אחרי לא מעט כוכבים בינלאומיים גדולים שיצאו נגד ישראל ומלחמת "חרבות ברזל", ושלחו מסרים פרו פלסטינאים, ביניהם אנג'לינה ג'ולי ששיתפה פוסט נוקב נגד ישראל ובעד תושבי עזה, ולאחריה גם הזמרת ביורק, כעת מגיע תורה של השחקנית המפורסמת הבאה.

זוכת פרס האוסקר, סוזן סרנדון, המוכרת בעיקר מתפקידה ב"תלמה ולואיז", היא פעילה חברתית, הומניטרית ופוליטית למען קידום זכויות אדם, יוצאת במתקפה חמורה נגד ישראל וטוענת שהמתקפה האכזרית בשבת השחורה של השבעה באוקטובר הייתה מוצדקת, לאור זכותם של פלסטין להתנגד לכיבוש.

יש לך זמן פנוי? למה שלא תלמד/י אנגלית? לחצו כאן לשיעור ניסיון מתנה וללא התחייבות>>

השחקנית ההוליוודית הצטרפה למחאה של 8000 אומנים ממדינות שונות בעולם שיוצאים נגד ישראל, ושיתפה פוסט עם הסלוגן הידוע לשחרור פלסטין לצד הכיתוב: "למעלה מ-8,000 אמנים מעל 60 מדינות עומדים בסולידריות עם פלסטין וזכותם להתנגד לכיבוש אכזרי וארוך של 75 שנה".

עוד הוסיפה סרנדון, כמו רבים לפניה שלא מעורים באמת במה שקורה כאן ומפזרים עובדות לא נכונות, שישראל מבצעת טיהור אתני כשכתבה: "בזמן שישראל מגבירה את מסע הטיהור האתני שלה על ידי הפצצת בתי חולים וקיצוץ הגישה לתקשורת לעזתים הנצורים, אמנים ואנשי מצפון חייבים לעמוד איתן נגד הכיבוש ולצד השחרור. אנו מפצירים לפעולה מאוחדת נגד מלחמת רצח עם זו ונשבעים להזדהות עם הפלסטינים. שחררו את פלסטין. חתמו נגד האפרטהייד".

סרנדון השתתפה בהפגנה למען חמאס ואמרה: "אתה לא צריך להיות פלסטיני בשביל להבין שפשעי מלחמה מתרחשים כל יום, כך לפי האומות המאוחדות, וקבוצות אנושיות אחרות. כעת הזמן לחינוך כי כפי שציין מדבר קודם, רבים מאוד לא מבינים, את ההקשר שבו התרחשה התקיפה הזו בשבעה באוקטובר. הם לא מבינים את ההיסטוריה של מה שקורה לעם הפלסטיני, כבר שבעים וחמש שנה. זאת הזדמנות לחנך אנשים, אם הם יכולים לפתוח את ראשם.״ 

סוזן סרנדון נגד ישראל (צילום: צילום מסך אינסטגרם)
סוזן סרנדון נגד ישראל (צילום: צילום מסך אינסטגרם)