אם יש לקח אחד שניתן להפיק מהתקופה המטלטלת שעברה על אמיר פרישר גוטמן, היא שאסור להפסיק להאמין. אם באביב האחרון אובחן כחולה בסרטן בזמן החזרות למופע האיחוד של "היי פייב", בקיץ כבר נודע לו כי התסמינים אולי זהים - אך הוא קיבל טיפול עבור אבחון לא נכון. אז, התברר גם כי בחר לצלם סרט תיעודי על המסע הקשה שלו ואמש (שלישי), חודשים ספורים אחרי שיאה של הדרמה כבר חגג עם חבריו הקרובים בהקרנת הבכורה של הדוקומנטרי על השנה האחרונה בחייו.

תוך כדי שעל פי הדיווחים הוא מגבש תביעה נגד בית החולים המקומי שאבחן אותו כחולה בסרטן מסוג לימפומה - לכן עבר טיפולי כימותרפיה - פיי גוטמן הגיע יד ביד עם בן הזוג ינאי פרישר (במראה קצוץ) לאולם בסינמטק תל אביב, בכדי להתרגש עד דמעות מול הקהל הרב שהתרגש מסיפורו של האמן האמיץ, כפי שהוא מובא בסרט "ההמתנה לחיים". אחרי כמה חודשים של אופטימיות זהירה, כעת, הוא כבר נראה מאושש ומאושר הרבה יותר, לצד אהובו ב-13 השנים האחרונות.

חי וקיים. אמיר פיי גוטמן (צילום: סיון פרג')חי וקיים. אמיר פיי גוטמן (צילום: סיון פרג')

מאוחדים. אמיר עם ינאי פרישרמאוחדים. אמיר עם ינאי פרישר
"מאמי, אל תתרגש מיום מעונן". גוטמן עם יעל בר זוהר"מאמי, אל תתרגש מיום מעונן". גוטמן עם יעל בר זוהר

תומכת. מיכל אמדורסקיתומכת. מיכל אמדורסקי


עוד לפני הקרנת הסרט של ערוץ 10, בהפקת גלי בראון, הבמאית ציפי ביידר ופינס תקשורת, שלל חברים של הזמר והבמאי בן ה-40 הגיעו לחבק אותו ולחזק אותו - לקראת הצפייה בתוצאה הסופית המרגשת מאוד. 

בין השאר, היו שם בני הזוג יעל בר זוהר עם גיא זוארץ וחברתו הטובה של פרישר-גוטמן מיכל אמדורסקי, ציפי רפאלי עם ה-BFF לאה שנירר, גיא פינס, לירון ויצמן וקורין גדעון, טל מוסרי, יובל המבולבל, מיכל הקטנה, בן אל תבורי (שבת הזוג שלו עובדת במערכת "ערב טוב"), אמנון לוי, דני רופ ואחרים.

סלפי חובה. גוטמן עם יובל המבולבלסלפי חובה. גוטמן עם יובל המבולבל

מה. בן אל תבורימה. בן אל תבורי

חברות או לא להיות. לאה שנירר עם ציפי רפאליחברות או לא להיות. לאה שנירר עם ציפי רפאלי

גיא פינס, מר מפיקגיא פינס, מר מפיק

לירון ויצמן חורפיתלירון ויצמן חורפית

גיא זוארץ ובר זוהר מחייכיםגיא זוארץ ובר זוהר מחייכים

מיכל הקטנה ובעלה כבר גדוליםמיכל הקטנה ובעלה כבר גדולים

היוש, אמנון לוי איז אין דה האוסהיוש, אמנון לוי איז אין דה האוס