצלם במקומות אינטימיים. המקרה של עדן הוא חמור הרבה יותר כי הפנו אותה במיוחד למחסן ההלבשה וביקשו ממנה להתפשט שם למען פרטיותה. אינני רוצה לומר דברים קשים אך זה נראה רע מאוד. אני רגיל שמצלמות אבטחה מצלמות ברזולוציה נמוכה או בשחור לבן על מנת לתעד פעולות ולא על מנת לתעד פרטים מדויקים. מי שומר היום סרטוני HD כה כבדים במערכת שלו למשך עשרה חודשים שלא לצורכי צפייה חוזרת? נדרשים שרתי ענק לשמור את כל כובד החומרים במידה וכל העשרה חודשים שחלפו תועדו ב- HD".
צילום מסך
צילום מסך

על תחושותיה של עדן בן זקן בפרשיה סיפר: "היא עוברת תקופה לא קלה. הסיטואציה הזו מאוד מקשה עליה, היא חשה חוסר אונים. לאחרונה גילינו שהסרטונים הופצו באתרי פורנו בינלאומיים ואנחנו נלחמים להסרתם. ראינו שישנם גם ערוצי טלגרם שמוכרים את הסרטון תמורת תשלום, אלו דברים מאוד מכוערים ואנחנו פועלים לטפל בנושא. גוגל ויוטיוב שיתפו עמנו פעולה להסרת התכנים הללו ואני מקווה שהם אכן ימשיכו לעשות כן גם בעתיד, גם WHATSAPP ישתפו עמנו פעולה בהמשך. יש אנשים שלא מרגישים אשמים לאחר שהפיצו את הסרטון. מי שמעביר סרטון שכזה ברשת החברתית מסכן את עצמו בעונש של חמש שנות מאסר. הכל מתועד והכל נשמר אצל החברות הגדלות ולכן ייתכן שיהיה הליך משפטי בנושא ונבקש לדעת מי האנשים שביצעו את המעשה המכוער הזה. על הציבור לחשוב אם הוא באמת רוצה להיות שותף למעשה המכוער הזה".

אילה חסון התייחסה לדבריו וסיכמה: "לא ראיתי את הסרטון ואני גם לא מעוניינת לראותו. אם הוא נעשה בזדון מדובר במעשה חמור ביותר ויש לנקוט יד קשה בנושא".

עריכה: איתמר זיגלמן
לא נעים
לא נעים