אמש (רביעי) מנחת הטלוויזיה, רותם סלע הרעידה את הרשתות החברתיות כשהתייחסה למחאת המכנסונים בבתי הספר. למי שלא מעודכן בחדשות, בבתי ספר שונים ברחבי הארץ מחו תלמידות רבות על האפליה לפיה בימי השרב הקשים נאסר עליהן לבוא עם מכנסיים קצרים, בעוד שלבנים מותר. אל סלע הצטרפו מפורסמות ומפורסמים רבים ביניהם: אופירה אסייג, יעל גולדמן, אבי נוסבאום ועוד.

עדיין לא עוקבים אחרינו באינסטגרם? הקליקו כאן ועשו לנו לייק

מנחת הטלוויזיה, קורין גדעון, שיתפה היום (חמישי) את עוקביה ברשתות החברתיות בדעתה ה"לא פופלרית" כלשונה והציגה אלטרנטיבה לדעתה של סלע ואנשים רבים בתעשיית הבידור שתמכו בדעתה. 

גדעון כתבה כך: "היי זאת שוב אני עם דעה לא פופולרית. גדלתי בבית אולטרה חילוני ובחיים שלי לא לבשתי לבית ספר מכנסונים. גם לא מחשופים. לא כי זה עלול לגרות גברים, לא כי אני עלולה להיות מוטרדת מינית, פשוט כי זה לא מכבד. לא מכבד אותי. ככה חינכו אותי, הוריי הליברלים. נראה לי שיצאתי בחורה חזקה למרות זאת, לא? כל הצדקנים זועקים אפליה. אבל אני חושבת שאם בנות היו מגיעות עם מכנסיים קצרים שמגיעים עד אמצע הירך נגיד, לא היו מעירים להן".

קורין גדעון חושפת לראשונה את הרגע המרגש בחייה - לחצו כאן.

קורין גדעון (צילום: צילום מסך אינסטגרם)קורין גדעון (צילום: צילום מסך אינסטגרם)


"אני לא מסכימה עם האופן שבו מתייחסים לבנות כאלה, אבל כן מסכימה עם העיקרון. בואו, אף אחד לא דורש שילכו עם חיג׳אב, גם לא עם חולצות וחצאיות ארוכות. חוץ מזה, בית ספר זה לא חוף הים וזה לא הבית וזה לא המרחב הציבורי. זה מוסד חינוכי ורצוי שיהיה בו קוד לבוש מכבד. אף אחד לא מצנזר אותן, לא מחליש אותן, לא מחפצן. הן עושות את זה בעצמן, לא צריך לדאוג לחופש שלהן. תעשו סיבוב קצר ברשתות החברתיות ותגלו ילדות לפני בת מצווה כמעט עירומות, משדרות מיניות. התמימות הלכה לאיבוד".

"אז לא יקרה כלום אם במקום אחד ישימו איזשהו גדר. לא כי רגליים הן איבר מיני, לא כי הן בנות, פשוט כי הן בבית הספר, וכשמגיעים להתחנך, אצל בנות כמו אצל בנים, ראוי לכבד את המעמד. חשוב לציין שהסיפור עם המורה שהשאירה ילדה בתחתוניה כלל לא קשור לדיון הזה, וככל שהסיפור הזה נכון, היא צריכה לתת את הדין על המעשה הנפשע והאלים".

רותם סלע על כפייה ואלימות כלפי בנות: "לא להיכנע לתכתיבים שגויים ואלימים" - לחצו כאן.